האייפד מיני 4 יהיה עוצמתי ושימושי

ע״י

בעוד אפל פועלת לחזק את המעמד של מכשירי האייפד, נראה כי דגם האייפד מיני הבא יזכה לקבל את פיצ'רי המולטי טאסקינג המתקדמים של גרסה 9.

 

 

ipad_mini_half

לפני זמן מה הגיע לרשת דיווח, ספק שמועה כי אפל שוקלת להרוג את מכשירי האייפד מיני עם השקתו של דגם האייפד הגדול יותר, שזכה לכינויים האייפד פרו והאייפד פלוס. אולם כעת ההוכחות מראות אחרת, כשמעבר לשמועה שהאייפד מיני הבא – האייפד מיני 4 – יהיה למעשה גרסה מוקטנת בגודל של 7.9 אינץ' למכשיר האייפד אייר 2 העוצמתי, נראה כי הדגם הבא של המיני יזכה גם לקבל את הפיצ'רים המרכזיים שאפל הציגה בגרסה 9 עבור מכשירי האייפד. פיצ'רים אלו מתמקדים בעיקר בשימושיות של האייפד עם מספר אפליקציות, וליתר דיוק שימוש של 2 אפליקציות בו זמנית זו לצד זו. אולם יכולות המולטי טסאקינג המשופרות לא מסתיימות שם, ובנוסף לכך גם הצגה (בלבד) של אפליקציות תומכות לצד אפליקציה שרצה לשם רפרנס וכן הצגת סרטונים בכל מקום במערכת ההפעלה ולא רק באפליקצית המדיה ממנה התוכן הגיע. נכון לעכשיו נראה כי בעוד 2 הפיצ'רים האחרונים נתמכים על ידי כל האייפדים שפועלים על גרסה 9, הפיצ'ר הראשון – שימוש ב- 2 אפליקציות בו זמנית זו לצד זו – נתמך (נכון לעכשיו) רק על ידי האייפד אייר 2, הודות לרכיב ה- A8X העוצמתי שלו ולנפח ה- RAM שלו שעומד על 2GB.

אולם כאמור גם המיני 4 שצפוי לקבל שדרוג חומרה משמעותי שיביא אותו לאותה הרמה של האייפד אייר 2, יקבל את הפיצ'רים החדשים של גרסה 9 במלואם, כאשר האתר 9to5mac מביא עדכון מהמפתח Hamza Sood, שבקוד של OS X אל-קפיטן ישנם רמזים למצב הפעולה הדואלי הזה, על מכשיר אייפד מיני וליתר דיוק בשימוש עם דפדפן הספארי 9 של הגרסה החדשה של OS X, שנמצאת בשלבי בטא מתקדמים. הדבר המעניין הוא שהאייפד מיני 3, אותו אפל הציגה באוקטובר האחרון שמעצם השדרוג המינורי שלו לעומת האייפד מיני 2 זכה לביקורות מאכזבות מאוד ובצדק, לא תומך ביכולות המולטי טאסקינג של שימוש ב- 2 אפליקציות זו לצד זו, וכך גם האייפד מיני 2. כך שנראה כי מדובר ברמז לכך שהאייפד מיני הבא, כן יזכה לתמיכה ביכולת זו ולאור השמועות על שדרוג החומרה הצפוי לאייפד מיני 4, הדבר לא מפתיע.

כל אלה מגלים שלא רק שנראה שאפל לא מתכוונת להרוג את מכשירי האייפד מיני שלה, אלא שהחברה רואה בהם חלק מהאסטרטגיה שלה עבור מכשירי הטבלט שלה, שלאחרונה מתקשים מבחינת המכירות שלהם, דבר שמאפיין את כל קטגוריית הטבלטים ולא רק את מכשירי האייפד. אפל לא שומרת על האסטרטגיה שלה עבור מכשירי האייפד בסוד כשבמרכזה נמצאת דחיפה משמעותית של ליין האייפדים לשוק הארגוני בזכות שיתוף הפעולה של אפל עם IBM. כעת הוול סטריט ג'ורנל מדווח שלאפל יש יוזמה סודית בשם Mobility Partner Program או בקיצור (MPP) שנכון לעכשיו שותפות לה כ- 40 חברות ביניהן: Xero, Revel Systems, ServiceMax ועוד. המטרה של היוזמה הזו היא לקדם באופן אינטנסיבי עוד יותר את מכשירי המובייל של אפל ובראשם מכשירי האייפד בחברות קטנות וגדולות וארגונים, דרך קבלת משוב מחברות אלו לגבי הצרכים שלהם ממכשירי טבלט ודרך הדרכות שאפל עושה לחברות הללו שמגיעות עד לכדי עזרה בפיתוח אפליקציות ייעודיות.iPad buisness

אין ספק שהפיצ'רים החדשים שמכשירי האייפד יזכו לקבל כחלק מהשדרוג לגרסה 9 צפויים לשפר באופן ניכר את השימושיות של מכשירי האייפד, שנתפסים כמובילים את מהפכת ה- "Post PC" בזכות חיי הסוללה הארוכים שלהם, הניידות שלהם ונוחות השימוש. כאשר גרסה 9 הוצגה לראשונה הסברה הייתה שהפיצ'רים החדשים יקסמו בעיקר למשתמשים המתקדמים של מכשירי האייפד, אולם כעת נראה כי הפיצ'רים הללו עשויים גם לקסום באופן ניכר לשוק הארגוני ובהמשך לחלחל מטה גם לכלל המשתמשים. יהיה מעניין לראות האם האסטרטגיה של אפל לדחוף את מכשירי האייפד מכיוון השוק הארגוני, שוק שבאופן היסטורי אפל די התעלמה ממנו (לפחות עד ל- 2008), אולם מה שבטוח הוא שהאייפד מיני כאן להשאר.

 

מקורות: הוול סטריט ג'ורנל ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho