מבט ראשון ל- Force Touch באייפון 6s

ע״י

מכלול המסך של האייפון 6s מודלף לרשת כשנראה שהוא מכיל את טכנולוגיית ה- Force Touch, ומאשש את הבלי העובי השמועתיים.

 

 

iPhone Force Touch

בחודשים האחרונים נראה כי הרכיבים של האייפון 6s מציפים את הרשת, כשמדי כמה ימים מוצגות תמונות חדשות החושפות רכיבים נוספים של דגמי האייפון הבאים, כשאך לפני ימים ספורים הודלפו לרשת תמונות המציגות רכיבים נוספים של המכשיר, ביניהם: כבל הפלאט המכיל את לחצני הווליום, לחצן ההשתק, לחצן הכיבוי/הדלקה והפלאש לד הכפול. זמן קצר אחרי הדלפת הרכיבים הללו לרשת האתר Digitimes דיווח שלפי מקורותיו ייצור מכלול המסך של מכשירי האייפון 6s שכוללים את טכנולוגיית ה- Force Touch כבר החלה, וכי היא נמצאת בעיצומה, כשעל פי דיווח של האתר Taipei Times עולה שמי שאחראית על ייצור פאנלי המגע המכילים את טכנולוגיית ה- Force Touch היא חברת TPK, שעובדת עם אפל לייצור מכלולי המולטי טאץ' של מכשירי האייפון והאייפד כבר זמן רב.

ואכן לא עברו ימים ספורים והאתר הצרפתי NWE פרסם תמונות של מה שנראה כמו מכלול המסך של מכשיר האייפון 6s, שהגיע לידיו דרך חברת התיקונים הסינית GeekBar. בעוד התמונות לא מכילות עדות לפיה מכלול המסך כולל את טכנולוגיית ה- Force Touch, ניתן לזהות כי מכלול המסך אינו דומה לזה של מכשירי האייפון 6 הנוכחיים, מה שמאשש את הטענות כי מדובר במכלול המסך של מכשירי האייפון 6s. במקביל לפרסום התמונות הללו, הבלוג M.I.C Gadget פרסם תמונות של מה שנראה כמו אבטיפוס של האייפון 6s בצבע מוזהב, זאת בשונה מהאבטיפוס אותו הציג האתר 9to5mac לפני מספר שבועות שהגיע עם פאנל אחורי בצבע אפור (חלל), המכשיר/ האבטיפוס המוצג בתמונה אינו פועל דבר שמקשה להבדיל בינו לבין מכשיר אייפון 6, זאת בגלל שמבחינת העיצוב והמראה המכשירים נראים זהים (כמעט) לחלוטין. אולם האתר M.I.C Gadget טוען שעוביו של המכשיר שמוצג בתמונה הוא 7.1 מילימטר, זאת בהתאם לשמועות ולדיווחים לפיהם מכשירי האייפון 6s יהיו עבים במקצת ממכשירי האייפון 6, כשהגורם לכך הוא התוספת הכרוכה לטכנולוגיית ה- Force Touch החדשה. 

iPhone 6s screen

מידע נוסף המאשש את הבדלי העובי הנ"ל, מגיע מהאתר uswitch שפרסם סרטון של CAD שהגיע לידיו מהמדליף OnLeaks@ ומציג את השרטוטים הסכמתיים של האייפון 6s בתוכנת CAD, המראה את העיצוב של המכשיר שכאמור זהה לגמרי מבחינה חיצונית לאייפון 6, אם כי בסרטון ניתן לראות בברור את הבדלי העובי הקלים. האתר uswitch מציין שלפי מקורותיו תוספת העובי של ה- 0.2 מילימטר המוצגת ברינדור של האייפון 6s, תגיע גם למכשיר האייפון 6s פלוס, כך שהעובי של הפאבלט החדש של אפל יהיה 7.3 מילימטר, בעוד הגם הנוכחי עומד על עובי של 7.1 מילימטר.

iphone_6s_proto_mic

באופן מעניין למרות תוספת העובי, נראה שאפל לא מתכוונת להכניס את עדשת המצלמה האחורית של דגמי האייפון 6s וה- 6s פלוס לתוך מעטפת המכשיר, דבר שהביא לא מעט משתמשים לבקר את החלטות העיצוב של אפל והדגש המוגזם לעיתים על עובי, שבא על חשבון חיי הסוללה והעיצוב של המכשיר. סביר להניח שהסיבה לכך נובעת מהנפח הפנימי שטכנולוגיית ה- Force Touch דורשת, ושבסופו של דבר אפל רוצה לשמר את שפת העיצוב של מכשירי האייפון בהתאם למחזור השדרוג שלה.

פרטי מידע אלו מקטינים את הספק לגבי הגעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch לליין מכשירי האייפון בסתיו הקרוב, כשיתכן מאוד שנראה את הגעתה של הטכנולוגיה גם לליין מכשירי האייפד החדשים. בעוד כיום ניתן לראות איך אפל מיישמת את הטכנולוגיה ובאופן די מוצלח על השעון, ובטרקפדים של ליין המקבוקים שלה (לא כולל המקבוק אייר) יהיה מעניין לגלות כיצד הטכנולוגיה החדשנית הזו תיושם על מכשירי המובייל הפופולריים של החברה ובאיזה היקף.

 

מקורות: uswitchM.I.C Gadget ו- NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho