עוד דיווחים על מצלמת האייפון 6s

ע״י

מצלמת האייפון 6s צפויה לקבל שדרוג משמעותי מבחינת החיישן עצמו, כשבמקביל מגיעים דיווחים על השיפורים העתידיים במצלמה של מכשירי האייפון 7.

 

 

iPhone 6 camera lens

בחודשים האחרונים התרבו הדיווחים לגבי השיפורים שאנו צפויים לראות במכשירי האייפון 6s, שעל פי הסברה יוצגו לראווה באירוע מדיה שיתקיים במחצית הראשונה של חודש ספטמבר. בין הדיווחים ניתן היה למצוא לא מעט מידע המתיימר להציג את השיפורים במצלמה של מכשירי האייפון 6s, שצפוי לכלול חיישן משופר של 12MP – שיהווה את ההגדלה הראשונה לנפח המגהפיקסלים של חיישן המצלמה של מכשירי האייפון, מאז מכשיר האייפון 4s. בין אלו שהובילו את הדיווחים בנושא ניתן למצוא את האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities שפרסם מזכר מקיף למדי שכולל כ- 11 מהתכונות הצפויות של האייפון 6s, ביניהן ניתן למצוא שדרוג של חיישן המצלמה לחיישן של 12MP. בהמשך דיווח של האתר Feng הסיני אישש את השמועה לגבי חיישן ה- 12MP, תוך כדי שהוא מציין שאפל תמשיך להשתמש בחיישנים מתוצרת סוני, אם כי בשימוש בטכנולוגיה חדשה שפותחה על ידי סוני הנקראת בשם RGBW המוסיפה תת פיקסל נוסף בצבע לבן, לתת הפיקסלים הסטנדרטיים של טכנולוגיית ה- RGB הלוא הם האדום (Red), הירוק (Green) והכחול (Blue).

ההוספה של תת הפיקסל הלבן מאפשר נקודת ייחוס עבור הצבע – דבר חשוב מאוד בתחום הצילום, ומתבטא בתמונות טובות יותר ובעיקר בתנאי תאורה נמוכים בהם יש מעט אור, ובהתאם לכך הצבע הלבן שנתפס על ידי החיישן הוא כהה יותר. דיווח זה מציין כי השימוש בטכנולוגיה החדשה של סוני, נועד לפצות על העובדה שגדלי הפיקסלים בחיישן ה- 12MP החדש יהיו קטנים מאלו בהם אפל עושה כיום שימוש, כשעד כה החברה התהדרה בכך שהיא לא נוהרת אחרי מספרי מגה-פיקסלים מרשימים שלא משפיעים באופן ניכר על איכות התמונה מרמה מסוימת, לעומת שימוש בגודל גדול יותר של פיקסלים המסוגלים לתפוס יותר אור ובכך להציג תמונות טובות יותר בתנאי תאורה קשים.

כעת האתר Business Insider מדווח שלפי אחד ממקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, המצלמה של מכשיר האייפון 6s אכן תגיע עם חיישן של 12MP, כאשר בנוסף לכך המצלמה של מכשיר האייפון הבא תמשיך להשתמש ב- 5 עדשות, כפי שאפל הציגה במכשירי האייפון האחרונים. באופן מעניין עולה כי כל עדשה (או אלמנט) היא למעשה שכבה דקה מאוד של פלסטיק איכותי מאוד המתפקדת באופן עצמאי כעדשה לכל דבר. השימוש בפלסטיק איכותי מאוד נובע בגלל העלויות הגבוהות בשימוש בזכוכית, וכן בגלל שכל העדשות מחוברות יחדיו לכדי עדשה אחת בצפיפות גבוהה מאוד. חיבור זה של מספר עדשות זו לזו מאפשר לחיישן המצלמה לתפוס מידע רב יותר וכן לזהות בצורה מדויקת יותר מידע מסובך יותר (הרבה מאוד חפצים, צבעים ו/או נקודות פוקוס בתמונה). על פי הדיווח של Business Insider עולה שבעוד האייפון 6s ישתמש בעדשה המורכבת מ- 5 אלמנטים, מדובר בעדשה חדשה המותאמת לחיישן ה- 12MP החדש של מכשירי האייפון 6s. שיפורים אלו, לצד השיפורים הנ"ל בחומרת המצלמה צפויים להפוך את המצלמה של מכשירי האייפון 6s לטובים יותר מאלו של מצלמת האייפון 6 וה- 6 פלוס שזכו לשבחים רבים והיו אחד מנקודות החוזקה הגדולות של מכשירי האייפון בשנים האחרונות, דבר שגרם לאפל לקדם את מכשירי האייפון בזכות איכות הצילום שלו בקמפיין ה- "Shot on iPhone 6".

shot-on-iphone6

נקודה מעניינת לא פחות בדיווח של Business Insider, היא שלפי המקור האנונימי של האתר, אפל תעבור להשתמש בעדשה בעלת 6 אלמנטים בדגם שיגיע אחרי האייפון 6s – קרי האייפון 7.

מה שכן נראה שיהיה זה איחור אופנתי מצידה של אפל, כאשר יצרניות סמארטפונים רבות החלו להשתמש בתקופה האחרונה בעדשות מצלמה בעלות 6 אלמנטים כבר השנה. דוגמא לכך הוא מכשיר ה- OnePlus 2 המדובר שמגיע עם מצלמה של 13MP ועם עדשה בעלת 6 אלמנטים. דוגמא נוספת היא סמסונג שהחלה להשתמש בעדשות בעלות 6 אלמנטים כבר עם מכשיר הגאלקסי S5 בשנה שעברה. שימוש בעדשה בעלת 6 אלמנטים מאפשר לחיישן לספוג יותר אור, מאשר עדשה בעלת 5 אלמנטים, כשהתוצאה מסתכמת בתמונות ברורות יותר וחדות יותר – בעיקר בתנאי תאורה קשים – זאת הודות לכך שכדי להגדיל את הצמצם של המצלמה יש להוסיף עוד אלמנטים לעדשת המצלמה, וככל שמפתח הצמצם גדול יותר כך יותר אור עובר דרך העדשה ונקלט בחיישן.

כמובן ששום דבר לא סופי עד שאפל לא תציג אותו באופן רשמי ובדיווח שלו, האתר Business Insider מציין ובצדק שגם מידע משרשרת האספקה והייצור של אפל לא תמיד משקפים באופן מלא את התוכניות של החברה עבור המוצרים השונים בליין המובייל של אפל.

להמשך דיון

 

מקור: Business Insider
עריכה, תרגום ותוספות: natisho