שמועות | האייפד פרו בדרך, האייר יאחר והמיני יופסק

ע״י

בימים האחרונים מגיעים דיווחים חדשים לגבי ליין האייפדים של אפל, כאשר נראה כי החברה מתכוננת להשקת האייפד פרו/פלוס ויתכן שעל חשבון דגמי האייפדים האחרים.

 

 

iPad air 2

האתר Macrumors מדווח שלפי מקור ברשת החנויות האמריקאית Target נראה כי אפל מגבילה את מלאי מכשירי האייפוד, שלפי השמועות צפויים להתרענן ממש בימים הקרובים, אולם מעניין יותר נראה כי החברה גם מגבילה את האספקה של מלאי מכשירי האייפד שלה ובעיקר את הדגמים הישנים שיותר, קרי האייפד אייר והאייפד מיני 2, בעוד המלאי של דגמי האייפד החדשים יותר (האייר 2 והמיני 3) זמין כרגיל, פחות או יותר. הדבר מעלה את האפשרות שאפל מתחילה להתכונן למחזור הרענון השנתי של מכשירי האייפד שאולי אפילו עשוי להגיע מוקדם מהמצופה, זאת אחרי שלפני מספר שבועות ספורים החברה הפסיקה את הייצור של דגם האייפד מיני המקורי, ובכך כמעט הפסיקה לחלוטין את הייצור של מכשירי המובייל שלה המבוססים על רכיב ה- A5 הוותיק.

אל דיווח זה מצטרף דיווח עוקב מהאתר הטיוואני DigiTimes, שמציין שאפל פועלת בזהירות יתרה לגבי היקף הזמנות הייצור של מכשירי האייפד פרו/פלוס השמועתיים, שלפי השמועות יתאפיינו עם מסך גדול יותר ומספר פיצ'רים חדשים כמו: מסך גדול יותר של כ- 12.9 אינץ', רמקולים סטריאופוניים ועוד. עד כה היסטוריית הדיווחים של האתר הטיוואני לגבי השקת מוצרים מבית אפל, הייתה שנויה במחלוקת אולם לאחרונה התגלו בגרסאות הבטא של גרסה 9 חלקי קוד הקשורים במקלדת וברזולוציית המסך מעידים על בואו של האייפד פרו/ פלוס. רמזים אלו מגלים שגודל המסך של האייפד פרו/פלוס צפוי להיות 2732×2048 כשבגודל של 12.9 אינץ' יקנה לו צפיפות פיקסלים של 264ppi, הדומה לזו של דגמי האייפד עם מסכי הרטינה עד כה, וביניהם דגמי האייפד אייר האחרונים. הדיווח של DigiTimes מציין שמי שייצר את הטבלט המגודל תהיה לא אחרת מאשר פוקסקון, שותפתה הוותיקה של אפל לייצור מכשירי ה- iDevice השונים ובראשם מכשירי האייפון, כשההשקה של הטבלט השמועתי תערך באמצע חודש נובמבר.

יש לציין שלפני כשנתיים, עם השקת האייפד מיני 2, או בשמו דאז: האייפד מיני Retina, אפל הציגה את הטבלט החדש באירוע אוקטובר לצד האייפד אייר (הראשון). אולם המיני 2 הושק באופן רשמי רק במהלך חודש נובמבר וגם אז היו אלו דגמי ה- WiFi בלבד שזמינותם הייתה מצומצמת למדי. כך שלמעשה יתכן מאוד שגם אם אפל תציג את האייפד פרו/פלוס באירוע אוקטובר, החברה תשיק אותו רק במהלך חודש נובמבר ובאופן מצומצם, בין אם בגלל צוואר בקבוק הקשור בטכנולוגיה שתשפיע על ייצור המכשיר, או בין אם כדי לבדוק את הביקוש למכשיר הטבלט הגדול, שלפי לא מעט סברות צפוי להיות אטרקטיבי למדי לשוק המקצועי ולשוק הארגוני.

iPad Plus

היום האתר הטיוואני Economic Daily News, המשיך את מבול השמועות והדיווחים לגבי מכשירי האייפד, כשלפי טענת האתר אפל צפויה לשים דגש כה גדול על האייפד פרו/פלוס, שהדבר יביא את החברה לדחות את השקת האייפד אייר 3 לכיוון 2016, כלומר מספר חודשים מעבר לחלון ההשקה ה"רגיל" של מכשירי האייפד שמאז השקת האייפד 4 לצד האייפד מיני הראשון בשנת 2012, התקיימה באוקטובר. כשלפני כן החברה נהגה להציג את דגמי האייפד החדשים במהלך חודשי האביב באירוע שנערך בחודשים מרץ-אפריל. הדיווח של ה- Economic Daily News גם טוען שלצד האייפד פרו/פלוס, אפל גם תציג את האייפד מיני 4 ושזה יהיה למעשה הדגם האחרון של ליין האייפד מיני, כשהסיבה לכך תהיה העדפתה של אפל בהתמקדות ב- 2 דגמי האייפד הגדולים יותר, קרי: אייר ופרו/פלוס. יש לציין שלא מדובר בפעם הראשונה שאנו נתקלים בטענה הזו, כשבנובמבר 2014 ה- Economic Daily News דיווח בפעם הראשונה שאפל עשויה להפסיק את ייצורו של האייפד מיני לטובת האייפד פרו/פלוס. יתכן מאוד שהדיווח האחרון רוכב על הדיווח הקודם ההוא, שנתפס דאז על ידי רבים כאפשרות סבירה, זאת לאור העדכון המינורי ביותר שאפל הציגה לליין המיני עם האייפד מיני 3 שכל ההבדל בינו לבין המיני 2, הוא הוספת חיישן ה- Touch ID בלחצן הבית והוספת הצבע הזהוב.

iPad air 2 and iPad mini 3

אין ספק שבעוד תשומת הלב נתונה בשבועות האחרונים לכיוון הדגם הבא של האייפון, הנקרא באופן הגנרי בשם "אייפון 6s", ליין מכשירי האייפד הוא מעניין לא פחות, במיוחד לאור הקשיים שמכשירי האייפד בפרט והטבלט בכלל רואים בשנה האחרונה, כשנראה שאפל שמה דגש גדול על הבלטת האייפד בין אם על ידי חומרה אך גם על ידי מתן דגש משמעותי בתוכנה, דרך גרסה 9 שמביאה למכשירי האייפד פיצ'רים חדשים ומשמעותיים כמו: מולטי טאסקינג מלא, שימוש במקלדת הוירטואלית כטרקפד ועוד.

 

מקורות: Macrumors, Digitimes וה- Economic Daily News
עריכה, תרגום ותוספות: natisho