איטיונס 12.2 מרמזת על רענון לליין האייפודים

ע״י

למרות שהמכירות של מכשירי האייפוד ממשיכות לצנוח בעקביות, נראה שאפל צפויה לרענן את ליין הנגנים הניידים עם צבעים חדשים.

 

 

iPod Touch lineup 2015

אתמול אפל שיחררה את גרסה 12.2 של איטיונס למשתמשי המק והחלונות, זאת כחלק מההשקה של אפל מיוזיק. אולם בעוד גרסה 8.4 הייתה זמינה כבר ב- 30 לחודש, נראה שלאפל לקח קצת זמן להביא את הגרסה החדשה של איטיונס ואולי כעת הסיבה לכך ברורה. משתמשים חדי עין דיווחו הן לאתר MacRumors והן לאתר 9to5mac שבגרסה החדשה של תוכנת המדיה והסינכרון הפופולרית (והידועה לשמצה), נמצאו אייקונים קטנים המוצגים בעת שיחזור הנגן או הגדרה ראשונית שלו, עבור מה שנראה כמו דגמים חדשים של מכשירי אייפוד. הדיווחים מציינים שהאייקונים של מכשירי האייפוד מציגים באיטיונס 12.2 את הנגנים בצבעים: כסוף, אפור חלל, אדום, וורוד בהיר, כחול (עמוק) וזהב בהיר – כששלושת הצבעים האחרונים אינם זמינים כיום בליין האייפודים הנוכחי, מה שמרמז על עדכון קרוב לליין האייפודים שיביא רענון כזה או אחר לליין הגנים הניידים של אפל, זאת אחרי שאפל לא עדכנה את ליין הנגנים הניידים שלה באופן משמעותי מאז אירוע ספטמבר ב- 2012, אם כי מכשירי האייפוד טאץ' ראו רענון קל מבחינת הצבעים שלהם ב- 2013.

כמו כן הדיווחים מציינים שבאייקונים של מכשירי האייפוד טאץ', אפליקציית היומן מציגה את התאריך "יום שלישי ה- 14", שמתאים לחודש יולי – הנוכחי. כך שאם האייקונים הללו הן עדות כלשהי, שהרי יתכן מאוד שאפל תשיק את הרענון לליין מכשירי האייפוד ביום שלישי בעוד כשבועיים. השקה שכזו תהיה הסטה גדולה מאוד מהאופן בו אפל השיקה דגמים חדשים למכשירי האייפוד מזה שנים רבות, כשבדרך כלל השקה של דגמים חדשים או רענון לליין הנגנים בוצע באירוע ספטמבר או בסמיכות אליו. אולם אין ספק שהיקף המכירות המצטמצם של מכשירי האייפוד שם אותם בעדיפות נמוכה למדי מבחינתה של אפל, כשלפני מספר חודשים אפל החליטה להפסיק את ייצורו של נגן האייפוד קלאסיק, כשלטענתו של טים קוק הדבר נבע מהעובדה שהחלקים לייצור המכשיר כבר לא היו בנמצא, והביקוש הנמוך למכשיר לא הצדיקו פיתוח של דגם חדש.

ipod_2015_colors

לאחרונה אפל גם הסירה מאתר הבית שלה את טאב האייפודים, כשכעת המוצרים המובלטים שם הם: המק, האייפון, האייפד והשעון. אזור האייפודים הועבר תחת מקטע המוזיקה החדש שהתווסף כחלק מהשקת אפל מיוזיק. יתכן מאוד שהחלטתה של אפל לרענן את ליין האייפודים עם צבעים חדשים, קשורה להשקת שירות המוזיקה החדש כשאפל חושבת שאולי ההייפ סביב נושא המוזיקה עשוי להשפיע על המכירות של נגני האייפוד, ולהיות שירת הברבור שלהם. בחודשים האחרונים עלו השערות שאפל עשויה לרענן את ליין האייפודים ובעיקר את נגן האייפוד טאץ', כשבמידה ואפל אכן תחליט לעשות זאת יהיה מעניין מאוד לראות האם מכשיר המדיה/ קונסולת המשחק, יזכה לעדכון לגול מסך של 4.7 אינץ' כמו מכשירי האייפון, או שמא הוא ישמור על מסך ה- 4 אינץ' הנוכחי שלו. מה שכן האייקונים שנמצאו באיטיונס 12.2 לא מגלים על שינוי חיצוני משמעותי עבור האייפוד טאץ' ובמידה והוא יעודכן, יתכן מאוד שבנוסף לצבעים הנגן יקבל גם רענון חומרה קל, כשיש לזכור שהדור החמישי של טאץ' עדיין משתמש ברכיב ה- A5, שלאחרונה חלף מליין האייפדים, עם הפסקת המכירה של האייפד מיני (דור 1).

כך שיתכן מאוד שלצד צבעים חדשים האייפוד טאץ' החדש (דור 6?) יגיע עם רענון חומרה, כשסביר להניח שיהיה מדובר ברכיב ה- A7 שיאפשר להשתמש בנגן גם לשימושי ספורט ועל הדרך יביא תמיכה לארכיטקטורת ה- 64 ביט.

 

מקורות: MacRumors ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho