מידע נוסף על מצלמת ה- 12MP של האייפון 6s

ע״י

השמועות והדיווחים לפיהם מכשיר האייפון 6s יגיע עם מצלמת 12MP זוכים לחיזוק כאשר דיווח חדש מתיימר לגלות פרטים נוספים על מצלמת האייפון 6s.

 

 

iPhone 6 camera

אחרי 4 שנים בהם אפל השתמשה בחיישן של 8MP במצלמה האחורית של מכשירי האייפון, נראה כי החברה מתכננת לשנות זאת עם הדגם הבא של האייפון שלפי השמועות יגיע עם מצלמה של 12MP. דיווחים אלו החלו להתחזק בחודשים האחרונים כשרק לאחרונה האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities פרסם מזכר מקיף למדי שכולל כ- 11 מהתכונות של האייפון 6s, ביניהן ניתן למצוא שדרוג מחיישן ה- 8MP בו אפל החלה להשתמש עם מכשיר האייפון 4s לחיישן של 12MP. מידע זה מתחבר לדיווחים ושמועות לפיהן מכשיר האייפון 6s יביא עימו את השדרוג הגדול ביותר למצלמה של מכשירי האייפון עד כה, מה שזכה עד כה לאישוש מסוים אחרי שהתגלה שאפל רכשה את חברת LinX הישראלית שטוענת כי הטכנולוגיה שהיא מפתחת שמאפשרת בין היתר הטמעה של מספר חיישני מצלמות במודול אחד קומפקטי דיו להתאים למכשיר סמארטפון, להציג סטנדרטים חדשים וגבוהים יותר של איכות בצילום בתנאי תאורה קשים, צילום HDR, פוקוס, לאגים של הצמצם, אמינות הצבע ועוד. כעת דיווח של האתר Feng הסיני מאשש את השמועות לגבי שימוש בחיישן של 12MP, כשנראה שאפל תמשיך להשתמש בחיישנים מתוצרת סוני, אם כי בשימוש בטכנולוגיה חדשה שתאפשר תוצאות צילום טובות יותר ובעיקר בתנאי תאורה קשים.

טכנולוגיה זו שפותחה על ידי סוני נקראת בשם RGBW המוסיפה תת פיקסל נוסף בצבע לבן, לתת הפיקסלים הסטנדרטיים של טכנולוגיית ה- RGB הלוא הם האדום (Red), הירוק (Green) והכחול (Blue). ההוספה של תת הפיקסל הלבן מאפשר נקודת ייחוס עבור הצבע – דבר חשוב מאוד בתחום הצילום, ומתבטא בתמונות טובות יותר ובעיקר בתנאי תאורה נמוכים בהם יש מעט אור, ובהתאם לכך הצבע הלבן שנתפס על ידי החיישן הוא כהה יותר. דיווח זה מציין כי השימוש בטכנולוגיה החדשה של סוני, נועד לפצות על העובדה שגדלי הפיקסלים בחיישן ה- 12MP החדש יהיו קטנים מאלו בהם אפל עושה כיום שימוש, כשעד כה החברה התהדרה בכך שהיא לא נוהרת אחרי מספרי מגה-פיקסלים מרשימים שלא משפיעים באופן ניכר על איכות התמונה מרמה מסוימת, לעומת שימוש בגודל גדול יותר של פיקסלים המסוגלים לתפוס יותר אור ובכך להציג תמונות טובות יותר בתנאי תאורה קשים.

בשנה האחרונה נראה כי יצרניות סמארטפונים רבות החלו לחקות את ההתנהלות של אפל בנושא, כשהן מציגות מצלמות שלא רק מגיעות עם חיישנים עתירי מגה-פיקסלים, אלא גם שהפיקסלים מגיעים בגדלים גדולים יותר. עובדה זו היא ככל הנראה אחד הגורמים שהביאו את אפל להבין כי עליה לשכלל את הטכנולוגיה של מצלמת מכשירי האייפון, שהפכו מאז השקתו של המכשיר להיות בין מצלמות הכיס הפופולריות ביותר בעולם, לצד בחינה של טכנולוגיות חדשניות יותר שיאפשרו תוצאות צילום טובות יותר עם מכשירי האייפון. עד כה טכנולוגיית ה- RGBW של סוני לא זכתה לשימוש נרחב (או בכלל) במכשיר סמארטפון פופולרי (אולי למעט אלו של סוני), ונראה כי השותפות ההדוקה בין אפל לבין סוני בתחום הצילום – שהפכה את סוני להיות הספקית העקרית של אפל לחיישני צילום במכשירי האייפון והאייפד, עשויה להניב פירות חדשים שמצד אחד יאפשרו למכשירי האייפון הבאים של אפל להמשיך ולבסס את שליטתם בתחום הצילום, וצד שני ימשיכו לשפר את הכנסותיה של סוני, שבשנים האחרונות ראתה לא מעט קשיים – הן עם עסקי הסמארטפונים והן עם עסקי הטלויזיות שלה.

12998-7353-iphone6-cameraapp-l

על פי הנראה אפל רצתה להשתמש בטכנולוגיית ה- RGBW במצלמות של מכשירי האייפון 6 פלוס, שזכו לשדרוג קל על פני המצלמות של מכשירי האייפון 6, בדמות מייצב תמונה אופטי. אולם בסופו של דבר החברה בחרה לחכות שנה נוספת ולהציג את הטכנולוגיה שמאז לוטשה, לרוחב ליין מכשירי האייפון החדשים שעל פי השמועות והדיווחים צפויים להציג מספר שיפורים ושדרוגים, ביניהם כאמור מפרט חדש ומשופר בנושא הצילום, את טכנולוגיית ה- Force Touch, רכיב A9 חדש עם 2GB של זכרון RAM ועוד.

 

מקור: GforGames
עריכה, תרגום ותוספות: natisho