שמועה | האייפון 6s יגיע עם מינימום 32GB

ע״י

שמועה חדשה וקצת מפוקפקת טוענת שדגמי האייפון 6s הבאים יגיעו עם נפח אחסון התחלתי של 32GB. 

 

 

apple-iphone-6-gold-silver-space-gray

בתקופה שקדמה להצגת מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, משתמשים רבים החלו להתלונן על נפחי האחסון הנמוכים שאפל מציעה לדגם הכניסה לליין מכשירי האייפון. כך שבעוד נפחי התמונות והסרטונים גדלו בגלל שימוש בחיישנים עתירי פיקסלים, ו/או סרטוני 1080p – שלא לדבר על תמונות פנורמיות או סרטוני Slo-Mo שגוזלים יותר מקום, מכשירי האייפון וגם האייפד הגיעו בנפח התחלתי של 16GB בלבד – נפח שהחל את דרכו אי שם בשנת 2007, כשאפל החליפה את דגם האייפון בעל נפח ה- 4GB לטובת נפח של 8GB ובהמשך גם נפח של 16GB. הדבר לא היה בעייתי בגיזרת המדיה (תמונות, סרטונים ושירים), אלא גם בגזרת האפליקציות ובעיקר המשחקים, שהפכו להיות למסובכים ומתקדמים יותר ועמוסי פיקסלים, שניצלו את מסכי הרטינה למלואם והחלו להגיע לנפחים של כמה ג'יגהבייטים. הדבר אפילו היה עוד יותר בעייתי למשתמשים שרכשו את מכשירי האייפון 5c שהגיעו גם לנפח אחסון של 8GB. כך שכשאפל הציגה את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס רבים הרימו גבה על החלטתה של אפל להציג את ליין מכשירי הסמארטפון החדש שלה עם נפח התחלתי של 16GB, ולבטל את נפח ה- 32GB לטובת נפח של 64GB ונפח מקסימלי של 128GB.

ג'ון גרובר הפנה את הנושא לפיל שילר בראיון שהוא ערך עימו במהלך כנס ה- WWDC האחרון, כשהתשובה של שילר הייתה שיש משתמשים שיכולים להסתדר עם נפח של 16GB, במיוחד כיום כאשר לא מעט דברים, בין אם מדובר בתמונות (iCloud Photo Drive), שירים (Spotify ואפל מיוזיק) וקבצים (דרופבוקס, Evernote ועוד) עוברים לענן. למעשה שילר ציין שהצגת אייפון בנפח של 16GB מאפשר לאפל להציג את המכשיר במחיר זול יותר, מבלי לפגוע בחווית השימוש הכללית שלו בדברים כמו איכות המצלמה ועוד. אולם באופן אירוני נראה כי מי שנפגע לא מעט מהנושא הוא אפל עצמה, כאשר נפח העדכון של גרסה 8 שדרש לא פחות מ- 4.5GB של מקום פנוי, יצר מצב בו משתמשים רבים מיאנו או פשוט לא יכלו לשדג את המכשירים שלהם מפאת חוסר מקום פנוי על המכשירים שלהם. מצב זה הביא את גרסה 8 להיות גרסת ה- iOS בעלת קצב האימוץ הנמוך ביותר מזה שנים.

אפל החליטה להתייחס לנושא בגרסה 9. תחילה עם צמצום נפח המקום הפנוי הדרוש לעדכון לגרסה החדשה, שיהיה כ- 1.5GB, אולם גם עם טכנולוגיות נוספות חדשות כמו App Thinning ועוד שמטרתן לצמצם את היקף הנפח של אפליקציות.

DSC00762-640x427

כעת מגיע דיווח חדש וקצת מפוקפק מכיוון הבלוג הסיני MIC Gadget, שטוען שלפי מקורותיו בפוקסקון – שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון והאייפד, מכשירי האייפון 6s וממשיכי דרכם יגיעו עם נפח אחסון התחלתי של 32GB, שיחליף את נפח האחסון ההתחלתי של ה- 16GB הנוכחי. לפי הדיווח עולה שבפס הייצור של מכשירי האייפון 6s שהחל לפעול לפני מספר שבועות, נראה כי אין קופסאות אריזה עליהן מוטבע נפח אחסון של 16GB בכלל. במקום זאת קופסאות האריזה של מכשירי האייפון 6s מגיעים עם הטבעה של נפחי אחסון של 32GB, 64GB ו- 128GB. הדבר המעניין הוא שדיווח זה סותר את הממצאים שהתגלו בדיווח של האתר 9to5mac, שלפני מספר שבועות הדליף תמונות ראשונות של מה שנראה כמו אבטיפוס של מכשיר אייפון 6s, כאשר הלוג'יק בורד של המכשיר המודלף כלל רכיב אחסון בנפח של 16GB. בדיווח שלו ציין 9to5 שהדבר לא סופי, במיוחד לאור העובדה שמדובר במכשיר אבטיפוס כשהגיוני מאוד שאפל החליטה שלא ל"השקיע" עם רכיב של 32GB במכשיר שכזה.

storage-chip

במקביל אפשר להסתכל על דגמי האייפוד טאץ' החדשים שאפל השיקה לאחרונה. מכשירי הטאץ' החדשים שזכו בין היתר לשדרוג חומרה די משמעותי שכולל את רכיב ה- A8, מגיעים בנפחי אחסון של 16GB, 32GB, 64GB ו- 128GB, כאשר הפרש המחירים בין דגם ה- 16GB לבין דגם ה- 32GB עומד על 50$, הפרש של מחיר דומה שקיים בין דגם ה- 32GB לדגם ה- 64GB. באופן שכזה אפל למעשה "מגשרת" על פער המחירים בין דגם ה- 16GB לדגם ה- 64GB שבליין מכשירי האייפון עומד על כ- 100$, שהם בהחלט לא משקפים את הפרש המחיר הכרוך בשדרוג נפח האחסון (לא ש- 50$ משקפים אבל ניחא). מה שכן בעשותה זאת בליין האייפוד טאץ' החדש, אפל הורידה את המחיר של דגם ה- 16GB ל- 200$ בלבד, ויתכן מאוד שהחברה תבחר לפעול במודל דומה גם בליין האייפונים, כשדגם הכניסה בנפח ה- 16GB יגיע במחיר קצת זול יותר והליין יכלול 4 תצורות של נפח אחסון.

כמובן שאפל יכולה גם להמשיך בדרכה הנוכחית ולשמור על תצורות נפח האחסון של ליין האייפון 6, אולם אין ספק שהחברה תזכה לאהדה גדולה יותר מקהל המשתמשים שלה, במידה והיא תעביר את נפח האחסון ההתחלתי של 16GB מן העולם.

 

מקור: MIC Gadget
עריכה, תרגום ותוספות: natisho