אפל מציגה | אפליקציית מעבר מאנדרואיד ל- iOS

ע״י

כחלק מגרסה 9 שתגיע בסתיו הקרוב, אפל גם תשיק אפליקציה ייעודית למשתמשי האנדרואיד שתעזור להם לעבור לאייפון וגם תציע להם למחזר את המכשיר בחנות האפלסטור הקרובה.

 

 

 

iOS Android migration 2

מאז שאפל השיקה את מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, נראה כי החברה לוחצת באופן משמעותי על פלטפורמת האנדרואיד, כאשר זמן קצר אחרי השקת מכשירי האייפון החדשים החברה פרסמה מדריך מעבר מאנדרואיד ל- iOS, דבר שגוגל עשתה אף היא קודם לכן, כדי לעזור לקהל משתמשי האנדרואיד לעבור להשתמש במכשירי האייפון החדשים והמשופרים. ואכן נראה שליין מכשירי האייפון 6 הצית גל מעבר גדול, כשאפל ציינה בדו"חות ההכנסה הרבעוניים שלה שחלק ניכר מהיקף הרוכשים של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הם מקרב "סוויצ'רים" שעברו ממכשירי אנדרואיד למכשירי האייפון החדשים, כשנראה שליין מכשירי האייפון החדש קוסם יותר ומתמיד לקהל משתמשי האנדרואיד בזכות המסכים הגדולים יותר בפרט והאקוסיסטם בכלל, למרות שבשבועות הראשונים למכירת המכשירים נדמה היה שמכשירי האייפון 6 לא מדבר למשתמשי האנדרואיד.

כדי להפיח רוח בנושא זה, אפל החליטה להוסיף לתוכנית הטרייד אין שלה, גם מכשירי אנדרואיד כך שכעת משתמשי אנדרואיד יכולים לקבל על המכשירים שלהם זיכוי בחנויות האפלסטור לשם רכישת מכשירי: אייפון 5c, אייפון 5s, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס. תוכנית הטרייד אין של אפל שהושקה בארה”ב, התרחבה בחודשים האחרונים למדינות נוספות ברחבי העולם וכעת היא מתפרשת על פני המדינות: ארה”ב, קנדה, אנגליה, צרפת, גרמניה ואיטליה ולאחרונה היא הגיעה אף לסין דרך שיתוף פעולה עם חברת פוקסקון – שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון והאייפד שתהיה אחראית על איסוף המכשירים הישנים תיקונם ומכירתם בשוק המשני, מחזור החלפים וכו’ בהתאם למצב הפיזי של המכשיר, כשארה"ב ובאירופה אפל פועלת בשיתוף עם חברת BrightStar. גם בישראל ספקיות הסלולר והמשווקות המורשות מציעות תוכניות טרייד אין במעמד רכישת מכשיר אייפון חדש, כשבאופן אירוני תוכניות אלו (המשתנות בין ספקית לספקית) הן טובות יותר מתוכניות הטרייד אין שאפל מציעה, ומציגה באתר הייעודי לכך.

נראה שעם השקתה של גרסה 9 והשקתם של ליין מכשירי האייפון הבאים (קרי 6s וה- 6s פלוס) אפל תפעל באופן אגרסיבי אפילו עוד יותר, כשלשם כך החברה צפויה להציג אפליקציה ייעודית למשתמשי האנדרואיד בחנות הפליי, שכל מטרתה היא לעזור להם במעבר ממכשיר האנדרואיד שברשותם למכשיר אייפון. למרות שהאפליקציה עדיין לא זמינה להורדה והתנסות, הפרטים לגבי פועלה לא ידועים לגמרי, אולם לפי מידע שאפל פרסמה באתר שלה נראה שהאפליקציה תאפשר העברה של אנשי קשר, היסטוריית הודעות, תמונות וסרטונים מהמצלמה, סימניות מהדפדפן, חשבונות מייל, יומנים, טפטים ותכני מדיה שלא מוגנים במנגנון DRM דרך האוויר ממכשיר האנדרואיד למכשיר האייפון, כשבנוסף לכך האפליקציה גם תציע לזהות אפליקציות חינמיות שהורדו מחנות הפליי וזמינות באפסטור ולהורידן, כשאפליקציות בתשלום שקיימות באפסטור יתווספו לרשימת ה- Wish List של המשתמש.

הקונספט של האפליקציה מזכיר מאוד את תוכנת ה- Migration Assistant של OS X, שמאפשר למשתמשי החלונות להעביר את התוכן של מחשב ה- PC שלהם למחשב המק, דבר שבזמנו פורסם על ידי אפל כדרך הפשוטה והקלה ביותר לעבור למק. ויהיה מעניין לראות את אופן פעולת האפליקציה עם השקתה והאם היא תעזור לאפל להביא עוד סוויצ'רים מפלטפורמת האנדרואיד למכשירי האייפון.

 

מקור: אפל
עריכה ותוספות: natisho