פאנל הגב של האייפון 6s דולף לרשת

ע״י

האתר 9to5mac מציג לראווה את פאנל הגב של האייפון 6s שממשיך את מסורת מכשירי ה- s וצפוי להציג שדרוג חומרה בלבד.

 

 

iPhone 6s Back

בשנים האחרונות רוב הדלפות החומרה של מכשירי האייפון הגיעו מכיוון Sonny Dickson האוסטרלי. אולם נראה כי השנה דווקא האתר 9to5mac הוא הראשון (פחות או יותר) להציג את פאנל הגב של מכשיר האייפון 6s, שלפי הדיווחים נכנס ממש לאחרונה לשלב הייצור ההמוני שלו. אז איך נראה הפאנל האחורי? ובכן אם יש לכם מכשיר אייפון 6 או 6 פלוס, אתם יכולים להסתכל עליו ולראות בעצמכם. כן… גם עם הדגם הבא של מכשירי האייפון, אפל תמשיך עם שיטת ה- "טיק-טוק" (Tick-Tock) שרבים מכירים בתור שיטת פיתוח המעבדים של אינטל. בפשטות העקרון של השיטה הוא להציג חומרה משודרגת ובשנה לאחר מכן לשפר את הדגם, לקראת שדרוגו בשנה שלאחר מכן. בעוד השיטה של אינטל מיושמת על ארכיטקטורת המעבדים שלה, אפל מיישמת שיטה זו על מכשירי האייפון בכך כאשר החברה חושפת דגם חדש של מכשיר אייפון שמקבל עיצוב חדש (וממוספר בהתאם), בשנה שלאחר מכן החברה שומרת על העיצוב אולם מציגה שדרוג משמעותי בחומרה של המכשיר בכלל ובפרט בחומרת המצלמה, כשדגם זה לרוב מקבל את הסיומת s.

בעוד השמועות וההדלפות לגבי מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס החלו חודשים רבים לפני הצגתם, הפעם נראה כי תשומת הלב לדגם הבא של מכשירי האייפון הוסטה בזכות לא מעט דברים אחרים שאפל עושה (כמו למשל גרסה 9, או אפל מיוזיק) ורק עתה, קצת יותר מחודשיים לפני הצגת המכשירים, מתחילים לדלוף רכיבים. באופן כללי נראה שאין שינוי חיצוני משמעותי בפאנל הגב של מכשירי האייפון הבאים, לא מבחינת הצבע – כשאפילו הצבע האפור (חלל) נותר בגוון בהיר, למרות השמועות שהצבע יהיה כהה יותר בדומה לגוון האפור (חלל) של השעון, האורך, הרוחב ואפילו העובי. כך שאם יש שינויים במידות נראה שהם קטנים מדי מכדי לגלות אותם. כמובן שיתכן מאוד שבדגם הסופי יתכנו שינויים קלים. בשנה שעברה ההדלפות של פאנל הגב של מכשירי האייפון 6 היו מפס הייצור הראשוני ובסופו של דבר היו מספר ליטושים לפאנלים, זאת לעומת הרכיבים שהוצגו ברשת.

9to5mac_6s8

הפאנל החדש גם מגלה שכל הנראה מכשירי האייפון 6s לא יגיעו עם מצלמה בעלת 2 עדשות, זאת לפי השמועות בנושא, כאשר פאנל הגב מכיל פתח לעדשה אחת בלבד. כך שאלא אם כן אפל תשלב 2 עדשות באותו החלל בצורה כזו או אחרת, נראה כי הטכנולוגיה של חברת Linx הישראלית תמושש בינתיים באופן אחר בין אם בחומרה או בתוכנה, אולם לא בתוספת של עדשה נוספת. כמו כן פסי האנטנה עדיין צפויים להמשיך ולהיות נוכחיים גם בדגמי ה- 6s. לאחרונה פורסם שאפל עובדת על דרך להעלים את פסי האנטנה, כשהחברה אפילו רשמה פטנט על הנושא. אולם ככל הנראה הדבר יקרה רק במכשירי האייפון 7, אם לא בהמשך. באופן דומה גם המיקום של הרמקול, המיקרופונים ושאר הממשקים החיצוניים של מכשיר האייפון ישארו באותו האופן כפי שהם במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. למעשה הדבר היחיד ששונה בפאנל הזה מפאנל הגב של האייפון 6 הוא המבנה הפנימי של הפאנל, כלומר תצורת המיקום והמרכב עבור הרכיבים הפנימיים.

9to5mac_6s19

שינויים אלו הם הדבר היחיד שמגלה למעשה שמדובר בפאנל הגב של האייפון 6s, שכאמור לפי הדיווחים יגיע עם חומרה משופרת שתכלול את רכיב ה- A9, זכרון RAM מורחב בנפח של 2GB וככל הנראה גם עם טכנולוגיית ה- Force Touch, אולם כאמור בניגוד לדיווחים בנושא שציינו כי הוספת ה- Force Touch תביא לשינויים קלים בממדי המכשיר, הפאנל האחורי לא מגלה שום סימנים לשינויים שכאלה והדבר מעלה אפשרות שהטכנולוגיה הזו כלל לא תגיע לדגמי האייפון הבאים, אם כי על פי הנראה אפל בונה על הפיצ'ר להיות אחד מנקודות המכירה של המכשיר, ובידולו ממכשירי סמארטפון מתחרים.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho