iOS 9 | תמיכה ב- Force Touch ושיפורים נוספים

ע״י

שטף הדיווחים לגבי גרסה 9 ממשיך להגיע, כשהפעם מידע על תמיכה מובנית בטכנולוגיית ה- Force Touch ושיפורים למקלדת, שירות המפות, iMessage ועוד.

 

 

iPhone and force touch

בהמשך לשטף הדיווחים לגבי גרסה 9, אותו מספק האתר 9to5mac בשבועות האחרונים, דיווח חדש חושף מידע חדש על הגרסה הבאה של iOS הצפויה להחשף ב- WWDC שהולך ומתקרב בצעדי ענק. עד כה התגלה כי גרסה 9 תכיל הרבה מאוד שיפורים ותיקונים ל- iOS כפי שדווח בעבר, אולם גם תכלול מספר פיצ’רים חדשים כמו אלו שדווחו בשבועות האחרונים ביניהם: שינוי המראה הויזואלי של סירי, שימוש בפונט הסן פרנסיסקו וכן אפליקציה חדשה בשם Home שתאגד לתוכה את השימוש במכשירי הבית החכם, מידע תחבורה ציבורי באפליקציית המפות לצד פיצ’רים ייעודיים למכשירי האייפד וכן שיפורי אבטחה רבים ותמיכה לאחור במכשירי iDevice המבוססים על רכיבי ה- A5. כמו כן גרסה 8.4 כבר תביא עימה שינוי משמעותי לאפליקציית המוזיקה של iOS, עם שירות המוזיקה החדש ושיפורים נרחבים לשירות האיטיונס רדיו. כעת האתר מדווח שגרסה 9 תביע עימה תמיכה מובנית לפיצ'ר ה- Force Touch שלפי השמועות צפוי להגיע למכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, המקורות של האתר אישרו כי מכשירי האייפון הבאים אכן ישמרו על קו העיצוב של ליין האייפון 6, אולם יגיעו עם פיצ'ר ה- Force Touch שיביא רובד נוסף לממשק המשתמש של מכשירי האייפון שעל פי הנראה יקסום בעיקר למשתמשי Power-User והוא לא יהיה הכרחי לשימוש שוטף במכשיר ו/או במערכת ההפעלה.

הדיווח מציין שהאופן בו טכנולוגיית ה- Force Touch תוטמע במכשירי האייפון, תהיה דומה יותר לאופן בו אפל הטמיעה אותה בטרקפדים של ליין המקבוק פרו החדשים והמקבוק החדש ויהיה ניתן להשתמש בה באפליקציות המובנות של iOS, בין אם להפיל פינים לציון מיקום באפליקציית המפות, שינוי מהירות העברת המדיה באפליקציית המוזיקה והסרטונים/סרטים המובנים, הוספת אירוע בלוח השנה ועוד. כמו כן עולה כי בהמשך אפל תציג לקהילת המפתחים, כלי פיתוח (API) שיאפשרו להם לנצל ולהטמיע את הפיצ'ר גם באפליקציות שלהם. אולם לאור העובדה שהוספת התמיכה ב- Force Touch תחשוף את אחד ממאפייני החומרה של האייפון 6s, נראה שאפל לא תציג את הפיצ'רים האלה ב- WWDC הקרוב, אלא תפתיע את הקהל עם הנושא באירוע ספטמבר בו החברה ככל הנראה תחשוף את מכשירי האייפון הבאים.

הדיווח גם מציין שאפל תציג שיפורים נוספים במערכת ההפעלה, כאשר נכון לעכשיו החברה בוחנת שיפורים במקלדת המובנית של מערכת ההפעלה לשיפור הנגישות של פיצ'ר ה- QuickType לצד שיפור הזיהוי לשימוש במקש ה- Shift, או כאשר לחצן ה- Caps lock, דבר שזכה לשלל ביקורות ותלונות מצד משתמשים ברשת. בנוסף אפל תמשיך ללטש את אפליקציית ההודעות המובנית של מערכת ההפעלה ובפרט את היכולות של iMessage, כאשר המקורות של 9to5mac מציינים שנעשו שיפורים מהותיים בתשתית של שירות ההודעות של אפל, המאפשרים הוספה של תגיות "קריאה" בהודעות קבוצתיות וכן יכולת לנהל את השימוש של תגיות ה"קריאה" בהתאם לאנשי הקשר השונים. כך למשל ניתן לקבוע למי מאנשי הקשר רוצים לקבל את אישורי הקריאה של ההודעות, ועבור מי לא.

iphone6_6plus_laying_down

גרסה 9 תביא עימה כאמור גם שיפורים נרחבים לשירותים של אפל, כאשר נראה כי הצגתה של הגרסה תביא את ראשיתה של הפריסה הבינלאומית של שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, שעל פי הדיווחים קנדה תהיה המדינה הראשונה שתזכה לקבל את השירות מחוץ לגבולות ארה"ב. כמובן שלאור העובדה שהדבר מותנה בהסכמים עם הבנקים המקומיים, אפל לא תציין זאת עד לחתימה סופית על ההסכמים עם הגורמים הרלוונטיים בקנדה. יש לציין שאפל פועלת באופן נרחב להשקה בינלאומית של שירות התשלומים הדיגיטלי שלה, כשעד כה הדיווחים התייחסו לפועלה של אפל להשקת השירות בסין (דבר אותו ציין טים קוק בעצמו), אירופה ועוד.

שירות נוסף ולא פחות חשוב הוא שירות המפות של אפל, שבהתאם לדיווחים בנושא, יזכה לשיפורים בגרסה 9 כשהעיקרי שבהם יהיה תוספת של מידע לגבי תחבורה ציבורית. דיווח חדש של האתר 9to5mac מגלה כי מידע התחבורה הציבורית אכן יגיע לאפליקציית המפות עם גרסה 9, אולם נראה כי התוכניות של אפל בנושא, הן לא שאפתניות כפי שרבים ציפו ומידע התחבורה הציבורי יהיה מוגבל בתחילת דרכו לערים מסוימות ברחבי העולם ביניהן: סן-פרנסיסקו, ניו-יורק, טורונטו, ברלין, לונדון ופריז. הדיווח מציין שאפל פועלת עם חברת AutoNavi שאמורה לספק מידע תחבורה ציבורית בסין – השוק השני בחשיבותו עבור אפל כיום וכן שאפל כבר פועלת להביא את השירות לערים נוספות בעולם כמו: לוס-אנג'לס, בוסטון וטוקיו. מה שיעזור לפריסה המהירה של מידע התחבורה הציבורי בשירות המפות של אפל, הוא היכולת הדינאמית להוספת מידע אותו אפל הטמיעה בשירות ובאפליקציה, שמאפשרים לה להוסיף מידע ותכנים ללא כל צורך בעדכון לאפליקציה או למערכת ההפעלה. יכולת זו מאפשרת לאפל בשנה האחרונה לשפר את אפליקציית המפות באופן שקט, וברגע שפיצ'ר מידע התחבורה הציבורית יתווסף, אפל תוכל גם להוסיף ערים נוספות וליידע את המשתמשים בצורה דינאמית, נוחה ופשוטה.

maps

כאמור אפל ממשיכה לשפר את שירותי המפות שלה, כשלאחרונה החברה חידשה את ההסכם שלה עם חברת TomTom המספקת לה מידע, כשבמקביל היא הוסיפה מידע על נקודות עניין משירותים בצרפת ובטורקיה הכוללים את: E-WEGO SARL, NavAds BV ודפי זהב הטורקיים.

 

מקור: 9to5mac ושוב פעם 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho