אפל רוצה להעלים את לחצן הבית

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל פועלת להעלים את לחצן הבית ולהטמיע אותו בתוך מסך המולטי טאץ' של דגמי האייפון והאייפד הבאים.

 

 

iPhone-7-release-date

האתר הטיוואני DigiTimes מדווח שלפי מקורותיו, אפל מפתחת רכיב המשלב בתוכו את הדרייברים של של המסך לצד הדרייברים של רכיבי המולטי טאץ'. רכיב זה הקרוי בקיצור TDDI, צפוי להכיל בתוכו גם חיישנים ביומטריים מובנים. דבר שיאפשר לאפל להטמיע את חיישן ה- Touch ID בתוך מסך המולטי טאץ' של מכשירי האייפון והאייפד העתידיים. לאחרונה חברת Synaptics הציגה רכיב TDDI מתוצרתה המשלב בתוכו את טכנולוגיית החישה הביומטרית שלה עם טכנולוגיית המולטי טאץ' של חברת Renesas SP, אותה Synaptics רכשה לאחרונה כשעל פי הנראה אפל הביעה עניין ברכישה של Renesas SP, אולם הדיונים כשלו בסופו של דבר. על פי דיווח של האתר Macrumors עולה שחברת Synaptics קיוותה שרכישת Renesas SP והצגת טכנולוגיית TDDI מתוצרתה תחזיר את אפל להיות לקוחה של החברה, אולם הדיווח של Digitimes מגלה שהתוכניות של אפל הן שונות לחלוטין כשכאמור אפל פועלת לפתח רכיב שכזה בעצמה.

רכיב שכזה יאפשר לאפל לבטל את הצורך בלחצן בית פיזי המשלב בתוכו את חיישן ה- Touch ID, ויאפשר לחברה לשלב את החיישן בתוך מסכי המולטי טאץ' של מכשירי האייפון והאייפד העתידיים. דבר זה יאפשר לצמצם את הגודל הפיזי של האייפון והאייפד, כשבשנים האחרונות אפל צמצמה את השוליים בצידי מכשירי המובייל שלה באופן דרמתי, אולם השוליים העליונים והתחתונים לא ראו שינוי ניכר, כשהסיבה העקרית שלכך היא קיומו של לחצן הבית בחלק התחתון של המכשיר. יש לציין שלפני הצגת האייפון 5s וחיישן ה- Touch ID, עלו ברשת שמועות לפיהן אפל מעוניינת להטמיע את החיישן הביומטרי בתוך מסך המולטי טאץ' של האייפון. אולם בסופו של דבר אפל בחרה ככל הנראה משיקולים טכניים להציג את החיישן בלחצן הבית, מה גם שהסרת לחצן הבית לחלוטין הייתה נתפסת על ידי המשתמשים כשינוי גדול מדי.

הצגת לחצן הבית החדש שכולל בתוכו את חיישן ה- Touch ID, הייתה אחד השינויים המשמעותיים ביותר שאפל ביצעה במכשיר האייפון מאז השקתו, כשלחצן הבית בעל אייקון הריבוע הפך בשנים שקדמו להצגת האייפון 5s לאייקון המזוהה עם מכשירי האייפון והאייפד. אין ספק שהשינוי באייקון זה פתח בפני אפל דלתות לשינויים עתידיים ובמידה והחברה תסיר את לחצן הבית לחלוטין, בדגמים העתידיים של האייפון והאייפד, ותטמיע את חיישן ה- Touch ID במסך המולטי טאץ'. מכשירי האייפון והאייפד הללו יוכלו להיות בעלי פרופיל קומפקטי יותר. עם השקת מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס משתמשים רבים ציינו שהשיפור בגודל המסך הוא מבורך, אולם שהפרופיל הכללי של המכשיר קצת גדול מדי לעומת מכשירים עם גדלי מסך דומים, כשהדוגמא הטובה ביותר היא המוטו X (מודל 2013) שזכה לשבחים רבים מאוד בגין הפרופיל הארגונומי שלו ביחס לגודלו. כמובן שמה שאפשר למוטורולה להציג עיצוב שכזה הם הלחצנים הוירטואליים על מסך המכשיר, אולם שימוש בלחצנים שכאלה גרר לא מעט ביקורת מצד משתמשים שציינו כי לחצנים קבועים אלו יוצרים שכבה נוספת המגדילה את המכשיר שלא לצורך, אולם אין ספק שלא מדובר בהפרש כה משמעותי כמו זה הנדרש עבור לחצן הבית.

touch-id-on-iphone-6

חשוב לציין שהיסטוריית הדיווחים של DigiTimes היא שנויה מאוד במחלוקת, אולם לאור העובדה שבעבר דיווחים שכאלה כבר נשמעו, יתכן מאוד שאפל אכן פועלת להטמיע את חיישן ה- Touch ID במסכי המולטי טאץ' של מכשירי המובייל שלה ולבטל את הצורך בלחצן בית פיזי. כמובן שהדבר עשוי להיות מאתגר הרבה יותר, לאור האפשרות שמכשירי האייפון והאייפד הבאים יגיעו עם טכנולוגיית ה- Force Touch מובנית במסכים שלהם ואולי הדבר יביא את אפל לדחות את היוזמה שלה לגבי לחצן הבית מעבר למצופה.

 

מקורות: DigiTimes ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho
תמונת קונספט: Computer Bild