מכינים את הקרקע לאייפד פרו

ע״י

חלקי קוד בבטא של גרסה 9 הקשורים במקלדת וברזולוציית המסך מעידים על בואו של האייפד פרו/ פלוס השמועתי.

 

 

iOS 9 iPad

למרות ניסיונותיה של אפל להסתיר פרטים לגבי מוצרים חדשים בקוד של מערכות ההפעלה שלה, נראה כי המפתחים מצליחים לנבור עמוק מספיק כדי למצוא רמזים המעידים על השינויים והמוצרים הבאים לבוא. כך למשל בקוד של הבטא הראשונה של גרסה 9, התגלה לפני ימים אחדים שמכשירי האייפון הבאים צפויים לכלול שדרוג משמעותי למצלמת ה- FaceTime הקדמית של המכשיר. כעת מתגלים רמזים חדשים בבטא הראשונה של גרסה 9, אם כי רמזים אלו קשורים הפעם לליין מכשירי האייפד ובפרט למכשיר האייפד פלוס/פרו השמועתי. התגלית הראשונה נחשפה על ידי המפתח Steven Troughton-Smith שמצא כי תצוגת ה- UIKeyboard האחראית על אופן הצגת המקלדת במערכת ההפעלה, מתאימה את עצמה באופן אוטומטי לגדלי מסך גדולים יותר בכך שהיא מוסיפה שורות לחצנים בהתאם לגודל החדש. באופן מדויק יותר המקלדת מתאימה את גודל המקשים, כשבנוסף לכך מתווספת שורת מקשים נוספת בחלק העליון של המקלדת הוירטואלית הכוללת ספרות ותווים מיוחדים. כמו כך תצוגת המקלדת משנה את מיקום לחצני ה- Shift וה- Caps Lock לצד כשהתוצאה הסופית מזכירה מאוד מראה של מקלדת פיזית מלאה ומעניין מאוד לראות שמבחינתה של אפל מספיק גודל מסך של כ- 12.9 אינץ' כדי להגדיל את המקלדת לכדי תצוגה (כמעט) מלאה לגמרי, אם כי הדבר מתאים מאוד לפועלה של החברה בליין מחשבי המקבוק אייר והמקבוק החדש, בהם החברה שמה דגש גדול על הצגת מקלדת מלאה גם על מחשבים ניידים קטנים.

התגלית השניה נחשפה על ידי המפתח Hiraku Wang וגם על ידי Troughton-Smith ששמו לב כי בקוד של גרסה 9 מצוינים אלמנטים בגודל של 1366×1024 כך שלאור העובדה שסביר להניח שהאייפד פלוס/פרו יגיע עם מסך רטינה של X2, רזולוציית המסך תהיה 2732×2048, כשעל מסך של 12.9 אינץ' מדובר על צפיפות פיקסלים של 264ppi, צפיפות הדומה לזו של מכשירי האייפד אייר שכידוע מגיעים עם מסך בגודל 9.7 אינץ' וברזולוציה של 2048×1536. מספרים אלו מגלים שהאייפד פלוס/פרו יגיע עם רזולוציה שכמעט מאפשרת להכיל 2 מכשירי אייפד אייר זה לצד זה (במצב תצוגה מאוזן). תגלית זו גם מאששת דיווח מוקדם יותר בנושא שהגיע מהאתר DisplaySearch שציין כי לפי מקורותיו אפל מפתחת טבלט עם מסך ברזולוציה של 2732×2048 ו- 265ppi.

מידע זה מקבל משנה חשיבות לאור הצגת פיצ'ר המסך המפוצל שצפוי להגיע למכשירי האייפד עם השקתה של גרסה 9. פיצ'ר זה כולל בתוכו 2 אלמנטים כשהראשון הוא הפעלת אפליקציה על כ- 2/3 מגודל המסך (במצב תצוגה מאוזן), והצגת תוכן של אפליקציה נוספת בשאר שטח המסך, אם כי יש לציין שהאפליקציה ה"נוספת" אינה אינטרקטיבית והיא למעשה רק מציגה את תוכן האפליקציה ובכך האפליקציות עובדות בנפרד אם כי הן מוצגות יחדיו. יכולת זו מגיעה בעקבות התאמת התוכן הדינאמית שאפל הציגה בשנה שעברה למפתחים, ומפתחים שהתאימו את האפליקציות שלהן עם כלים אלו, יוכלו לעדכן אותם בקלות עם השקתה של גרסה 9. האלמנט השני הוא הפעלת 2 אפליקציות זו לצד זו יחדיו, דבר שניתן לבצע רק על האייפד אייר 2 ומעלה, ככל הנראה בזכות החומרה החזקה מאוד של הטבלט שכוללת בין היתר מעבד בעל 3 ליבות ו- 2GB של זכרון RAM ברכיב ה- A8X שלו.

iPad plus keyboard

אין ספק שיכולות המולטי טאסקינג והפיצ'רים החדשים שאפל הציגה בגרסה 9, המיועדים לליין מכשירי האייפד, יהפכו את האייפד הגדול יותר לאטרקטיבי יותר ויאפשרו לנצל את שטח המסך הגדול יותר במספר דרכים. מסלול הבטא של גרסה 9 רק החל את דרכו עם השקת הבטא הראשונה של הגרסה ונראה כי עם המשך פיתוח הגרסה, שגם תושק כבטא פומבית במהלך חודש יולי יתגלו דברים נוספים ובפרט על התוכניות של אפל לגבי הדגמים הבאים של מכשירי האייפד, שסביר להניח יוצגו באירוע אוקטובר, כחודש אחרי השקתה של גרסה 9, מה שיאפשר לאפל להביא את הפיצ'רים החדשים עבור מכשירי האייפד הגדולים יותר עם עדכון קושחה משמעותי ראשון.

 

מקורות: 9to5mac ו- macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho