האם האייפוד טאץ' החדש מרמז לגבי האייפון 6c?

ע״י

ההשקה השקטה של דגמי האייפוד החדשים, מתמקדת בעיקר בדגמי הטאץ' שבאופן די מעניין עשויים לגלות את הכיוון של אפל לגבי מכשיר האייפון 6c השמועתי.

 

 

apple-iphone-5c

כשאפל השיקה את מכשיר האייפון 5c לצד האייפון 5s, הייתה זאת הפעם הראשונה שאפל שיחררה 2 מכשירי אייפון "חדשים". ובכן בעוד החומרה של האייפון 5c הייתה רחוקה מלהיות חדשה – שהרי היה מדובר בדיוק באותה החומרה של האייפון 5 – המכשיר הגיע במעטפת חדשה מפלסטיק ובשלל צבעים, דבר שעד כה היה שמור לליין נגני האייפוד של אפל. בעוד בשנה הראשונה לחייו הדיונים סביב האייפון 5c היו בעיקר לגבי מידת ההצלחה שלו, נראה כי בשנה האחרונה הדיונים הללו הוסטו לכיוון השאלה: "האם אפל תציג ממשיך דרך למכשיר האייפון 5c?". שאלה זו קיבלה משנה של חשיבות לאור הצגתם של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, בעלי גדלי המסך הגדולים יותר של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' (בהתאמה), אל מול מסך ה- 4 אינץ' של האייפון 5c. כעת השדרוג של ליין האייפוד טאץ' עשוי לרמז על התוכניות של אפל לגבי האייפון 6c השמועתי, שלא ברור האם אפל אכן תציג מכשיר שכזה השנה. הסיבה לכך שרבים סוברים שהטאץ' מכיל בחובו רמזים למכשיר ה- 6c נובע שדרוג החומרה המפתיע למדי של הנגן/ קונסולת המשחקים הניידת.

כך שבעוד רבים סברו שאפל תשדרג את הטאץ' עם רכיב A7 ובכך תסיים את קיומו של רכיב ה- A5 הוותיק, לטובת רכיב מתקדם יותר ובעיקר כזה שמבוסס על מעבד בארכיטקטורת 64 ביט, אפל הפתיעה והציגה את הטאץ' עם רכיב A8 – אותו הרכיב שלמעשה נמצא במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הנוכחיים. אחת הסיבות היא ככל הנראה העובדה שליין הטאץ' לא יזכה לשדרוג משמעותי בשנתיים – שלוש הקרובות, ועל ידי שימוש ברכיב ה- A8 אפל מבטיחה לעצמה שהטאץ' ישאר רלוונטי מבחינת החומרה שלו, לפחות לשנתיים הקרובות. כמו כן, לאור העובדה שמכשירי האייפון 6s נמצאים במרחק של מספר חודשים ספורים מהשקתם, שתלווה בהצגת רכיב ה- A9 החדש, תוך זמן קצר ה- A8 לא יהיה רכיב הדגל החדש ביותר בליין של אפל.

באופן מעניין כשמסתכלים על נגני האייפוד טאץ' החדשים, הם נראים כמו גרסה מוקטנת וצבעונית יותר של מכשירי האייפון 6, והחומרה הדי חזקה והמרשימה שלהם מעלה את השאלה, "האם אפל עשויה להשתמש בחומרה דומה ובעיצוב דומה עבור אייפון 6c?". בעיקרון קשה מאוד לענות על השאלה הזו וברור שרק בקופרטינו יודעים את התשובה לשאלה הזו. אולם השקתם הקרובה, כאמור, של מכשירי ה- 6s תיצור מצב בו מכשירי הדגל בליין האייפונים יראו בדיוק כמו מכשירי האייפון 6 שהושקו בשנה שעברה. ב- 2013 אפל פתרה את הבעיה הזו, על ידי שינוי המעטפת והצורה של מכשירי האייפון 5, עם השקת האייפון 5s, דבר שהבטיח כי העיצוב התעשייתי המרשים ימצא רק בדגמי האייפון החדשים ביותר. דבר זה גם כמובן דוחף את המכירות לכיוון הליין המתקדם והיקר יותר לא רק בתיאוריה, אלא גם במציאות כשנראה שבעוד בשנת 2012, מכשירי האייפון 4s המשיכו להמכר במספרים גבוהים למרות השקתו של האייפון 5, הדבר לא חזר על עצמו כשאפל השיקה את האייפון 5s וה- 5c, כשלמרות שהחומרה של ה- 5c, כאמור הייתה זהה (כמעט לחלוטין) לזו של האייפון 5, העיצוב החיצוני דחף את רוב הצרכנים לבחור באייפון 5s ביחס של כ- 1 ל- 4.

ipodtouch1-800x282

כעת כאשר ליין ה- 6s פלוס בפתח, אפל עשויה להשתמש באותה הטקטיקה עם מכשיר האייפון 6c, כשלמעשה הוא יכול להגיע עם החומרה שאפל רק עתה הציגה בדגמי האייפוד טאץ' החדשים, רק אולי עם מצלמה טובה יותר ומעטפת פלסטיק שתיצור הבדלה משמעותית יותר בינו לבין האייפון 6s, אם כי בניגוד פועלה של אפל בעבר, כעת אין לכך כבר צורך שהרי ההבדל יהיה ניכר בגדלי המסך. כך למעשה האייפון 6c יכול להיות בבואה כמעט זהה לדגמי הטאץ' החדשים.iPhone lineup

לפני מספר שבועות האתר הטייואני Economic Daily News – לו היסטוריית דיווחים חצויה – דיווח שלפי מקורותיו אפל בקשה מחברת AU Optronics, יצרנית המסכים ששימשה את אפל כספקית משנית לייצור מסכי ה- 4 אינץ' של ליין האייפונים וכן לייצור מסכי הלא רטינה של האייפד מיני, להמשיך את קו הייצור של מסכי ה- 4 אינץ', כשעל פי הנראה הסיבה לכך היא עבור קו מכשירי אייפון חדש בעלי מסך של 4 אינץ', קרי האייפון 6c. דיווח זה בא בסתירה לטענותיו של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities שטוען שאפל לא תציג דגם חדש של אייפון עם מסך בגודל 4 אינץ' השנה, אלא שהדבר יקרה בשנה הבאה, כשמכשיר שכזה יגיע גם עם תמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל. אולם הרמזים והעדויות עשויים להיות לרעתו של Kuo, כאשר בחודש מרץ האחרון הודלפה לרשת תמונה של מה שנראה כמו הפאנל האחורי של האייפון 6c, שמציגה פאנל פלסטיק הדומה לזה של ה- 5c אולם עם חריץ אליפטי לתאורת הפלאש (LED). הדלפה זו לצד השקת דגמי האייפוד טאץ' החדשים עשויה מאוד לרמז על הגעתו של מכשיר ה- 6c, כשנראה שהשקתו עשויה להיות גורם די מכריע להצלחתם של מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס, כשבמקביל אפל תפסיק את ייצורם ומכירתם של דגמי ה- 6 וה- 6 פלוס כדי ליצור בידול משמעותי יותר בין הדורות האחרונים של מכשירי האייפון.

 

השראה לפוסט: ג'ייסון סנל, מקוורלד
עריכה, ותוספות: natisho