האייפון 6s | ביי ביי בנדגייט

ע״י

הדיווחים לגבי חיזוק נקודות החולשה של פאנל האלומיניום של האייפון 6, הופכים למציאות כשהפאנל האחורי של ה- 6s מגלה את השיפורים שימנעו את חזרתה של בנדגייט.

 

 

iPhone 6s back

יש הרבה מאוד משפטים ופניני חוכמה על למידה מטעויות. חלק משווים בין חכמים לנבונים, חלקם משבחים את הלמידה מהטעויות וכו'. בעיקרון כולם נכונים ומכולם ניתן להפנים משהו. אולם המהות העקרית היא שללא עשייה, מבלי שעושים טעויות לא לומדים ולא מתפתחים. הדוגמא הקלאסית ללמידה משמעותית מטעויות הוא הסיפור של תומאס אדיסון – ממציא הנורה החשמלית. שכשנשאל על הרגשתו לגבי הכישלונות שלו, הגיב: "דווקא אני לא רואה שאני נכשלתי אלא למדתי הרבה דרכים שהן לא נכונות ליצירת נורה חשמלית". זוהי כאמור מהות המשמעות ללמידה מטעיות, לא להרים ידיים ולא להיות מתוסכל מהכישלון, אלא לראות בו חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה. וכמו בני אדם כך גם חברות, יש כאלה שלומדות מהטעויות שלהן ורואות בהן חלק בלתי נפרד מהתהליך שהן או המוצרים שלהם עוברים, ויש כאלה שלא. באופן מעניין למדי אפל היא אחת הדוגמאות המובהקות לחברות טכנולוגיה שלומדות מהטעויות שלהן ואפילו די מהר.

כך למשל כשהחברה הציגה לראשונה את האייפון בשנת 2007, לקח לאפל מספר חודשים ספורים להוריד את המחיר המאוד יקר שלו ובמקביל גם לזנוח את נפח ה- 4GB ההתחלתי. שנה לאחר מכן החברה כבר אימצה את מודל הסבסוד הכה מוכר של ספקיות הסלולר והמחיר של המכשיר צנח "לכאורה" בחצי. דוגמא נוספת היא פרשיית אנטנגייט שהתפרצה זמן קצר אחרי השקת האייפון 4 בשנת 2010, כאשר התגלה שהטמעת האנטנות של רכיבי הקישוריות השונות (בלוטות', WiFi וסלולר) בפס האל-חלד הסובב את המכשיר ומופרד על ידי 3 פסי קרבון דקיקים, היא ללא כל ספק מלאכת תיכון פורצת דרך וחדשנית, אולם גם כזו שאופן הביצוע שלה יצרה בעיה לא קטנה ובעיקר לקליטה הסלולרית של המכשיר, באזורים בהם הקליטה גם ככה נמוכה. אפל כזכור ניסתה למזער את ההמולה סביב הפרשייה עם מסיבת עיתונאים שהתייחסה לבעיה, כשבמקביל החברה גם נתנה בחינם כיסויים לתקופה של מספר חודשים. מכשיר האייפון 4 שהושק ברשת של Verizon של אותה השנה, כבר הציג תיכון ועיצוב מעט שונה של האנטנות שהתייחס לאנטנגייט, ומכשיר האייפון 4s שהושק בחודש נובמבר של אותה השנה, כבר יישם את הלקחים באופן נרחב יותר.

כעת נראה שאפל פועלת באופן דומה גם בהקשר לפרשיית הבנדגייט, שפרצה זמן קצר אחרי השקתם של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. כזכור ההמולה נגרמה סביב השבריריות של פאנל האלומיניום הדקיק של מכשירי האייפון החדשים (דאז) ובפרט בנקודת חולשה ליד לחצני הווליום של המכשיר. הדיווחים לגבי מכשירי האייפון 6s ציינו כי פאנל הגב של מכשירי האייפון החדשים יהיה עבה יותר וכזה שעשוי מחומר חזק יותר, כשהסברה שמדובר באלומיניום מסדרת 7000 בה אפל עושה שימוש בקולקציית הספורט של השעון, לעומת האלומיניום המחוזק מסדרת ה- 6000 ממנה הפאנלים האחוריים של מכשירי האייפון 6 עשויים. כעת היוטיובר Lewis Hilsenteger מהערוץ Unbox Therapy, שהיה זה שהביא להתפרצות של פרשיית הבנדגייט בסתיו האחרון, הציג בסרטון חדש שהועלה בערוץ שלו את השיפורים המבניים שאפל בצעה בפאנל הגב המיועד לליין האייפון 6s.

בסרטון Hilsenteger השווה בין העובי של נקודת הטורפה של פאנל הגב של האייפון 6, לעומת הנקודה המקבילה בפאנל הגב של האייפון 6s הזהוב שהגיע לידיו וגילה שבנקודה שליד לחצני הווליום העובי של דפנת הפאנל של ה- 6s עומדת על 1.9 מילימטר בהשוואה לעובי של 1.14 מילימטר של דפנת הפאנל של האייפון 6. עובדה זו מחזקת (תרתי משמע) את הסברה שאפל השכילה ללמוד מפרשיית בנדגייט ושמכשירי האייפון 6s יציגו עמידות גבוהה יותר לכיפוף. באופן מעניין למדי נראה גם כי למרות עיבוי נקודות הטורפה של פאנל האלומיניום, המשקל הכולל של פאנל הגב – היוניבודי – של האייפון 6s נמוך יותר מהמשקל של הפאנל של האייפון 6 בכ- 2 גרם, מה שכאמור מחזק את הסברה שמכלול היוניבודי של פאנל הגב של האייפון 6s עשוי מהאלומיניום מסדרת 7000 המדובר. בשבועות האחרונים הודלפו לרשת תמונות של פאנל הגב של האייפון 6s והאייפון 6s פלוס, אולם הסרטון של Hilsenteger הוא הסרטון הראשון שבוחן בדקדוק את הפאנל ואין ספק שהוא מאשש לא מעט מהדיווחים והשמועות שנשמעו לגבי ליין ה- 6s שצפוי להתגלות באירוע שיתקיים בעוד כחודש.

 

מקור: Unbox Therapy
עריכה, תרגום ותוספות: natisho