אפל משחררת את גרסה 8.4 ו- 10.10.4

ע״י

אפל משחררת את גרסה 8.4 לקהל המשתמשים ומשיקה את אפל מיוזיק, שזמין גם דרך איטיונס 12.2 למשתמשי ה- PC והמק. במקביל גם 10.10.4 משוחררת.

 

 

Apple Music

אחרי ציפייה רבה להשקת שירות המוזיקה החדש שלה, בהתאם להודעות שהחברה פרסמה, גרסה 8.4 שוחררה אתמול בערב (קצת לפני השעה 18:00 – שעון ישראל). העדכון כולל מספר תיקוני באגים כמו למשל באג שגרם לאפליקציות של השעון להתקין את עצמן מחדש אחרי שהוסרו, באג שגרם להתקני GPS חיצוניים שלא לספק מידע איכון תקין ותיקון לבאג שאפשר לשלוח הודעה עם מחרוזת (די מוזרה) ולהביא לקריסת האייפון (בר, נגמר הסיפור). כמו כן אפליקציית iBooks זוכה לשיפורים נרחבים הכוללים את העברת ספרי האודיו באופן רשמי (סוף כל סוף) לאפליקציה ולחנות הספרים המובנית, פונט סיני חדש, אפשרות להזמין מקבצי ספרים לפני השקתם ושיפורים באגים כאלה ואחרים. אולם אין ספק שגולת הכותרת של גרסה 8.4 היא השינוי המשמעותי והנרחב ביותר שנעשה עד כה באפליקציית המוזיקה ב- iOS. מעבר לשינוי ממשק המשתמש וליטושו, אפליקציית המוזיקה החדשה כוללת כעת את שירות אפל מיוזיק, שמגיע אחרי שמועות רבות ודיווחים רבים בנושא. השירות למעשה מטמיע את היכולות של ביטס מיוזיק, שירות המוזיקה של ביטס אותה אפל רכשה לפני כשנה, בתוך iOS ומוסיף דברים חדשים כמו למשל מיתוג מחדש של איטיונס רדיו בתור אפל רדיו, שכולל בתוכו את תחנת ביטס 1 המשדרת חי 24/7. כמו כן האפליקציה מציגה שירות חדש בשם קונקט שמאפשר לאמנים לתקשר באופן ישיר עם קהל המעריצים שלהם, כשיש לקוות שהיוזמה תראה הצלחה גדולה יותר מאשר Ping.

באופן מרשים למדי אפל מיוזיק רואה השקה גלובאלית רחבה מאוד, עם למעלה מ- 100 מדינות שזוכות לקבל את שירות המוזיקה החדש, שאחרי תקופת הניסיון החינמית באורך של 3 חודשים, ניתן יהיה לרכוש מנוי חודשי יחיד בעלות של 9.99$ בחודש, או מנוי חודשי משפחתי (לעד 6 משתמשים) בעלות של 14.99$. אפל פרסמה באתר הבית שלה את רשימת המדינות בהן שירות המוזיקה זמין, כשבכל מדינה מצוין איזה נדבכים מהשירות זמינים בו. לאכזבתם של משתמשים רבים נראה כי נכון לעכשיו השירות לא זמין בישראל, אולם סביר להניח שהדבר ישתנה בעתיד הקרוב מאוד.

השקת אפל מיוזיק לוותה בגל של ביקורות על שירות המוזיקה החדש. רוב הביקורות הן די חיוביות, אולם נראה כי הטענה העקרית היא לממשק המשתמש המבולגן יחסית של האפליקציה והשירות שמנסים לעשות הרבה מאוד במקום אחד – טענה שנשמעת בשנים האחרונות כלפי איטיונס עצמה, שבמהלך השנים הפכה להיות מתוכנה הקשורה למוזיקה לכלי מנופח שכולל בתוכו חנויות תוכן מקוונות, כלי סינכרון ועוד. מה שכן נראה כי מדובר במהלך מכוון מצידה של אפל, שמנסה עם אפליקציית המוזיקה החדשה ואפל מיוזיק להציג מקום אחד לכל תכני המוזיקה של המשתמש, בין אם מדובר בתכנים השמורים על המכשיר או באיטיונס Match, שירות סטרימינג שמרגיש כמו חלק מתכני המוזיקה המקומיים, רדיו אינטרנטי ועוד. לאור הפונקציונליות המרובה אין זה מן הנמנע שהאפליקציה תרגיש קצת "מבולגנת", אולם אין ספק שמדובר בשינוי מרענן מהפרדת התכנים לאפליקציות נפרדות שאפל עשתה בשנים האחרונות ב- iOS ובכך זיבלה את הספרינגבורד עם שלל אפליקציות מובנות (כן FaceTime, ווידאו אני מסתכל עליכם…).

במקביל לשיחרורה של 8.4, אפל גם שיחררה את גרסה 12.2 של איטיונס ובכך הביאה את היכולות של אפל מיוזיק גם למחשבי המק והחלונות. אזור המוזיקה באיטיונס 12.2 כולל כעת מקטע חדש של "Just For You", המכיל תכני מוזיקה המבוססים על ההעדפות של המשתמש שהוגדרו באפל מיוזיק. תכנים אלו מיוצרים הן באופן אוטומטי על ידי אלגוריתמים והן על ידי צוות של עורכי תוכן ואוצרים שיוצר פלייליסטים בעלי נופך אנושי. מקטע נוסף הוא "קונקט" שכאמור מאפשר לאמנים וזמרים ליצור קשר ישיר ואישי עם קהל המשתמשים שלהם, על ידי העלאת תכנים, שירים חדשים, סרטונים ועוד כשלכל תוכן שמועלה ניתן לבצע לייק, ואף להגיב לו בין אם על ידי המשתמשים או על ידי האמנים עצמם.

אפל גם שיחררה למשתמשי המק את גרסה 10.10.4 שכוללת מספר תיקונים ושיפורים לקהל משתמשי המק. 2 הדברים הבולטים ביותר בעדכון הם: הסרת תהליך הרשת Discoveryd אותו אפל הציגה עם 10.10 יוסמיטי, שגרם לבעיות רבות עבור משתמשי המק, בעיקר בשימוש עם מוצרים אחרים ברשת (מדפסות אלחוטיות, אפל TV, ראוטרים ועוד), עומס על המעבדים, חימום עודף של החשב ועוד והחזרת תהליך ה- mDNSresponder הישן אך היציב. היכולת השניה ב-10.10.4 היא הצגת תמיכה ביכולת TRIM עבור כונני SSD צד ג', שלא אושרו באופן רשמי על ידי אפל.

screen-shot-2015-06-30-at-12-47-33-pm

אין ספק שמדובר ביום עמוס מאוד מבחינתה של אפל וגם עבור המשתמשים שזוכים לשיפורים ופיצ'רים חדשים עם פתיחתו של הקיץ.

 

מקורות: אפל, ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho