אפל רוצה שסירי תהיה גם תא קולי

ע״י

שמועה ספק דיווח המגיע מהאתר Business Insider מגלה שאפל מתנסה עם פיצ'ר חדש שיאפשר לסירי לְתַעֲתֵק הודעות מהתא הקולי.

 

 

Siri iOS 9

האתר Business Insider מדווח שלפי מקורותיו עובדים באפל מתנסים עם פיצ'ר חדש עבור סירי שיאפשר לעוזרת הוירטואלית המצויה במכשירי ה- iOS לקבל יכולות הקשורות בתא קולי, כשסירי תוכל לְתַעֲתֵק הודעות קוליות מהתא הקולי. משמעות הדבר הוא שלא תצטרכו להקשיב להודעות קוליות (מעצבנות) יותר אי פעם ונראה כי השירות יושק במהלך 2016 כחלק מהגרסה הגדולה הבאה של iOS, הלוא היא iOS 10.

הפיתרון עליו אפל עובדת הוא פשוט למדי אולם בו זמנית גם מתוחכם מאוד והוא מנסה להתמודד עם העובדה שאנשים אוהבים מסיבה לא ברורה להשאיר הודעות קוליות, אם כי לא תמיד לקבל אותם ומסיבה ברורה – הודעות קוליות הן טרחניות ומעצבנות, צריך להכנס לתא הקולי, ללחוץ על מקשי בחירה וכו'. אפל ניסתה להתמודד עם הנושא עם השקת האייפון, דרך שירות התא הקולי הויזואלי, אולם שירות זה מצריך גם את צד המפעילה הסלולרית ועל פי הנראה אלו או שגובות על היכולת הזו פרימיום (כמו שאורנג' עשתה) או שהן כלל לא תומכות בו. בהתאם לכך אפל מקווה להשתמש ביכולות הענן שלה ולנצל את סירי ובכך לגשר בין הפערים של הדורות, כאשר משתמשים צעירים לרוב משתמשים בהודעות טקסט, בעוד משתמשים מבוגרים יותר משתמשים לרוב בהודעות קוליות.

Business Insider מציין שהוא שמע על הפיצ'ר לפני מספר שבועות ונראה כי הוא צפוי לעבוד באופן הבא: כאשר משהו שמשתמש בתא קולי מבוסס iCloud לא יכול לקבל שיחה, סירי תענה במקום שהשיחה תגיע לתא הקולי הדיגיטלי הסטנדרטי. היתרון בכך הוא שניתן להעביר שיחות ישירות לתא הקולי מבוסס הענן, כשגם ניתן להגדיר העברה ישירה של שיחות אליו בהתאם למיקום או לשעה ביום, פריטי מידע שידועים למכשיר האייפון בזכות היכולת שלו לאתר מיקום ו/או מצבים. כמו למשל פגישות, כאשר המכשיר נמצא במצב Do Not Disturb ועוד. אולם הדבר המעניין ביותר בפיצ'ר זה הוא היכולת של סירי לְתַעֲתֵק את ההודעות הקוליות, בדומה לאיך שהעוזרת הוירטואלית מתַעֲתֵקת את השאילתות וההוראות שהמשתמש מכתיב לה. פעולה זו נעשית כאשר טכנולוגיית הזיהוי הקולי (של חברת Nuance) המוטמעת במכשירי ה- iOS מזהה את המלל ומעבירה אותו לשרתים של אפל, שם סירי ממירה את המילים המדוברות לטקסט ופועלת בהתאם.

fullsizerender

פיצ'ר התא הקולי המדובר צפוי לעבוד באופן דומה, כאשר המכשיר יקליט את ההודעה הקולית ויעביר אותה לשרתי ה- iCloud של אפל, וסירי תמיר את המילים המדוברות לטקסט ותשלח אותו למכשיר האייפון. יש לציין שסירי כבר צפויה לקבל שדרוג בגרסה 9 שנמצאת כבר בשלבי בטא מתקדמים למדי, כששדרוג זה יכלול מראה ויזואלי חדש שיתאים לזה של העוזרת הוירטואלית על השעון, לצד יכולות חכמות יותר שיאפשרו לסירי לבצע חיפוש בתוך אפליקציות ושירותים וכן לחזות את הדברים הבאים עבור המשתמש, בין אם מדובר באירועים או אפילו באפליקציות לשימוש – בהתאם לזמן ו/או המקום. שיפורים אלו שנעשים ללא הרף וברקע לשפר את סירי באופן מתמיד, מגלים שאפל מתמקדת באופן די משמעותי בעוזרת הוירטואלית שלה ושירות תא קולי בענן יהיה נדבך נוסף בסל היכולות של סירי.

 

מקור: Business Insider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho