דיווח | אפל זנחה את השקת האייפון 6c השנה

ע״י

אחת השאלות הגדולות ביותר לגבי ליין האייפונים הבא עוסקת דווקא במכשיר ה- 6c כשכעת נראה שאפל החליטה לדחות את השקת המכשיר מהליין הקרוב.

 

 

iPhone 6s lineup

כשאפל השיקה את האייפון 5c לצד האייפון 5s, רבים תהו על קנקנו של המכשיר שהחליף למעשה את האייפון 5 ויצר הבדלה בעיצוב בין ה- 5s החדש לבין האייפון 5c, שלמעשה היה אייפון 5 במעטפת פלסטיק חדשה עם שיפור קל (של כ- 5%) בסוללה. מכשיר זה שלפי הסברות היה אמור לפנות לפלח השוק הנמוך של הסמארטפונים כלל לא היה כזה, ובהתאם לכך ולפעולותיה של אפל לשווק אותו בתור מכשיר חדש אנליסטים ובעלי עניין רבים ניסו לקטלג את מידת ההצלחה של ה- 5c. כיום כשמכשיר הפלסטיק נמצא בתחתית שרשרת המזון של ליין האייפונים ולמעשה מהווה בתור מכשיר הכניסה והיחיד שמגיע ללא מעבד בארכיטקטורת 64, עולה השאלה: האם אפל תמשיך עם מגמת מכשירי ה- c? במיוחד בעת השקת מכשירי האייפון 6s שלפי הדיווחים וההדלפות יהיו זהים לחלוטין מבחינת העיצוב שלהם למכשירי האייפון 6, ונראה שאפל תרצה להבדיל את מכשירי הדגל החדשים ממכשירי הדגל הישנים והמוצלחים מאוד.

השקתם של מכשירי האייפוד טאץ' החדשים לפני מספר שבועות קצרים, הציתה את הדמיון לגבי היכולות של אפל להציג אייפון 6c שיכיל בתוכו את החומרה של מכשירי האייפון 6 ובעיקר את רכיב ה- A8, במעטפת פלסטיק צבעונית ואפילו אולי במעטפת אלומיניום צבעונית בדומה למכשירי הטאץ' החדשים והיפהפיים. זאת כאשר עד כה הסברה הייתה שאם אפל תשיק את דגם ה- 6c, שהרי הוא יהיה זהה בחומרה שלו לחומרה של מכשירי האייפון 5s.

כעת דיווח של האנליסט Timothy Arcuri מחברת Cowen and Company מגלה שאפל אכן שקלה לייצר דגם מוקטן יותר של האייפון 6, שיגיע עם מסך בגודל 4 אינץ' כאלטרנטיבה זולה במעט למכשירי ה- 6s הבאים. דגם זה היה כאמור צפוי להגיע עם אותו העיצוב של מכשירי האייפון 6 וה- 6s ולכלול את החומרה של מכשירי האייפון 6, קרי רכיב ה- A8, אם כי לא בטוח שהמצלמה אמורה להיות באותה האיכות, בגלל הפרופיל הקטן יותר והעובי הדקיק של המכשיר. דיווח זה משקף בדיוק את הסברות מהשקת דגמי האייפוד טאץ' החדשים, אולם Arcuri מציין שבעוד רמזים למכשיר ה- 6c הזה נראה בשרשרת הייצור של אפל בין החודשים ינואר עד מרץ, מאז עקבותיהם של הרמזים נעלמו לחלוטין, מה שגורם ל- Arcuri לסבור שאפל החליטה לגנוז את התוכניות שלה עבור ה- 6c, לפחות לשנה הקרובה.

Arcuri סובר שהסיבה להחלטה הזו של אפל, נובעת מהפופולריות הגדולה של מכשירי ה- 6 וה- 6 פלוס, שגרמה לאפל לחשוש מהשקת דגם ה- 6c הזול יותר במקצת שיאפיל אולי באטרקטיביות שלו על מכשירי ה- 6s והדבר יגרום לירידה במחיר המכירה הממוצע של מכשירי האייפון (ASP) שעלה בשנה האחרונה באופן משמעותי, בעקבות השקת מכשירי האייפון 6 פלוס ותמחור נפחי האחסון החדש של מכשירי האייפון שקפץ מ- 16GB למחיר הכניסה ל- 64GB למחיר האמצע. יש לציין של- Arcuri יש היסטוריית דיווחים די מעורבת כאשר בעבר האנליסט טעה בחיזוי גודל המסך של מכשירי האייפון 6, בטענה שהמכשיר יגיע עם מסך של 4.8 אינץ' כשבפועל גודל המסך התברר להיות 4.7 אינץ', וכן בכך שהוא טען שהאייפון 6 פלוס יגיע עם מעבד עוצמתי יותר מזה של האייפון 6 כשבפועל שניהם הגיעו עם רכיב ה- A8, ללא כל הבדל (אפילו במהירות העבודה של המעבד). מה שכן הדיווח של Arcuri תואם לדיווח מוקדם יותר של האנליסט Ming-Chi Kuo המפורסם מחברת KGI Securities כשבדיווח שלו, שפורסם בחודש אפריל האחרון, ציין Kuo שאפל לא תשיק מכשיר אייפון עם מסך בגודל 4 אינץ', חיישן Touch ID ותמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל ב- 2015, אם כי מכשיר שכזה צפוי להגיע ב- 2016.

iphone_6s6c2-800x450

Kuo גם ציין בדיווח שלו שמי שצפויה להיות היצרנית העקרית של ה- 6c, היא פוקסקון. אולם שיתכן מאוד שמאז הדיווח של המקורות שלו התוכניות של אפל השתנו.

הבעיה ב- 2 הדיווחים של האנליסטים היא שמצד אחד במידה ואפל תחליט להשאיר את ליין מכשירי האייפון 6, אחרי השקת ליין ה- 6s, החברה תוזיל את מחירי האייפון 6 בדומה לפועלה בשנים הקודמות. מצב שכזה בו יש 2 ליינים דומים בעיצובם ונפרדים בחומרה שלהם ובמחיר שלהם, עשוי בכל מקרה להוביל להורדה במחיר המכירה הממוצע של מכשירי האייפון, כשמשתמשים רבים יעדיפו לשדרג את המכשירים שלהם למכשירי האייפון 6 ולחסוך כ- 100$, במקום לשדרג למכשירי האייפון 6s החדשים יותר, שלבטח ימשיכו את תג המחיר הנוכחי של מכשירי האייפון 6. כך שהסיבה ש- Arcuri ציין לביטול האייפון 6c לא מחזיקה מים. מצד שני גם האפשרות אותה מעלה Kuo, לפיה אפל עשויה לשנות את התוכניות שלה לגבי השקת דגם ה- 6c השנה, קצת תמוהה, שהרי אפל עשויה אולי לעשות שינוים קטנים בחומרה של המכשירים שלה במידת הצורך לקראת השקתם כל עוד הדבר לא פוגע בהשקת המכשירים, אולם קשה מאוד להאמין שהחברה תשנה את ההחלטה שלה לגבי ליין שלם של מכשירים מספר חודשים לפני השקתם, כשיש לקחת בחשבון שתחילת הייצור ההמוני של המכשירים מתחילה בין 3 חודשים ל- 2 חודשים לפני הצגתם והשקתם.

כך שההחלטה של אפל לגבי מכשירי ה- 6c, תהיה אשר תהיה, נעשתה הרבה לפני חודש מרץ ואין ספק שיהיה מעניין לראות מה החברה החליטה לעשות והאם נראה את מכשירי ה- 6c השנה, בשנה הבאה או אולי לעולם לא.

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho