הדוכנים של אפל מגיעים למרכזים של פרטנר

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל תרחיב את קונספט"חנות האפלסטור" במתחם א.ל.מ בדיוטי פרי גם למרכזי השירות של פרטנר.

 

 

walmart-apple-display-1

לפני קצת יותר מחצי שנה, חובבי הטכנולוגיה בארץ נרגשו לרגל דיווח שגילה כי אפל צפויה לפתוח "חנות אפלסטור" ראשונה בגבולות הארץ – פחות או יותר. בהמשך התגלה שאותה החנות היא למעשה חנות בתוך חנות שתמוקם במתחם של חברת א.ל.מ בדיוטי פרי. בדיקה מעמיקה יותר הוציאה את האוויר מהמפרשים של הנושא, כשהתגלה שלמעשה מדובר בחנות שתנוהל על ידי אידיגיטל ו- CDATA וכל פועלה של אפל בנושא הוא לממן את פתיחת החנות, אחרי שהחברה ראתה יוזמה דומה מצידה של סמסונג והתרשמה ממנה לטובה. כעת נראה שהיוזמה של אפל מתרחבת גם לפנים הארץ כאשר במהלך החודשים האחרונים נוהלו שיחות בין מנהל פעילות אפל בישראל, ניר אילון לבין נציגי פרטנר בראשות צביקה שיינפלד, סמנכ"ל החטיבה הקמעונאית של חברת התקשורת המקומית, שכבר פועלת בשיתוף עם אפל מזה זמן מה ולמעשה מהווה את אחת מזרועות הייצוג של החברה בארץ (בעיקר מבחינה טכנית). שיחות אלו הביאו לידי החלטה לפתיחת 20 נקודות מכירה בתוך החנויות ומרכזי השירות של פרטנר בישראל כשהראשונה נפתחת היום בעיר אשדוד.

פתיחתה של חנות בתוך חנות זו היא צעד ראשון כשעד סוף חודש אוגוסט ייפתחו 11 חנויות נוספות של אפל במרכזי השירות של פרטנר בערים תל-אביב, רמת-גן, ראשון-לציון, כפר-סבא, פתח-תקווה, נתניה, ירושלים, חיפה, באר-שבע, סכנין ועפולה, ובהמשך ייפתחו 8 חנויות נוספות. אם ניתן להסתכל על החנות שנפתחת היום כדוגמא מייצגת אזי נראה כי "חנויות" אלו יהיו בגודל של כ- 16 מטר והן כוללות שולחן מרכזי עליו מונחים מכשירי אייפון והאייפד לשם התנסות וכן מגוון של אביזרים נלווים וכיסויים, ככל הנראה כשחלקם מתוצרתה של אפל עצמה. כמו כן נראה כי לאור העובדה שלאחרונה פרטנר חתמה עם אפל עם הסכם ייבוא ושיווק של אוזניות ביטס, שבהמשך נקודות אלו יציעו למכירה גם את האוזניות הפופולריות ואולי גם חלק מליין מוצרי המק של אפל.

יש לציין כי החנות בתוך חנות לא מתופעלת על-ידי אפל או נציגיה, אלא מתופעלת במתכונת דומה לזו של החנות במתחם הדיוטי פרי המתוחזקת על ידי עובדי אידיגיטל, כשהמקרה זה מי שיתנו שירות ב"חנויות" אלו הם עובדי פרטנר, שעברו תוכנית הכשרה ייעודית לעבודה באותן נקודות מכירה, הנקראת בשם אפל Masters. בהתאם לכך עובדים אלו יפעלו עם הנחיות ברורות מצידה של אפל העולמית, אולם בסופו של דבר הם יהיו כפופים לפרטנר.

 

מקור: גלובס
עריכה, תרגום ותוספות: natisho