גרסה 9 עדיין לא הושקה, אבל 9.1 כבר בדרך

ע״י

אפל עדיין לא השיקה את גרסה 9 באופן רשמי, אולם נראה שהחברה כבר עובדת על העדכון הגדול הראשון – 9.1.

 

 

iOS 9 changes

גרסה 9 נמצאת עדיין בשלבי הבטא שלא, כשבשבוע שעבר אפל שיחררה את הבטא החמישית של גרסה 9, לצד הבטא הפומבית השלישית, אולם נראה שהצוות של קרייג פדריקי סגן הנשיא הבכיר באפל ל- OS X ו- iOS כבר עובדים על העדכון הגדול הראשון לגרסה החדשה – גרסה 9.1. הדיווח הזה מגיע מהאתר Macrumors שגילה שבשבוע האחרון של חודש יולי הלוגים של האתר הראו כניסות ממכשירים הפועלים על גרסה 9.1 של iOS., כשרוב הכניסות נעשו ממכשירי אייפד וממכשירי אייפון בעלי מסך של 5.5 אינץ'. האתר ממשיך ומציין שהכניסות מגרסאות אלו, דעכו בתחילת חודש אוגוסט, כשנראה כי צוות הפיתוח חזר להתמקד בפיתוח של גרסה 9, דבר שכאמור התבטא בשיחרור של הבטא החמישית של גרסה 9 לפני כמעט שבועיים.

הסברה של Macrumors היא שגרסה 9.1 עשויה להתמקד במכשירי האייפד החדשים, ובפרט במכשירי האייפון פרו/ פלוס ובמכשירי האייפד מיני 4 שלפי הדיווחים יתמכו בפיצ'רים החדשים שגרסה 9 צפויה להביא עימה לליין הטבלטים של אפל ובפרט למכשירי האייפד אייר 2, הכוללים בין היתר יכולות מולטי טאסקינג מתקדמות יותר ושימוש ב- 2 אפליקציות בו זמנית – זו לצד זו. תאוריה זו מתאימה ללוח זמני ההשקה של העדכונים הגדולים של גרסה 8 בשנה שעברה, כאשר עדכון 8.1 הושק ימים ספורים אחרי אירוע המדיה שאפל קיימה בחודש אוקטובר, בו החברה הציגה את האייפד אייר 2, האייפד מיני 3, ה- iMac 5K ועוד. עדכון 8.1 הביא עימו את שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, החזרת אלבום ה- Camera roll לאלבום התמונות ותיקוני באגים שונים. בהתאם לכך יתכן מאוד שעדכון 9.1 יושק כבר בחודש אוקטובר, בסמיכות לאירוע המדיה שאפל עשויה לקיים באותו החודש.

בהתאם לכך נראה כי הדיווחים לפיהם אפל תציג את מכשירי האייפד כבר באירוע המדיה של חודש ספטמבר, לצד מכשירי האייפון החדשים והאפל TV הבא, לא נכונים והחברה תמשיך את מסורת האירועים הנוכחית שלה ותציג את מכשירי האייפד הבאים באירוע ייעודי שיתקיים בחודש אוקטובר, כשבאירוע זה החברה גם יכולה להשיק את אל-קפיטן שמכילה רמזים לדגם חדש של iMac בגודל 21.5 אינץ', שיגיע עם מסך רטינה ברזולוציה של 4K. באירוע זה אפל גם יכולה לשדרג את מחשבי המק מיני וכן את המק פרו כשעם או בלי אלו, נראה כי לאפל יהיה מספיק מה להציג באירוע נפרד, מאירוע האייפונים של חודש ספטמבר.

ios_9_1_jul2015

הכניסות ממכשירי iDevice על גרסה 9.1

יש לציין שבשנה שעברה הדיווחים שהגיעו מהאתר 9to5mac רמזו על הפיתוח של העדכונים הגדולים של גרסה 8, כשהם מציינים באופן די מדויק מידע על העבודה על עדכון  8.4 וגרסה 9 תוך זמן קצר למדי כבר החלו דיווחים על המהות של חלק מהעדכונים הגדולים הללו. אולם בניגוד לכך לא ברור מה יכללו העדכונים הגדולים של גרסה 9 ובפרט העדכון הגדול הראשון של הגרסה החדשה של iOS, למעט אולי תמיכה במכשיר האייפד פרו/פלוס ותיקוני באגים, כשלא כל כך בטוח שאלו מספיקים לשיחרור של עדכון "גדול".

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho