האייפון 6s | עבה יותר וחזק יותר

ע״י

דיווח חדש מגלה שהאייפון 6s אכן יגיע עם טכנולוגיית ה- Force Touch וכן שילדת אלומיניום מחוזקת, אולם במחיר של העובי והממדים שלו.

 

 

iPhone Force Touch

האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities ידוע בקשרים שלו לשרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח, ובהתאם לכך חלק ניכר מהדיווחים שלו לקהל המשקיעים שלו זוכים לתשומת לב רבה, לאור היסטוריית דיווחים מוצלחת למדי. בימים האחרונים האנליסט פרסם דו"ח חדש לקהל המשקיעים שלו, כשאת עיקרי הדברים פרסם הבלוג היפני Macotakara. בדיווח האחרון שלו, Kuo טוען שמכשיר האייפון הבא, קרי האייפון 6s, יהיה גבוה יותר ורחב יותר בכ- 0.15 מילימטר וכן עבה יותר בכ- 0.2 מילימטר כדי לאפשר את הטמעת הטכנולוגיה הדרושה להביא את פיצ'ר ה- Force Touch למכשיר הסמארטפון. משמעות הדבר היא שמכשיר האייפון 6s עשוי להיות בעובי של מכשיר האייפון 6 פלוס הנוכחי, מאחר והעובי של האייפון 6 הוא 6.9 מילימטר ואילו זה של האייפון 6 פלוס הוא 7.1 מילימטר. הבדלי הגודל והעובי הם כל כך קטנים עד כי נראה שרוב המשתמשים כלל לא ישימו לב להבדלים, אם כי אין ספק שהדבר ישפיע על יצרניות הקייסים והאביזרים הפריפריאליים שיצטרכו להתאים את גדלי המוצרים שלהם בהתאם. בעוד אפל שמה דגש גדול על נושא העובי של מכשירי המובייל שלה, דבר שהביא לא אחת לביקורות נוקבות ואף היווה בסיס ל"שערוריית הבנדגייט", החברה מעולם לא היססה לעבות מעט את המכשירים שלה כדי להציג טכנולוגיות חדשות. דוגמא טובה לכך היא מכשיר האייפד 3 (או כפי שהוא נקרא בזמנו: האייפד החדש עם מסך הרטינה) שהגיע בהפרש עובי קטן והפרש משקל משמעותי מזה של האייפד 2, כדי לאפשר את מסך הרטינה של המכשיר.

בעוד נראה שליין האייפון 6s ימשיך להגיע עם אותו העיצוב של ליין האייפון 6, יתכן מאוד שהפרש העובי יאפשר הוספה של סוללה מעט גדולה יותר וכן את סילוק הבליטה של עדשת המצלמה האחורית.

הדיווחים על הגעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch לליין האייפונים והאייפדים החל להגיע זמן קצר אחרי אירוע האביב האחרון של אפל, בו החברה הציגה את הטכנולוגיה על מחשבי המקבוק ובכך איתתה שטכנולוגיה זו, גם אם תבוצע בצורה שונה במקצת, תגיע לכלל הפלטפורמות שלה. בדיווח שלו Kuo גם מציין שמכשירי האייפון 6s יגיעו עם שילדת אלומיניום מסדרת ה- 7000 המחוזקת שאפל הציגה לראשונה עם קולקציית הספורט של השעון שלה, דבר שאף הוא כבר נשמע בעבר. השימוש באלומיניום מחוזק זה, שלטענתה של אפל חזק בכ- 60% יותר מאלומיניום רגיל, מעצם העובדה שהוא דחוס הרבה יותר, (למעשה הדחיסות שלו היא כשליש מזו של פלדת אל-חלד), אם עם זאת הוא שומר על מאפייני המשקל הנמוכים של האלומיניום, יאפשר לאפל להפוך את מכשירי האייפון וככל הנראה בהמשך גם את מכשירי האייפד, לעמידים יותר וחזקים יותר במיוחד כאשר סביר להניח שעם הזמן מכשירים אלו יהפכו להיות דקים יותר ויותר. השימוש באלומיניום המחוזק יאפשר לאפל להתגבר על נושא העמידות של המתכת הרכה, כך שבעיות כמו בנדגייט לא יחזרו על עצמן בעתיד.

כמו כן Kuo סובר שליין מכשירי האייפון 6s יגיע בצבעים שונים במקצת מאלו של ליין האייפון 6, כאשר הדגם האפור יהיה כהה יותר ולמעשה יהיה דומה יותר בצבע שלו לזה של הדגמים האפורים של השעונים מקולקציית הספורט והמתכת. אם הדבר יתגלה כנכון המשמעות תהיה שאפל מצאה פיתרון לייצור עם צבע כהה, דבר שהחברה התנסתה עימו עם מכשיר האייפון 5, אולם לאחר מכן בחרה לשנות אחרי לא מעט קשיים בנושא. צבע האפור לא יהיה הצבע היחיד שישתנה במקצת, כשנראה שגם הדגם הזהוב יקבל שינוי קל בטון הצבע שיהיה צהוב יותר ודומה יותר לצבע של דגם הזהב (הרגיל) בקולקציית ה- Edition של השעון. Kuo גם ממשיך לטעון שאפל תציג צבע זהב נוסף שיגיע בגוון וורוד ואם הדבר יתגלה כנכון שהרי נראה שאפל תנסה להתאים את הצבעים של דגמי הזהב של האייפון, לצבעים של קולקציית ה- Edition של השעון שלה.

שינוי הצבע של ליין ה- s של מכשירי האייפון לא יהיה תקדים, כשבעבר אפל עשתה זאת במעבר בין מכשיר האייפון 5 למכשיר האייפון 5s, כאשר הדגם האפור זכה לשינוי בטון הצבע שלו, לצד הוספת צבע חדש שהוא כידוע הצבע הזהוב, שזכה לפופולריות גבוהה ולביקוש גבוה מהמצופה. לאור העובדה שהשעונים של אפל הם אביזרי אופנה, נראה שאפל מנסה להתאים את הצבעים של המוצרים האחרים שהיא מוכרת המתקשרים לשעון, לקולקציות השונות, כך למשל רק לאחרונה אפל הציגה צבעים חדשים לאוזניות ה- Powerbeats 2 שלה, כדי שיתאימו לצבעים של הרצועות של קולקציית הספורט של השעון.

 

מקור: MacOtakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho