האייפון 6s | קישוריות סלולרית מהירה יותר וחיי סוללה ארוכים יותר

ע״י

האתר 9to5mac ממשיך עם הדלפות החומרה של מכשיר האייפון 6s, המגלות על חומרה משופרת בתחום הקישוריות הסלולרית והשפעה ישירה על חיי הסוללה.

 

 

iPhone 6s internals

רק אתמול האתר 9to5mac הציג לראווה תמונות של פאנל הגב של מכשיר האייפון 6s, המגלה שהעיצוב של ליין האייפון 6 ימשיך גם בדגמי ה- s העוקבים, אם כי הבדלים ההבדל היחיד הוא במרכב הפנימי, דבר המגלה על שינויים בחומרה של המכשיר. היום האתר ממשיך את אספקת המידע המקדים על מכשירי ה- 6s ובפרט לגבי רכיב הקישוריות הסלולרית המיוצר על ידי חברת קוואלקום. אפל עברה להשתמש ברכיבים של קוואלקום לפני מספר שנים, במטרה שמכשירי האייפון יגיעו עם קישוריות סלולרית גלובאלית, במקום שהחברה תצטרך לייצר מכשירי אייפון לכל אזור ואזור בעולם. בדיווח עולה כי מכשירי האייפון 6s יגיעו עם רכיב MDM9635M (הידוע גם בכינוי "פלטפורמת מודם ‘9X35 ′Gobi) שיחליף את רכיבי הקישוריות הסלולרית הקודם מסדרת MDM9x25 המצויים במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, דבר שיתבטא בקישוריות סלולרית מהירה יותר עבור חיבורי LTE (דור 4).

9to5 מציינים שקוואלקום הציגה את רכיב ה- MDM9635M כבר לפני שנתיים, אולם בגלל קשיים בייצור, הרכיב הושק רק בשנה שעברה ומכשיר הסמארטפון הראשון לנצל אותו היה הגאלקסי S5 של סמסונג. כאמור היתרון של הרכיב הוא תמיכה במהירויות גלישה גבוהות יותר, כאשר באופן תיאורטי הרכיב תומך במהירות הורדה של עד 300Mbps – שהיא מהירות הורדה כפולה מזו של רכיבי התקשורת הסלולרית במצויים כיום במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, אם כי בפועל נראה שמהירות ההורדה היישומית שלו היא יותר באזור ה- 225Mbps, כשיש לקחת בחשבון שהדבר גם תלוי בתמיכה של ספקית הסלולר. מבחינת מהירות העלאה הרכיב החדש לא מציג שיפור משמעותי ביחס לדור הקודם, כשמהירות ההעלאה נותרה על מהירות מקסימלית של 50Mbps.

השימוש ברכיב ה- MDM9635M עשוי גם לשפר את צריכת הסוללה של רכיב הקישוריות, זאת הודות לעובדה שהרכיב החדש מיוצר בטכנולוגיית 20 ננומטר, בהשוואה לטכנולוגיית ה- 28 ננומטר של רכיבי סדרת ה- MDM9x25. כמו כן המקור האנונימי של 9to5 שסיפק את התמונות והמידע ציין כי הלוגי'ק בורד של מכשירי האייפון 6s הוא צר יותר, מה שמעלה את הסברה שמעבר לשימוש ברכיב מודם חסכוני יותר, מעבדי ה- A9 שיפעילו את דגמי האייפון הבאים יהיו קטנים יותר. אפשרות זו מאששת את הסברה שרכיבי ה- A9 ייוצרו בטכנולוגיית ה- 14 ננומטר של סמסונג שכבר הוצגה במעבדי ה- Exynos שנמצאים במכשירי הגאלקסי S6. השימוש בטכנולוגיית הייצור החדשה תאפשר למעבדים להיות כאמור חסכוניים יותר, כשבנוסף לכך התוספת בשטח בתוך חלל האייפון יאפשר הטמעה של סוללה גדולה יותר. כל אלו לצד שיפורי התוכנה הצפויים להגיע בגרסה 9, שלטענתה של אפל יחסכו בעד לעוד שעת שימוש יאפשרו חיי סוללה טובים יותר. כמו כן יש לזכור את מצב ה- Low Power החדש שיהיה מובנה בגרסה 9 ויאריך את חיי הסוללה בעוד כ- 3 שעות, בין אם בהפעלה יזומה על ידי המשתמש, או בין אם על ידי הצעתה של מערכת ההפעלה כאשר הסוללה מגיעה ל- 20% או 10%.

9to5mac_6s16

רכיבי הקישוריות החדשים של מכשירי האייפון 6s יביאו גם תאימות לאחור בטכנולוגיות הסלולריות: DC-HSPA, EVDO Rev. B, CDMA 1x, GSM ו- TD-SCDMA כך שבעיקרון המכשיר ימשיך להיות גלובאלי ולספק את צרכי הקישוריות הסלולרית של משתמשים רבים ברחבי העולם, כולל את אלו של ספקית הסלולר China Mobile שרק בשנתיים האחרונות עברה להשתמש ברשת דור 4 מתקדמת, ובכך אפשרה לאפל להשיק את מכשירי האייפון ברשת שלה, דבר שהביא לאפל הצלחה אדירה בסין והפך אותה ליצרנית הסמארטפונים הגדולה במדינה, בזכות מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס.

בעוד הדיווח מגלה לא מעט פרטים על החומרה של מכשירי האייפון 6s, נראה שעדיין רב הנסתר על הגלוי ובפרט לגבי החומרה של המצלמה, שלפי השמועות צפויה לקבל עדכון משמעותי למדי. בימים האחרונים הבלוגר ג'ון גרובר ציין שיתכן מאוד ואפל דוחה מסיבה כזו או אחרת את שדרוג המצלמה המשמעותי והגדול לדגם הבא של מכשירי האייפון, מכיוון ששדרוג זה יצריך שינוי משמעותי יותר בעיצוב של המכשיר. לאחרונה הגיעו דיווחים שמכשירי ה- 6s יגיעו עם מצלמת 12MP שתוכל לצלם וידאו ברזולוציית 4k. דיווחים אלו זכו לאישוש נוסף אתמול מהאתר PhoneArena שפרסם מסמך שכביכול תומך בשמועות הללו. כמו כן הבטאות של גרסה 9 רמזו על כך שמצלמת ה- FaceTime של ליין ה- 6s תכלול שדרוג משמעותי. כל אלו עשויים להביא למסקנה שבעוד מכשירי ה- 6s אכן יציגו שיפורי חומרה כלליים והן למצלמה, לא נזכה לראות הפעם את השדרוג הכה משמעותי בחומרת המצלמה, ופיצ'ר הדגל יהיה טכנולוגיית ה- Force Touch. אולם יתכן מאוד שעד להשקת המכשיר, בחודש ספטמבר הקרוב יתגלו עוד פרטים ומידע נוסף.

 

מקורות: Daring FireballPhoneArena ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho