אפל מחדשת את הבלעדיות לשימוש בטכנולוגיית Liquidmetal

ע״י

אפל מחדשת מזה הפעם השלישית את החוזה הבלעדי שלה לשימוש בטכנולוגיית ה- Liquidmetal כשעדיין לא ברור לאיזה שימוש.

 

 

Liquidmetal

באוגוסט 2010 התגלה שאפל חתמה על חוזה שימוש בלעדי בטכנולוגיית ה- Liquidmetal, לשימוש במוצרי צריכה אלקטרוניים. טכנולוגיית ה- Liquidmetal היא השם הצרכני לסגסוגת מתכת שפותחה על ידי המכון הטכנולוגי בקליפורניה (קלטק) המשלבת בתוכה מספר יכולות מעניינות מאוד שמאפשרות למתכת, שבניגוד לשמה היא כלל לא נוזלית בטמפרטורת חדר, להיות חזקה יותר, עמידות לקורוזיה ועמידות גבוהה לבלאי. אפל כאמור חתמה ב- 2010 על חוזה בלעדי עם חברת Liquidmetal Technologies – הגוף הרשמי והעסקי המשווק את הטכנולוגיה והקניין הרוחני הקשורים בכך, כשלפני כן החברה התנסתה עם הטכנולוגיה בשימוש עבור חולצי הסים של מכשירי האייפון 3G. אולם מאז לא ידוע על שימוש נוסף שהחברה עשתה במתכת הייחודית, אם כי לחברה יש מספר פטנטים המציינים כיצד ניתן להשתמש במתכת בשימוש עם חיישני מולטי טאץ', שימוש בלחצן הבית (פס המתכת שנמצא מסביב לחיישן ה- Touch ID) ואפילו עבור השלדה והברגים בתוך מכשירי המובייל וליין המקבוקים של החברה.

לפי מסמך שפורסם על ידי חברת Liquidmetal Technologies החברה מאששת שהיא חתמה על חוזה הארכה עם אפל, זאת הפעם השלישית כשבאופן מעניין נראה שהחברות חותמות על חוזה לשנתיים בלבד, בכל פעם (אולם סביר להניח שעם סעיף הארכה). בהתאם לכך עולה שהארכת החוזה נעשתה בשנה שעברה ושהחוזה תקף עד לתחילת 2016. לאור העובדה שמכשירי האייפון 6s יגיעו עם אותו העיצוב ועל פי הנראה גם מאותם החומרים של ליין האייפון 6, לא ברור האם וכיצד אפל עושה שימוש בטכנולוגיית ה- Liquidmetal, שללא כל ספק מעניינת מאוד ושימוש בה עשוי לתת לאפל יתרון תחרותי אל מול שאר יצרניות הסמארטפונים, שלא יכולות להשתמש בטכנולוגיה הזו, לאור החוזה הבלעדי של אפל עם Liquidmetal Technologies.

בחודשים האחרונים נושא החומרים בהם אפל עושה עבור מכשירי האייפון זכה לתשומת לב מוגברת, כאשר שמועות ודיווחים ציינו שאפל עשויה להשתמש באלומיניום מסדרת ה- 7000 החדשה והמשופרת, בה החברה עושה שימוש בשעונים מקולקציית הספורט, גם עבור דגם האייפון הבא. למי שלא זוכר, האלומיניום מסדרת ה- 7000 הוא אלומיניום מחוזק ששימוש בו נעשה באופני ספורט תחרותיות, המאפשר שמירה על המאפיינים החיוביים של האלומיניום, קרי: משקל קל, נוחות בייצור ועוד. אולם משפרים את החוזק של המתכת הרכה באופן ניכר. אולם למרות השמועות והדיווחים בנושא, לא התגלו סימנים לכך שאפל תעשה שימוש באלומיניום המחוזק בליין האייפון 6s, כאשר דיווח של האתר 9to5mac חשף בשבועות האחרונים את פאנל הגב של האייפון 6s ואת הלוג'יק בורד שלו.

liquidmetal-sim-ejector-tool

כמובן שלאתר אין את היכולת להבדיל בין סוגי האלומיניום השונים, כך שאולי מוקדם מדי להספיד את השמועות והדיווחים לגבי השימוש באלומיניום מסדרת 7000 בדגמי האייפון 6s. אולם מה שבטוח הוא שהמכשירים החדשים שיוצגו ככל הנראה בחודש ספטמבר הקרוב, לא יהיו מיוצרים ממתכת ה- Liquidmetal. סביר להניח שאפל עדיין חוקרת את אופן השימוש בטכנולוגיה וכיצד החברה יכולה ליישם אותה בצורה הטובה ביותר. בראיון שנערך מספר חודשים לפני הצגת השעון עם ג'וני אייב – סמנכ"ל העיצוב של אפל, ציין אייב שהוא וצוות המעצבים התעשייתיים שלו בוחן שימוש בחומרים חדשים רבים. אמירה זו הציתה את הדימיון לגבי השימוש ב- Liquidmetal, אולם בסופו של דבר התברר שמדובר במתכות בהן נעשה שימוש בקולקציות השונות של השעון: אלומיניום מסדרת 7000, פלדת אל-חלד משופרת וזהב. מה שכן לאור העובדה שאפל עדיין ממשיכה לחדש את החוזה שלה עם חברת Liquidmetal Technologies, נראה שהמתכת עדיין יוצרת עניין רב עבור אפל, והחברה רואה בה ערך לשימוש כזה או אחר וככל הנראה נצטרך לחכות ולראות באיזה שימוש מדובר.

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho