אפל לא תציג אפל TV חדש ב- WWDC

ע״י

נראה כי אפל החליטה לבטל את הצגת הדגם הבא של האפל TV באירוע ה- WWDC, ונראה כי האירוע יתמקד בפלטפורמות בלבד וללא חומרה חדשה בכלל.

 

 

Apple TV

בחודשים האחרונים השמועות לגבי מכשיר המדיה הסלוני של אפל – האפל TV, התרבו והתגברו כשהן מציינות כי בנוסף לשדרוג חומרה למכשיר, ששודרג בפעם האחרונה שלו בשנת 2012, אפל תציג גם ערכת כלי פיתוח לקהילת המפתחים שתאפשר להם לפתח אפליקציות עבור אפסטור ייעודי לאפל TV, וכן חבילת ערוצים בתשלום חודשי. בימים האחרונים דווח שלאור העובדה שאפל עדיין לא הגיעה לסיכום עם חברות התכנים והכבלים, נראה כי החברה לא תצליח להציג את חבילת הערוצים לה היא קיוותה, אולם הסברה הייתה שהדבר לא יפריע לתוכניות של אפל להציג את הדגם החדש של האפל TV. כעת דיווחים חדשים שמגיעים ממספר מקורות ביניהם Re/Code, הניו יורק טיימס ו- BuzzFeed מציינים אחרת, כאשר לפיהם עולה שאפל הגיעה לידי החלטה לבטל את הצגת הדגם החדש של האפל TV באירוע ה- WWDC שיערך ביום שני הקרוב. הדיווח של BuzzFeed מגלה שאפל כלל לא ציפתה להציג את חבילת הערוצים כבר ב- WWDC והשירות היה אמור להגיע בהמשך השנה, ולטענתם של BuzzFeed והניו יורק טיימס עולה כי הדגם החדש של האפל TV עדיין לא מוכן באופן מלא להשקה, כאשר המקורות של האתרים ציינים שהמוצר "כמעט שם" ונראה שישנם עוד מספר דברים שאפל רוצה ללטש לפני הצגת המכשיר והשקתו.

חוסר המוכנות של הדגם הבא של האפל TV, כסיבה לדחייה בהשקת המוצר, היא הגיונית הרבה יותר מאשר האכזבה של אפל מחוסר היכולת שלה להגיע לידי הסכמה עם חברות התוכן והכבלים בנושא, מאחר ועד כה לאפל לא הייתה שום בעיה להציג תכנים חדשים ואפילו בלעדיים, כמו למשל HBO Now או Showtime (שבימים האחרונים הודיעו על שירות סטרימינג שיגיע באופן בלעדי – לתקופה מסוימת – לאקוסיסטם של אפל), באקוסיסטם שלה, מבלי הצורך להציג חומרה חדשה, בין אם מדובר במכשירי אייפון, אייפד ועל כמה וכמה מכשירי האפל TV. כמו כן בשנים האחרונות אפל הוסיפה באופן הדרגתי לאפל TV ערוצי תוכן נוספים ונרחבים, דבר שעזר לא מעט למכירות של מכשירי האפל TV, אם כי נראה שחוסר בעדכוני חומרה הביאו מתחרים לכדי הצלחה גדולה יותר.

באופן מעניין למדי אפל שיחררה בימים האחרונים מסמך מידע לגבי מוצרי בית חכם שתומכים ב- HomeKit, שהחלו בימים האחרונים להגיע לשוק, כשבאופן מעניין החברה מאשרת את הדיווחים הקודמים לפיהם מכשיר האפל TV יהיה הכרחי לשליטה במוצרי הבית החכם כאשר המשתמש אינו נמצא בבית. כלומר, אם המשתמש התקין מוצרי בית חכם שתומכים ב- HomeKit, בין אם מדובר בנורות חכמות, ווסתים למזגן/טרמוסטט, מנעולים חכמים ועוד. ניתן יהיה לשלוט על המוצרים הללו מחוץ לבית, עם סירי, רק במידה ובבית נמצא מכשיר אפל TV דור 3 עליו מותקנת גרסה 7 ומעלה המחובר לאותו איטיונס ID של האייפון השולט על אותם מוצרי בית חכם.

homekit

כאמור בימים האחרונים החלו להפציע המוצרים הראשונים שתומכים ב- HomeKit ביניהם מוצרים של החברות: Elgato, iHome, Insteon ו- Lutron. אפל הודיעה בחודש שעבר כי מוצרים שתומכים ב- HomeKit צפויים להגיע חבר בתחילת חודש יוני, אחרי שמועות כי פרויקט ה- HomeKit שהוכרז לראשונה לפני כשנה, צפוי להדחות. סביר להניח שאפל תדבר על היוזמה באירוע ה- WWDC ותציג את המוצרים הראשונים שכבר החלו להגיע לשוק, ואולי גם עוד מספר מוצרים חדשים כשכמובן שאי אפשר לשלול את האפשרות שאפל תציג גם מוצרי בית חכם מתוצרתה כדי לדחוף את השוק, אם כי הסבירות לכך די נמוכה. החשיבות של האפל TV עבור HomeKit הופך את דחיית ההשקה של הדגם החדש למעניינת עוד יותר וגם לקצת מאכזבת כאשר משתמשי אפל TV רבים קיוו לראות שדרוג חומרה שיהפוך את מכשיר האפל TV ממכשיר מדיה סלוני די פשוט לקונסולה אטרקטיבית יותר, כשלכך נראה שנושא החומרה הוא פחות אקוטי ומה שיותר חשוב הוא פתיחת האפל TV לקהילת המפתחים והצגת כלי פיתוח (SDK) שיאפשרו אפסטור ייעודי לאפל TV. אבל כנראה שזה לא יקרה ב- WWDC הקרוב.

 

מקורות: BuzzFeed, הניו יורק טיימס ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho