פרויקט הרכב של אפל חי ובועט

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל ממשיכה להעסיק אושיות מתעשיית הרכב, כשנראה שפרויקט הרכב החשמלי של החברה ממשיך בסתר.

 

 

Apple iCar

בחודשים האחרונים נראה כי סערת הדיווחים סביב פרויקט טיטאן – (כביכול) פרויקט פיתוח הרכב החשמלי (הלא כל כך) סודי של אפל שכח לטובת לא מעט דיווחים אחרים בגזרתה של ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו. אולם בימים האחרונים דיווח חדש של הוול סטריט ג'ורנל מחזיר את הנושא בחזרה לכותרות. לפי הדיווח עולה שלאחרונה אפל הביאה לשורותיה את Doug Betts, מי שהיה עד לאחרונה סגן נשיא בכיר בקבוצת הרכב האמריקאית קרייזלר, שם הוא תפקד בתור האחראי על נושא האופרציה הגלובאלית של החברה ובעיקר בתחום השירות והאיכות. לפי דף הפרופיל של Betts בלינקדין אכן עולה שהוא החל לעבוד באפל בחודש יולי ושהוא עובד כחלק מחטיבת האופרציה של החברה, אם כי ללא פירוט. יש לציין שנראה כי חלק לא מבוטל מהמוצרים של אפל שנמצאים בפיתוח, עוברים תחת חטיבת האופרציה כשהאחרון שבהם – השעון של אפל – פותח תחת פיקוחו של ג'ף וויליאמס, סגן הנשיא הבכיר באפל לתחום האופרציה שלמעשה מתפקד על תקן סמנכ"ל האופרציה של החברה, ושהחליף את טים קוק בתפקידו אחרי שקוק קיבל לידיו את מושכות ניהול החברה באופן רשמי, בסתיו 2011.

בראיון שנערך לאחרונה עם ג'ף וויליאמס, כחלק מתערוכת Code השנתית, נשאל וויליאמס לגבי תוכניותיה של אפל לשימוש סכום הכסף הנזיל שברשותה. וויליאמס ענה בבדיחות הדעת שלאפל יש הרבה מאוד תוכניות לגבי שימוש בכסף שלה, וכניסה לשווקים חדשים ומעניינים, כשהרכב למשל הוא מכשיר המובייל האולטימטיבי. בהמשך ציין וויליאמס שהכוונה שלו הייתה לגבי פעילותה של אפל בתחום הרכב עם CarPlay, אולם אין ספק שישנם לא מעט רמזים המצביעים על כך שאפל פועלת לפתח רכב חשמלי.

כאמור הדיווחים על פרויקט הרכב החשמלי של אפל החלו לפני מספר חודשים, כשהם כוללים לא מעט מידע מכיוון האתר 9to5mac שבאופן מדהים, הצליח לגלות חלק מהאנשים שעובדים על פרויקט הרכב החשמלי של אפל. לפי הדיווח עולה שחלק מהצוות שהורכב בתחילת השנה, אחרי אישורו של קוק. כולל בין היתר אנשים מחברת A123 Systems – המתמחה בייצור סוללות חשמליות בכלל ובפרט לתחום הרכב, טסלה – יצרנית הרכבים החשמליים, שלפי הדיווחים נמצאת בתקופה האחרונה במלחמה עם אפל על ההון האנושי, ועוד. דיווחים אלו מגלים ש- Betts הוא לא האדם הראשון שעבד בחברות רכב, שאפל מעסיקה עבור פרויקט טיטאן, כשנראה כי בין הצוות ניתן גם למצוא עובדים מחברת פורד, ועוד. כמו כן הדיווח של הג'ורנל ממשיך ומציין כי אפל גם העסיקה לאחרונה את Paul Furgale, המתמחה בתחום הרכבים האוטונומיים והרובוטיקה. על פי הנראה מאז הגעתו Furgale בונה צוות של חוקרים בעלי שם בתחום הרובוטיקה והמכונה, במטרה לקדם את נושא הנהיגה האוטונומית של הרכב החשמלי של אפל.

carplay

חרושת השמועות לגבי פרויקט הרכב החשמלי של אפל מתייחסת לכך שהחברה פועלת להביא את הרכב לכדי ייצור בשנת 2020, כך שנראה שמדובר בפרויקט של כ- 5 שנים לפחות. כמובן שעד אז הרבה דברים יכולים לקרות, אולם נראה כי על ידי הבאת עוד ועוד אנשים מתעשיית הרכב, קשה מאוד להתעלם מכוונותיה של אפל בנושא.

 

מקור: הוול סטריט ג'ורנל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho