האפל TV החדש יושק בספטמבר

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל צפויה להשיק את הדגם הבא של האפל TV באירוע ספטמבר הקרוב, זאת אחרי שרבים סברו שהמכשיר יוצג ב- WWDC האחרון.

 

 

Apple TV

רבים ציפו אפל תציג את הדגם הבא והמצופה של האפל TV בכנס ה- WWDC האחרון, בו אפל הציגה את הגרסאות הבאות של iOS, OS X ואת watchOS 2. הסיבה לכך הייתה השמועות הרבות בחודשים ובשבועות שלפני האירוע, אם כי בישורת האחרונה כל הדיווחים חזרו בהם וציינו שהאפל TV החדש לא יוצג ב- WWDC. חלק מהסיבות ציינו שהדבר נובע מכך שאפל לא הצליחה להגיע להסכמה עם חברות התוכן השונות, להשקת שירות הזרמת תוכן שיהיה חלק מהאפל TV הבא, וחלק ציינו שהחומרה של האפל TV לא הייתה מוכנה ושבכלל אפל כלל לא תכננה להציג את האפל TV החדש ב- WWDC. כעת מגיע דיווח חדש מהאתר Buzzfeed שמציין שלפי מקורות "יודעי דבר", אפל מתכננת להציג את הדגם החדש של האפל TV באירוע ספטמבר הקרוב, אותו האירוע בו החברה תציג את ליין האייפונים הבא שלה – קרי מכשירי האייפון 6s (ואולי גם ה- 6c). בשנה שעברה מי שתפס את המקום של "One More Thing" היה השעון המאוד מצופה של החברה שהוצג לראשונה באירוע. כעת אחרי שהשעון כבר הוצג (אפילו פעמיים) והחל להמכר, נראה שהגיע תורו של האפל TV לקצת זמן על הבמה.

הדיווח של Buzzfeed מציין שלמעשה מדובר באותו המכשיר שהשמועות והדיווחים התייחסו אליהם בחודשי האביב, אם כי יותר מלוטש אחרי מספר שיפורים וטוויקים נוספים. בעיקרון הדגם הבא צפוי להכיל עיצוב חדש ודקיק יותר וחומרה חדשה שתכלול את רכיב ה- A8 של אפל ויותר זיכרון אחסון מובנה. כמו כן המכשיר יגיע עם שלט חדש ומשופר שיגיע עם ממשק טאץ'. בצד מערכת ההפעלה האפל TV החדש יגיע עם תמיכה מובנית של סירי, שתאפשר שליטה קולית ויכולות חיפוש נרחבות יותר, אם כי גולת הכותרת תהיה השקת חנות אפליקציות ייעודית לאפל TV לצד כלי פיתוח למפתחים (SDK), שיאפשרו לקהילת המפתחים של אפל לפתח אפליקציות ומשחקים עבור מכשיר המדיה הסלוני של אפל, זאת אחרי ציפייה ממושכת ורבה לכך. כפי שציינו בעבר, השדרוג צפוי להיות השדרוג המשמעותי והגדול ביותר למכשיר האפל TV מאז 2012, אז אפל הציגה את הדור השלישי של המכשיר שמאז וכמעט לא שודרג, למעט שיפורים קלים לרכיב ה- A5 שלו (בעיקר מבחינת הייצור) ואפל מקווה שהשקת הדגם החדש של האפל TV תביא לגל שדרוג נרחב, זאת אחרי שלפני מספר חודשים אפל הורידה את המחיר של הדגם הנוכחי של האפל TV מ- 99$ ל- 69$.

באופן מעניין הדיווח של Buzzfeed מציין שאפל לא מתכוונת להציג את שירות התוכן החדש שהיא מתכננת עבור האפל TV, עם הצגתו של המכשיר בחודש ספטמבר וכי השירות יושק "בהמשך השנה" כשרוב הסיכויים שבסופו של דבר השירות יושק רק בשנה הבאה. על פי הדיווח הסיבה לכך היא שאפל עדיין נמצאת במגעים ובמשא ומתן מול חברות התוכן השונות, כשנראה כי החברה עדיין רחוקה מלהגיע להסדרים סופיים לקראת השקת האפל TV הבא בספטמבר. לאחרונה הניו יורק פוסט טען שאפל גייסה לעזרתה את חברות התוכן הגדולות ביניהן: ABC, CBS, NBC ו- Fox במטרה שהן יעזרו לה להגיע להסדר עם יצרניות תוכן מקומיות. הסיבה לכך היא שלפי הדיווחים אפל רוצה ששירות התוכן שלה עבור האפל TV לא יכלול רק את הערוצים הגדולים, אלא שהוא גם יכלול תכנים של ערוצים מקומיים, דבר שלפי דעתה של אפל יקסום באופן משמעותי יותר למשתמשים וידחוף את ההצלחה של שירות התוכן המתוכנן של אפל, שצפוי לעלות בין 10$ ל- 40$ בחודש, באופן ניכר.

Apple TV Showtime

באופן לא מפתיע נראה כי 2 חברות התוכן שכבר הסכימו לתנאים של אפל הן דיסני – CBS, אולם כאמור נראה שכחלק מהמשא והמתן של אפל אל מול חברות התוכן האחרות, אפל מעוניינת שהן יהיו אלו שיסגרו את התנאים מול חברות התוכן המקומיות, דבר שיקל על אפל באופן ניכר ואכן על פי הדיווח של הפוסט, נראה כי ישנה התקדמות משמעותית בנושא. אולם כאמור נראה כי השירות לא יושק לצד האפל TV החדש, מה גם שבניגוד לחומרה החדשה ולחנות האפסטור הייעודית, נראה כי נושא התכנים יהיה ממוקד עם השקתו בעיקר לקהל המשתמשים האמריקאי, ובהתאם לכך הוא יהיה פחות רלוונטי למשתמשי האפל TV ברחבי העולם.

 

מקורות: Buzzfeed והניו יורק פוסט
עריכה, תרגום ותוספות: natisho