דיווח | אפל תציג את ליין האייפונים הבא ב- 9 לספטמבר

ע״י

האתר Buzzfeed מדווח שלפי מקורותיו, אפל תקיים את אירוע המדיה הבא שלה ב- 9 לספטמבר, בו החברה תציג את ליין האייפונים הבא ואת הדגם החדש של האפל TV.

 

 

Apple-invite

אפל אומנם לא שלחה הזמנות רשמיות לאירוע המדיה הצפוי שלה לחודש ספטמבר, אולם בשנים האחרונות החברה קיימה את האירוע באופן די מסורתי ונראה כי התאריך מתקרב בקצב מהיר. האתר Buzzfeed מדווח שלפי מקורותיו אפל מתכוונת לקיים את אירוע המדיה הבא שלה בשבוע שיתחיל ב- 7 לספטמבר, כאשר נראה שהיעד המועדף על אפל הוא ה- 9 לספטמבר – אותו התאריך בו אפל קיימה את אירוע המדיה שלה בשנה שעברה, בו החברה הציגה את מכשירי האייפון 6, שירות התשלומים הדיגיטלי ואת השעון.

באופן לא מפתיע נראה כי גם השנה האירוע יתמקד בין היתר במכשירי האייפון החדשים של אפל שלפי הדיווחים וההדלפות ימשיכו את קו העיצוב הנוכחי של ליין האייפון 6, אולם יזכו לשדרוגי חומרה משמעותיים שיכללו בין היתר: שדרוג לחומרת המצלמה, רכיב A9 חדש, זכרון RAM מורחב של 2GB, קישוריות סלולרית מהירה יותר, כשגולת הכותרת תהיה הוספה של טכנולוגיית ה- Force Touch למסך האייפון שיאפשר יכולת ממשק חדשה לגמרי עם מכשירי האייפון. על פי הנראה הטמעת הטכנולוגיה החדשה במכשירי האייפון תבוא במחיר של עיבוי המכשיר בכ- 0.2 מילימטר, כשהדלפות ושרטוטים מאשרים כי העובי של האייפון 6s יהיה 7.1 מילימטר (במקום ה- 6.9 של האייפון 6) ואילו האייפון 6s פלוס יהיה בעובי של 7.3 מילימטר (במקום ה- 7.1 של ה- 6 פלוס).

אחת השאלות הגדולות סביב השקת האייפון השנה עומדת סביב מכשיר ה- 6c, לכאורה ממשיך דרכו של האייפון 5c שאפל הציגה לפני כשנתיים. בחודשים האחרונים הדיווחים ברשת סביב המכשיר מעורבים, כאשר חלקם מאשרים את קיומו ופיתוחו של המכשיר שעל פי הסברות יאפשר לאפל להבדיל באופן ניכר יותר בין האייפון 6s, לבין האייפון 6, בעוד דיווחים אחרים טוענים שאפל לא תציג השנה דגם שכזה ושהוא יוצג כלל הנראה רק בשנה הבאה. מה שכן נראה כי אפל מאמינה שמכשירי האייפון 6s ימשיכו לדחוף את הביקוש העצום למכשירי הסמארטפון שלהם, אפילו יותר ממה שמכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס עשו בשנה שעברה, כאשר לפי הדיווחים אפל הזמינה את ייצורם של כ-90 מיליון מכשירי אייפון 6s לרבעון ההשקה שלהם, שהוא גם רבעון החגים.

הדיווח של Buzzfeed מציין שוב דיווח קודם שלו לגבי אירוע המדיה, שציין כי לצד מכשירי האייפון החדשים, אפל תציג גם את הדגם החדש של מכשיר האפל TV, אולם כפי שאפל תכננה להציג את המכשיר באירוע ה- WWDC האחרון (לכאורה), ולבסוף ביטלה את תוכניותיה מספר שבועות לפני האירוע, כך יתכן מאוד שבאירוע שיערך בעוד חודש ממחר הדברים עשויים להשתנות. בכל אופן נראה כי הדגם החדש של האפל TV יביא עימו את השינוי הניכר ביותר למכשיר המדיה הסלוני של אפל, מזה שנים כשבנוסף לעיצוב חדש המכשיר יזכה לקבל שדרוג חומרה שיכלול בין היתר את רכיב ה- A8, נפח אחסון מורחב יותר ושדרוג ניכר למערכת ההפעלה שיכלול שינוי בעיצוב הממשק ואת הטמעתה של סירי. כמו כן המכשיר יגיע עם שלט חדש משופר שיכלול ממשק מולטי טאץ'. אולם גולת הכותרת תהיה הצגתה של אפסטור ייעודית לאפל TV וכן את הצגתם של כלי פיתוח למפתחים.

SAN FRANCISCO, CA - MARCH 07:  Apple CEO Tim Cook speaks during an Apple product launch event at Yerba Buena Center for the Arts on March 7, 2012 in San Francisco, California. In the first product release following the death of Steve Jobs, Apple Inc. introduced the third version of the iPad and an updated Apple TV.  (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

באופן משונה בדיווח Buzzfeed מציין שאפל עשויה גם להציג את דגמי האייפד הבאים, אולם אלו לא יכללו את הצגתו של האייפד פרו/פלוס השמועתי. מה שכן קשה להאמין שאפל תשלב באירוע ספטמבר גם את הצגתם של האייפדים החדשים, מאחר ועד כה החברה הפרידה בין אירועי המדיה של מכשירי האייפון והאייפד, כשאירועי המדיה של האייפד התקיימו בשנים האחרונות במהלך חודש אוקטובר, כחודש אחרי אירוע המדיה של מכשירי האייפון. בהתאם לכך קשה להאמין שאפל תמשיך לפעול כמנהגה לגבי אירוע האייפונים, אולם תשנה באופן כה מהותי את פועלה לגבי אירוע האייפדים, שלרוב גם כולל רענון לליין המק של החברה.

אם הדיווח אכן נכון שהרי נראה שאפל צפויה לשלוח את ההזמנות לאירוע בשבועות הקרובים.

 

מקור: Buzzfeed
עריכה, תרגום ותוספות: natisho