דיווח | אפל מתחילה את ייצור ה- 6s

ע״י

מקורותיו של האתר בלומברג מגלים שאפל החלה בייצור מכשירי האייפון 6s עם פיצ'ר ה- Force Touch, לקראת ההשקה הרשמית של המכשיר בחודש ספטמבר.

 

 

iPhone 6

בשנת 2011 אפל בחרה להעביר את מחזור ההשקה השנתי של האייפון, מחודשי הקיץ לחודשי הסתיו. באופן זה החברה צפתה שהיא תהנה מ- 2 רבעונים מעולים של מכירות האייפון, כשהראשון הוא רבעון החגים בארה"ב/ צפון ארה"ב ושאר המדינות החוגגות את חג המולד והשני הוא רבעון העוקב – בו הסינים חוגגים את השנה החדשה. בכך אפל מצליחה להציג מכשירים חדשים לקראת 2 האירועים הגדולים ביותר של השווקים הגדולים ביותר שלה, ולא בכדי נראה כי השנה החברה נהנתה מרבעון חגים שובר שיאים, לצד רבעון עוקב מוצלח במיוחד. בהתאם למחזור ההשקה הנ"ל, אפל מתחילה את ייצור מכשירי האייפון במהלך חודשי הקיץ. זאת במטרה לפתור בעיות ייצור ותפוקה אחרונות וכן להגדיל את המלאי של מכשירי האייפון לקראת ההשקה שלרוב יוצרת ביקוש עצום של מכשירים. בימים האחרונים האתר בלומברג דיווח, שלפי מקורותיו אפל אכן החלה בייצור מכשירי האייפון הבאים, קרי מכשירי האייפון 6s. מקורות אלו גם מאששים את השמועות והדיווחים לפיהם מכשירי האייפון הבאים יגיעו עם פיצ'ר ה- Force Touch המדובר, אותו אפל הציגה כבר בשעון שלה וגם בליין מחשבי המקבוק.

הדיווח של בלומברג, מהדהד את הדיווחים הקודמים בנושא, כשנראה כי מכשירי האייפון 6s, יגיעו עם גדלי המסך הנוכחייים של מכשירי האייפון 6 – כלומר 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ'. מכשירים אלו גם ישמרו על תצורת העיצוב של ליין מכשירי האייפון 6, למרות שלאחרונה התגלה רישום פטנט של אפל לגבי העלמת פסי הקרבון/פלסטיק בגב המכשיר המשמשים לאנטנות השונות. בדיווח נוסף שפורסם לאחרונה האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities טוען שמכשיר האייפון הבא, קרי האייפון 6s, יהיה גבוה יותר ורחב יותר בכ- 0.15 מילימטר וכן עבה יותר בכ- 0.2 מילימטר כדי לאפשר את הטמעת הטכנולוגיה הדרושה להביא את פיצ’ר ה- Force Touch למכשיר הסמארטפון. משמעות הדבר היא שמכשיר האייפון 6s עשוי להיות בעובי של מכשיר האייפון 6 פלוס הנוכחי, מאחר והעובי של האייפון 6 הוא 6.9 מילימטר ואילו זה של האייפון 6 פלוס הוא 7.1 מילימטר. הבדלי הגודל והעובי הם כל כך קטנים עד כי נראה שרוב המשתמשים כלל לא ישימו לב להבדלים, אם כי אין ספק שהדבר ישפיע על יצרניות הקייסים והאביזרים הפריפריאליים שיצטרכו להתאים את גדלי המוצרים שלהם בהתאם.

בדיווח שלו Kuo גם מציין שמכשירי האייפון 6s יגיעו עם שילדת אלומיניום מסדרת ה- 7000 המחוזקת שאפל הציגה לראשונה עם קולקציית הספורט של השעון שלה, דבר שאף הוא כבר נשמע בעבר. השימוש באלומיניום מחוזק זה, שלטענתה של אפל חזק בכ- 60% יותר מאלומיניום רגיל, מעצם העובדה שהוא דחוס הרבה יותר, (למעשה הדחיסות שלו היא כשליש מזו של פלדת אל-חלד), אם עם זאת הוא שומר על מאפייני המשקל הנמוכים של האלומיניום, יאפשר לאפל להפוך את מכשירי האייפון וככל הנראה בהמשך גם את מכשירי האייפד, לעמידים יותר וחזקים יותר במיוחד כאשר סביר להניח שעם הזמן מכשירים אלו יהפכו להיות דקים יותר ויותר. השימוש באלומיניום המחוזק יאפשר לאפל להתגבר על נושא העמידות של המתכת הרכה, כך שבעיות כמו בנדגייט לא יחזרו על עצמן בעתיד.

iPhone 6 back

השקת ליין מכשירי האייפון 6 יישר קו עם גדלי המסכים בשוק הסמארטפונים מצד המתחרות של אפל, ועזר להפוך את המכשירים לפופולריים מאוד בשווקים האסיאתיים בכלל והסיני בפרט. פופולריות זו עזרה למכירות האייפון לטפס ב- 40% ברבעון האחרון בו אפל מכרה למעלה מ- 60 מיליון מכשירי אייפון, ובכך שברה את תחזיות האנליסטים. האנליסטית Katy Huberty מחברת Morgan Stanley מעריכה שברבעון הנוכחי אפל תדווח על מכירות של כ- 54 מיליון מכשירים. מה שכן Huberty פחות אופטימית לגבי המכירות של מכשירי האייפון 6s, שלהערכתה גם עם פיצ'ר ה- Force Touch לא יביאו לגידול משמעותי בהיקפי מכירות כפי שהביאו מכשירי האייפון 6.

 

מקורות: בלומברג, ו- AppleInsider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho