הסוללה של האייפון 6c או שמא האייפון 6s

ע״י

תמונה של מה שנראה כמו סוללה המיועדת למכשירי האייפון של אפל מתגלה, אולם הקיבולת שלה מרמזת שהיא מיועדת למכשיר האייפון 6c השמועתי.

 

 

iPhone 6s lineup

לאור העובדה שנראה כי מכשירי האייפון 6s יגיעו עם העיצוב הנוכחי של מכשירי האייפון 6, אך עם שיפורי חומרה משמעותיים וכן עם טכנולוגיית ה- Force Touch, נראה כי השאלה הגדולה ביותר לקראת השקת מכשירי האייפון הבאים היא: האם אפל תציג דגם חדש של אייפון תחת ליין ה- c, קרי את האייפון 6c. עד כה הדיווחים בנושא היו חלוקים, כשמצד אחד נראה כי הדלפות כאלה ואחרות מנסות להצביע על כך שאפל כן תציג את ממשיך דרכו של האייפון 5c שהתהדר במעטפת "פלסטיק ללא פשרות", בעוד דיווחים אחרים מעלים את השקתו של מכשיר שכזה השנה בספק. אולם נראה כי הרמזים מתחילים להרגיש כמו אקדח מעשן, ובהתאם לאימרה המפורסמת אין עשן בלי אש.

האתר הצרפתי NWE שמספק תמונות מודלפות של רכיבים של מכשירי iDevice טרם הצגתם כבר תקופה ארוכה, ובשבועות האחרונים הציג מספר תמונות של רכיבים של כביכול מכשירי האייפון 6s, פרסם בימים האחרונים תמונה חדשה המציגה סוללה שנראית דומה לסוללות של מכשירי האייפון – הן במראה שלה והן בכך שמוטבעים עליה הסימנים והכיתוב של ספקית הסוללות של אפל למכשירי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד. הדבר המעניין בסוללה הזו היא הקיבולת שלה שעומדת על 1715mAh, קיבולת שהיא נמוכה יותר מזו של מכשירי האייפון 6 הנוכחיים, שקיבולת הסוללה שלהם היא 1810mAh. לאור העובדה שעל פי הנראה הלוג'יק בורד של האייפון 6s קטן יותר מזה של האייפון 6, מה שמשאיר יותר מקום לסוללה גדולה יותר ובעלת קיבולת גדולה יותר, קשה להאמין שאפל תבחר להשתמש בסוללה בעלת קיבולת קטנה יותר מזו של האייפון 6 במכשיר האייפון 6s. כמובן שלאור השיפור בחיי הסוללה שגרסה 9 צפויה להביא, כשחלק מכך הוא בזכות פיצ'ר ה- Low Power החדש, יתכן מאוד שאפל הגיעה למסקנה שהיא יכולה להקטין את קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון 6s ולשמור על חיי סוללה דומים לאלו של האייפון 6, במיוחד לאור הצורך של טכנולוגיית ה- Force Touch במקום – דבר שיעבה את מכשירי ה- 6s בכ- 0.2 מילימטר.

iphone_1715mah_battery

אולם שוב, למרות שהדבר אפשרי, קשה להאמין שאפל תבחר בדרך שכזו, במיוחד כשהנושא של חיי הסוללה הוא נושא חשוב מאוד בתחום המובייל, ונראה שאפל תרצה לשפר את חיי הסוללה של מכשירי האייפון החדשים שלה, ככל האפשר. דבר שהחברה עושה (אם כי באופן אינקרמנטלי) מדגם לדגם, בניגוד לפועלה עם מכשירי האייפד שמאז השקתם זמן הסוללה שלהם, נותר על 10 שעות עבודה.

מה שמעלה אפשרות נוספת והיא שיתכן מאוד ומדובר בסוללה המיועדת למכשיר האייפון 6c השמועתי, שעל פי השמועות יגיע עם עיצוב זהה לזה של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, אם כי עם גודל מסך של 4 אינץ'  והחומרה של ליין האייפון 6, כשכפי שנראה בדגמים החדשים של מכשירי האייפוד טאץ', נראה שלאפל אין שום בעיה להכניס את רכיב ה- A8 במכשיר בגודל של 4 אינץ'. מה שכן במידה ואכן מדובר בסוללה המיועדת למכשיר האייפון 6c, נראה כי קפיצת הקיבולת בהשוואה למכשירי האייפון הקודמים שהגיעו עם מסך של 4 אינץ' היא גדולה למדי, כאשר קיבולת הסוללה של האייפון 5c עומדת על 1510mAh – שכידוע היא כבר מציגה שיפור אל מול קיבולת הסוללה של האייפון 5 (בכ- 5%), וקיבולת הסוללה של האייפון 5s עומדת של 1558mAh. כך שקפיצה לקיבולת של 1715mAh היא משמעותית למדי.

דבר נוסף שניתן לראות מהתמונה של הסוללה הוא את המחבר שלה, שדומה מאוד – הן בצורתו והן במיקומו, למחבר הסוללה שנמצא בסוללות של מכשירי האייפון 6. ממצא זה עשוי לאשש את האפשרות שמכשיר האייפון 6c יהיה זהה בעיצוב שלו וכן בחומרה הפנימית שלו למכשיר האייפון 6, אם כי מצד שני הדבר גם עשוי לרמז על קיבולת סוללה קטן יותר במכשיר האייפון 6s, זאת בהתאם לאילוצים שצוינו קודם לכן.

iphone-6c

כאמור השאלה לגבי מכשיר האייפון 6c, הופכת בשבועות האחרונים להיות מרכז הסקרנות לגבי השקת ליין האייפונים הבא, שצפוי בחודש ספטמבר הקרוב ולמרות שאנליסטים רבים טוענים שאפל לא תציג אייפון 6c שכזה השנה, דווקא הרמזים על כך עשויים להצביע אחרת. כמו כן בפודקסט שלו, הבלוגר ג'ון גרובר מהאתר Daring Fireball, ציין שלפי דעתו אפל כן תציג השנה דגם של אייפון עם מסך של 4 אינץ' ועד כה היסטוריית ה"ניחושים" של גרובר היא טובה ואפילו טובה מאוד.

מה דעתכם? האם הסוללה הזו היא של אייפון 6c שיגיע עם חיי סוללה טובים בהרבה מקודמיו? או שמא אפל מסיבות כאלה ואחרות החליטה להקטין את הקיבולת של הסוללה של מכשיר ה- 6s?

 

מקור: NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho