פאנל הגב של ה- 6s פלוס דולף לרשת

ע״י

תמונות ראשונות של פאנל הגב של האייפון 6s פלוס, מגלה שילדה מחוזקת ושינוי מבני כדי למנוע את חזרתה של "בנדגייט".

 

 

iPhone-6s Plus

לפני מספר שבועות קצרים הגיעו לרשת התמונות הראשונות של פאנל הגב האחורי של האייפון 6s, תמונות אלו שסופקו על ידי האתר 9to5mac הציגו את פאנל הגב של דגם ה- s של מכשיר האייפון הבא במסך בגודל ה- 4.7 אינץ'. תמונות אלו גילו כי האייפון 6s, באופן לא מפתיע בכלל, יגיע עם אותו העיצוב של האייפון 6. אולם נראה כי עם שינויי חומרה כאלה ואחרים שהתבטאו לא רק רכיבים של המכשיר שהוצגו על הלוג'יקבורד, אלא גם במיקום שלהם בתוך הפאנל האחורי. בין ההבדלים שנראו ניתן היה למנות שימוש ברכיב תקשורת סלולרי מתקדם יותר, וכן מקום רב יותר לסוללה של המכשיר. כעת מגיע תורו של האייפון 6s פלוס, כאשר האתר NWE הצרפתי קיבל לידיו את התמונות של הפאנל האחורי של האייפון 6s מידי האתר Future Supplier. בדומה לתמונות של פאנל הגב של האייפון 6s, כך גם פאנל הגב של ה- 6s פלוס לא שונה באופן משמעותי מבחינה ויזואלית מזה של האייפון 6 פלוס הנוכחי, אולם Future Supplier שמו לב למספר שינויים קלים הקשורים בחוזק של פאנל הגב והעמידות שלו.

השינוי הראשון הוא במיקום של 2 נקודות הברגה, כפי שניתן לראות בתמונה למטה. על פי הנראה במקרה של נקודת ההברגה התחתונה, מדובר בזו שאחראית להחזיק את מודול הרמקול של המכשיר דבר שמרמז יותר על שינוי בחומרה, אולם ההערכה היא ששינוי זה קשור גם לעמידות וחיזוק נקודות החולשה של פאנל האלומיניום הדקיק. השינוי השני הוא בגימור ובחוזק של פאנל האלומיניום האחורי של הפאבלט, כאשר לפי המקור שסיפק לאתר Future Supplier את הפאנל, עולה כי חלקו הפנימי של הפאנל בדגם החדש, הוא יותר מחוספס מהחלק הפנימי של הפאנל האחורי של האייפון 6 פלוס, כשבמקביל לכך הפאנל האחורי של האייפון 6s פלוס יהיה חזק יותר.

6s-plus-rear-housing-9

מימין פאנל הגב של האייפון 6 פלוס, משמאל פאנל הגב של האייפון 6s פלוס

דיווח זה מאשש את השמועות על כך שאפל עשויה להשתמש באלומיניום מסדרת 7000, בה החברה עושה שימוש בקולקציית הספורט של השעון, עבור דגמי האייפון הבאים כדי להציג שילדה מחוזקת יותר לדגמי האייפון, ולמנוע את חזרתה של פרשיית הבנדגייט, שהתפרצה זמן קצר אחרי השקתם של המכשירים, בטענה שלאור עוביים הדקיק ושילדת האלומיניום שלהם, ניתן לכופף אותם בקלות עם ידיים חשופות ובפרט את דגם ה- 6 פלוס הגדול יותר. בדיקות מעבדה מקיפות גילו שכדי לכופף את המכשירים יש להפעיל לחץ של כ- 70 קילו כדי לכופף אותם, ושבאופן אירוני בהפעלת לחץ דומה ניתן לכופף את רוב מכשירי הסמארטפון המתחרים שמגיעים עם פאנל גב אחורי מאלומיניום, ואפילו את הגאלקסי S6 Edge בעל פאנל הגב הצר מאוד באזור בו המסך מתעקל ב- 2 צדדיו. על פי הנראה בנוסף לשימוש באלומיניום מחוזק יותר, אפל גם עשתה שינוי במבנה הפנימי של מכשירי האייפון כדי לחזק את נקודות החולשה של פאנל האלומיניום, כאמור כדי לוודא שפרשיית בנדגייט לא תחזור על עצמה, כשסביר להניח שזמן קצר אחרי השקתם של המכשירים הם יעברו סדרת ניסויים לא קטנה בניסיון לכופף אותם, זאת מעבר לניסויים שהם עוברים שבדרך כלל כוללים מבחני נפילה, בדיקת בלנדר ועוד.

 

מקור: NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho