האייפון 6s | רכיב NFC משודרג, נפח בסיס של 16GB ועוד

ע״י

האתר 9to5mac ממשיך עם דיווחים על חומרת האייפון 6s, כשהפעם בחינת הלוג'יק בורד מגלה שנפח האחסון ימשיך להתחיל ב- 16GB, רכיב ה- NFC ישודרג ועוד.

 

 

9to56sboard

אחרי שהציג את פאנל הגב של האייפון 6s ואת גילה את השיפורים ברכיב הקישוריות הסלולרית של הדגם הבא של מכשיר האייפון, האתר 9to5mac ממשיך לחקור את רכיב הלוג'יק בורד של האייפון 6s בשיתוף עם האתר Chipworks. אחד הדברים הבולטים ביותר לעין בלוג'יק בורד של האייפון 6s הוא העובדה שהלוח מכיל פחות רכיבים, מאשר הלוג'יק בורד של האייפון 6. כך שלמשל אזור על הלוג'יק בורד של האייפון 6 שהכיל כ- 10 שבבים, מכיל כעת על הלוגי'ק בורד של האייפון 6s כ- 3 רכיבים בלבד. צמצום זה בהיקף הרכיבים המתבטא גם בלוג'יק בורד קטן המאפשר הכנסת סוללה גדולה יותר (במקצת), לצד שימוש ברכיב קישוריות סלולרית חסכוני יותר ושימוש בטכנולוגיות ייצור מתקדמות במעבד ה- A9 – שלפי השמועות ייוצר בתהליך ה- 14 ננומטר החסכוני, והן ברכיב זכרון הפלאש NAND, עשוי להפוך את האייפון 6s למכשיר האייפון החסכוני ביותר עד כה, כשבנוסף לכך גרסה 9 צפויה לשפר את צריכת הסוללה של המכשיר בעוד כשעה, כשבמקרי הצורך ניתן יהיה גם להשתמש במצב ה- Low Power החסכוני.

ניתוח הלוג'יק בורד של האייפון 6s גם מגלה שרוב הרכיבים של המכשיר יהיו זהים לאלו שאפל עושה בהם שימוש בליין האייפון 6 הנוכחי. כך שלמשל אפל תמשיך להשתמש ברכיב האודיו מבית Cirrus Logic, רכיב WiFi מבית Murata ומגבירי אות אלחוטי מבית RFMD, Triquint, Avago ו- Skyworks כמו כן נראה כי רכיבי החישה מבית Bosch ו- InvenSense ימשיכו להיות נוכחיים גם במכשירי ה- 6s, האתר ChipWorks משער שאפל עשויה לעבור להשתמש ברכיבים מבית STMicroelectronics המצויים בשעון. מה שכן לא כל הרכיבים ישארו דומים ומעבר לרכיב הקישוריות הסלולרית וה- A9 החדש, נראה גם שרכיב ה- NFC ישודרג לדגם חדש. ניתוח הלוג'יק בורד של האייפון 6s מגלה שאפל אכן תמשיך להשתמש ברכיבי ה- NFC של חברת NXP ההולנדית, אולם דגם ה- 6s יכלול רכיב מסדרת ה- 66VP2 החדשה, שיחליף את רכיבי סדרת ה- 65V10 המצויים במכשירי האייפון 6. לא ברור האם השימוש ברכיב החדש יציג שיפורים משמעותיים בתפקוד ה- NFC של המכשיר, ובעיקר בשימוש עם שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, אולם עד כה ניתן לראות שהרכיב עשוי לבטל את הצורך ברכיב נוסף, המכיל את המידע השמור באופן מאובטח. כמו כן בעוד רכיב ה- NFC שאפל עשתה בו שימוש עד כה היה רכיב שפותח באופן ייעודי עבור אפל, אולם בשימוש בטכנולוגיה משנת 2012, ה-66VP2 הוא רכיב חדש לגמרי.

storage-chip

רכיב האחסון בנפח 16GB של ה- 6s

 

רכיב ה- NFC של ה- 6s

רכיב ה- NFC של ה- 6s

מידע נוסף שהלוגי'ק בורד מגלה הוא שעל פי הנראה אפל תמשיך להציג גם את מכשירי האייפון 6s, עם נפח אחסון התחלתי של 16GB למרות הביקורות הרבות שהחברה ספגה על כך. הלוג'יק בורד שהגיע לידי האתר 9to5 עושה שימוש ברכיב בנפח של 16GB מתוצרת טושיבה, המיוצר בתהליך ייצור של 19 ננומטר שכאמור הוא חסכוני יותר מבחינת צריכת ההספק שלו. מידע זה מגיע אחרי שממש לפני ימים ספורים דווח שאפל שוקלת לעשות שימוש נרחב יותר ברכיבי אחסון פלאש מתוצרת סמסונג, כדי להציג היצע נפחים גדול יותר בליין האייפונים והאייפדים הבא. אולם הלוג'יק בורד של ה- 6s שנחשף, לצד דבריו של פיל שילר בראיון שלו עם ג'ון גרובר מחזקים את הסברה שלאפל אין תוכניות של ממש לשנות את היצע נפחי הזכרון במכשירי האייפון 6s, שלטענת שילר אייפון בנפח 16GB מאפשר למשתמשים רבים להנות מהמכשיר בשימוש עם שירותי ענן (בכלל ובפרט אפל מיוזיק החדש) אך במחיר נוח וזול יותר. כמובן שלאור העובדה שמדובר ברכיב אבטיפוס, יתכן מאוד שהיצע נפחי הזכרון ישתנה עד ספטמבר, אולם עד כה כל הרמזים והעדויות מצביעים כי גם מכשירי האייפון 6s ימשיכו להגיע בנפח זכרון התחלתי של 16GB.

iphoneside

בנוסף לחקירת הלוג'יק בורד של ה- 6s, האתר 9to5 גם חקר לעומק את הפאנל האחורי של ה- 6s וגילה שבאופן מעניין למרות שנראה כי ה- 6s לא יכיל שינוי משמעותי בממדי המכשיר, מכשיר ה- 6s יהיה רחב יותר בכ- 0.13 מילימטר וגבוה יותר בכ- 0.16 מילימטר ממכשיר האייפון 6. על פי הנראה הבדלי גודל או לא יהיו נכרים לעין וגם לא בשימוש עם מגנים וקייסים, כשאלו שנועדו עבור מכשירי האייפון 6 יהיו תואמים לחלוטין גם למכשירי ה- 6s. מדידות אלו מאששות את הדיווח שלהאנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities מסוף החודש שעבר שטען כי מכשירי ה- 6s יהיו עבים יותר וגבוהים יותר במקצת מאשר ליין האייפון 6, זאת כדי לאפשר את הטמעת טכנולוגיית ה- Force Touch החדשה שליין האייפונים הבא יכלול.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho