אפל משחררת את הבטא החמישית/הבטא הפומבית השלישית של גרסה 9 ו- watchOS

ע״י

אפל משחררת את הבטא החמישית של גרסה 9 ו- watchOS 2, כשמקביל הבטא החדשה שמכילה שיפורים ופיצ'רים חדשים מגיעה גם למשתמשי הבטא הפומבית.

 

 

iOS9

עד כה אפל שיחררה את גרסאות הבטא של גרסה 9, אל-קפיטן ו- watchOS 2 ביום רביעי אחת לשבועיים. באופן מעניין נראה כי משהו קרה במחזור הבטאות האחרון של אפל, כשמסיבה לא ברורה נראה שהחברה שיחררה תוך שבוע משיחרור הבטא הרביעית של אל-קפיטן, את הבטא החמישית, ללא הסבר ברור. שיחרור הבזק הזה, לא פגע במחזור הבטאות של אל-קפיטן אולם הוא שיבש אותו במעט, כשמוקדם יותר השבוע אפל שיחררה לקהילת המפתחים את הבטא השישית של אל-קפיטן אם כי ללא שיפורים ברורים, כשאלו ככל הנראה נמצאים מתחת למכסה המנוע של מערכת ההפעלה השולחנית של אפל. בהמשך לשיבושים במחזור הבטאות, אפל החליטה שלא לשחרר אתמול (יום רביעי) את הבטא החמישית של גרסה 9 (ו- watchOS 2), כשבמקום זאת החברה שיחררה עדכון גרסה לאפליקצית TestFlight, המיועדת לקהילת המפתחים של אפל, עם תמיכה בגרסה 9 – דבר שלמעשה מאפשר למפתחים להתחיל ולשלוח גרסאות בטא המבוססות על כלי הפיתוח של גרסה 9 לקבוצת בודקי הבטא שלהם, אם כי בינתיים אפל מגבילה זאת לאלו הרשומים תחת חשבון מפתחים ונמצאים על מחזור הבטאות של גרסה 9, ולא לאלו שנרשמו לבטא הפומבית של גרסה 9, כשיתכן מאוד שהסיבה לכך היא שמשתמשים אלו לא ממש מכירים את תהליך בדיקת הבטא דרך TestFlight.

בנוסף אפל שיחררה גם בטא חדשה של גרסה 10.10.5 לקהילת מפתחי המק.

אולם כמובן שהדבר המעניין ביותר הוא הבטא החמישית של גרסה 9 כשכאמור במקום לשחרר אותה ביום רביעי, אפל מסיבות לא ידועות שיחררה אותה היום (יום חמישי), שבועיים ויום אחרי שיחרור הבטא הרביעית של גרסה 9 ו- watchOS 2, כשזמן קצר לאחר מכן החברה גם שיחררה את הבטא הפומבית השלישית של גרסה 9, לקהל המשתמשים הרחב יותר. הבטא החמישית (או הפומבית השלישית) מגיעה תחת המספור 13A4325c והיא זמינה להורדה דרך פורטל המפתחים של אפל, או כעדכון דרך האוויר (OTA).

אפל ממשיכה ללטש את מערכת ההפעלה הבאה שלה כשהפעם הבטא החדשה כוללת מספר שיפורים ופיצ'רים חדשים וביניהם 15 טפטים חדשים ודי מרהיבים. להלן רשימת השיפורים/שינויים המלאה:

 • הבטא החמישית מציגה כאמור מספר טפטים חדשים, כשבמקביל אפל הסירה חלק מהטפטים הישנים יותר.

Screen Shot 2015-08-06 at 11.18.17 PM

 • אפל מרחיבה את פיצ'ר ה- WiFi calling ומאפשרת אותו למשתמשי AT&T (אם כי הוא עדיין לא פעיל), כשעד כה הפיצ'ר הזה היה זמין למשתמשי T-Mobile בלבד.
 • אזור הגדרות הכלליות קיבל מקטע חדש בשם Regulatory המציג את המידע הרגולטורי הקשור במכשירי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד.
 • תחת הגדרות הסלולר אפל, מציגה (באופן די דיסקרטי) את פיצ'ר ה- Wi-Fi Assist, שמאפשר למכשיר לעבור להשתמש ברשת הסלולר במידה ורשת ה- WiFi אליה הוא מחובר חלשה או איטית מדי. אפל כבר התנסתה עם הפיצ'ר במהלך שלבי פיתוח הבטא של גרסה 8 ונראה שהפעם הוא עשוי להגיע לגרסה הסופית של iOS.

img_1045-e1438887150480

 • תחת הגדרות המקלדת – אפל החליפה את קיצורי הטקסט מ- Text shortcuts ל- Text Replacement.
 • אפליקצית News זכתה להגדרות נרחבות יותר.
 • אפל שינתה את השם של הגדרות האפסטור והאיטיונסטור מ- App Store and iTunes Store ל- App and iTunes Stores
 • כמו כן תחת הגדרות אלו אפל הסירה את ההצעות לאפליקציות מהאפסטור וכעת ההמלצות הן רק מהאפליקציות המותקנות על המכשיר.
 • אפל ביצעה מספר שינויים נוספים במקלדת המובנית, עם דגש על מקש ה- Shift וה- Backspace.
 • לחצן ה- Shuffle All באפליקצית המוזיקה חזר למקום קל ונוח לשימוש.
 • אפל החלה ליישם את האינטיליגנציה המורחבת של מערכת ההפעלה גם באפליקצית היומן, שכעת בעת הפעלתה מציגה את היכולות החדשות שלה הכוללות: הצגת אירועים מאפליקצית המייל וכן אינטגרציה עם אפליקצית המפות להצגת מידע תנועה והתראה ליציאה, כדי לא לאחר לפגישה/אירוע.

img_1044-e1438887078489

 • פיצ'ר ה- Picture in picture באייפד מאפשר כעת לדחוף את הסרטון המוצג מחוץ למסך, מה שמעלה באופן אוטומטי ממשק שמאפשר את החזרת הסרטון.
 • פיצ'ר ה- CarPlay עובד כעת טוב יותר עם שירות אפל מיוזיק ובפרט תחנת הרדיו ביטס 1.
 • כמו כן CarPlay זכתה למתיחת פנים קלה, כשכעת ה- Artwork של השיר המתנגן מוצג באופן שונה במעט מאחורי הלחצנים הוירטואלים על המסך.

הבטא החדשה עבור השעון לא כוללת שיפורים משמעותיים ונראה כי רוב עיקרה הוא בשיפורים מתחת למכסה המנוע, זאת כאשר עד כה הבטאות של השעון הציגו חיי סוללה נוראיים ולא מעט באגים.

 

מקורות: 9to5mac ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho