שמועה | האייפד מיני 4 יהיה אייפד אייר 2 מוקטן

ע״י

דיווח חדש מגלה פרטים על העדכון הצפוי למכשיר האייפד מיני, כשנראה שאחרי העדכון המינורי לו הוא זכה בשנה שעברה, העדכון הבא יהיה משמעותי יותר.

 

 

 

iPad mini 3

באירוע אוקטובר האחרון אפל הציגה רענון לליין האייפדים, אולם בעוד נראה שהחברה התמקדה באופן ניכר באייפד אייר 2, שהגיע עם עיצוב דקיק יותר אפילו מזה של האייר הראשון, לצד עדכון חומרה משמעותי שהפך את האייפד אייר 2 לאחד הטבלטים העוצמתיים ביותר בשוק, זאת ככל הנראה כהכנה לקראת הפיצ'רים שגרסה 9 תביא לטבלט ביניהם: מולטי טאסקינג מלא שיאפשר הפעלה של 2 אפליקציות זו לצד זו, צפייה בסרטונים מחוץ לגבולות האפליקציה שלהן ועוד. במקביל החברה גם הציגה רענון לדגם האייפד מיני, אולם רענון זה היה מינורי מאוד ודי מאכזב, מהסיבה שלמעט הוספתו של חיישן ה- Touch ID לטבלט הקטן והוספת צבע נוסף – זהוב, האייפד מיני 3 הגיע ללא כל שינוי בעיצוב שלו או במפרט החומרה שלו שנותר להיות זהה לחלוטין לזה של האייפד מיני 2, שנמכר במחיר של 100$ פחות ולמעשה באופן אירוני למדי הפך להיות אטרקטיבי הרבה יותר מהדגם החדש. אולם נראה כי השנה העדכון של האייפד מיני, קרי האייפד מיני 4 יהיה אטרקטיבי הרבה יותר, זאת לפי דיווח של הבלוג היפני Macotakara.

דיווח זה טוען שלפי מקורותיו האייפד מיני 4 יהיה גרסה מוקטנת של האייפד אייר 2. בעוד נראה שמבחינת העיצוב לא יהיה שינוי משמעותי, שהרי האייפד מיני 2 ו- 3 נראים דומים מאוד בעיצובם למכשירי האייפד אייר, המיני 4 יהיה דק יותר מהמיני הנוכחי שעומד על 7.5 מילימטר ויגיע לעובי הדקיק של האייר 2 שעומד על 6.1 מילימטר. כמו כן המיני 4 יזכה בקישוריות WiFi מסוג 802.11ac, שתאפשר מהירות גלישה אלחוטית גבוהה יותר וכן את מצלמת ה- iSight ברזולוציית 8MP שנמצאת באייר 2. אולם הדבר המרכזי יהיה שימוש ברכיב ה- A8 העוצמתי וכן שימוש בטכנולוגיית מסך מתקדמת יותר בה אפל עושה שימוש באייפד אייר 2, כאשר מסך ה- LCD עובר תהליך של למינציה לחיפוי הזכוכית – תהליך שלמעשה מבטל את הרווח בין 2 החלקים הללו ויוצר תחושה שהתצוגה של המסך קרובה יותר לאצבעות. מה שכן לא ברור האם המיני 4 יגיע עם בלוטות' 4.0 או שמא אפל תשדרג את טכנולוגיית הבלוטות' של הטבלט הקטן לבלוטות' 4.1, בה החברה החלה לעשות שימוש בדגמי האייפוד טאץ' החדשים.

הדיווח של Macotakara מציין שאפל עשויה להשיק לצד האייפד מיני 4, עדכון לאייפד אייר – קרי האייפד אייר 3, שיגיע עם עדכון חומרה שיביא לטבלט החדש של אפל את רכיב ה- A9, או ה- A9X החדש. דיווח זה סותר דיווח מוקדם יותר שנשמע מכיוון האתר הטיוואני ה- Economic Daily News שטען שאפל לא תשיק השנה דגם חדש של אייפד אייר. יש לציין שבמידה ואפל כן תעדכן את האייפד אייר עם דגם חדש שיכלול את רכיב ה- A9, יתכן מאוד שהאייפד מיני 4, יגיע אף הוא עם רכיב זה, בדומה לאופן בו אפל פעלה באוקטובר 2014, כאשר היא הציגה את האייפד מיני 2 שהגיע עם אותה החומרה של האייפד אייר שכללה את רכיב ה- A7, מסך רטינה ועוד, דבר שלמעשה היווה שדרוג משמעותי הרבה מעבר למצופה לטבלט הקטן.

ipad-mini-3-21-ratio

באופן מעניין הדיווח של Macotakara תואם לדיווח מוקדם יותר של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities ציין במכתב לקהל המשקיעים שלו, כי לפי מקורותיו העדכון הבא של האייפד מיני יהיה גרסה מוקטנת של האייפד אייר 2. בדיווח שלו Kuo לא ציין את מכשיר האייפד פרו/פלוס השמועתי שלפי הדיווחים והשמועות השונות צפוי להגיע השנה, אולם נראה כי רצונה של אפל להתניע את המכירות המדשדשות של מכשירי האייפד שלה, עשוי להביא את החברה להשיק השנה 3 דגמים חדשים של אייפדים, כשאחד מהם יהיה האייפד פרו/פלוס החדש והמעניין למדי.

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho