סרטון חדש מציג אייפון 6s (סוג של) פועל

ע״י

MacRumors פרסם סרטון בו רכיבים של האייפון 6s הורכבו לרכיבים של האייפון 6, כדי להפעיל את המכשיר. בנוסף, מבט מעמיק נוסף על הרכיבים של ה- 6s.

 

 

iPhone 6s internals

לאור העובדה שהאייפון 6s ימשיך את קו העיצוב של האייפון 6 (כנ"ל גם למכשירי ה- 6s פלוס ביחס ל- 6 פלוס), נראה כי ההתמקדות של סצינת ההדלפות הקיץ היא בהצגת הרכיבים השונים של המכשיר שצפוי להתגלות בחודש ספטמבר שכבר אוטוטו בא עלינו לטובה (ויעשה להרבה הורים קצת נחת). בהתאם לכך אתרי הטכנולוגיה השונים הציגו לראווה חלקים מגוונים ממכלול הרכיבים של האייפון 6s ביניהם: הלוג'יק בורד – שמגלה שימוש ברכיב קישוריות סלולרית מתקדם יותר מבית קוואלקום, וכן רכיב NFC מתקדם יותר מבית NXP. זמן לא רב לאחר מכן הודלפו לרשת כבל הפלקס שמכיל בתוכו את לחצני הווליום של המכשיר, את לחצן ההשתק (שבגרסה 9 יהיה ניתן להגדיר אותו בין פעולת ההשתקה לבין פעולת נעילת סיבוב המסך), לחצן הכיבוי הדלקה של המכשיר ואת הפלאש לד הכפול. וכן מכלול נוסף שכולל את מחבר הברק, המיקרופון ומחבר האוזניות. אולם לאור השמועות כי פיצ'ר הדגל של האייפון 6s יהיה Force Touch, לא חלף זמן רב עד שמכלול המסך של המכשיר הודלף לרשת אף הוא. בין לבין הודלף גם פאנל הגב של המכשיר שגילה כי האייפון 6s יהיה עמיד יותר, זאת הודות לשימוש באלומיניום מסדרת 7000 – תרכובת המכילה צורן שמחזק את הפאנל כמעט פי 3.

wtr3925_iphone_6s

בחלק העליון: הלוג'יק בורד של האייפון 6s בחלק התחתון משמאל: תקריב על רכיבי הקישוריות הסלולרית של האייפון 6s, כאשר רכיב ה- WTR3925 מודגש באדום. בחלק התחתון מימין: תקריב על רכיבי הקישוריות הסלולרית של האייפון 6 עם רכיב ה- WTR1625L (המקביל הישן של WTR3925) מודגש בכחול ורכיב העזר – WFR1620 מודגש בצהוב.

כעת האתר MacRumors פרסם סרטון חדש לצד תמונות שהגיעו ממקורותיו של האתר. בתמונות מוצגים רכיביו הפנימיים של האייפון 6s ובפרט רכיבי הקישוריות הסלולרית שמרחיבים על הדיווח המוקדם יותר של האתר 9to5mac בנושא. על פי הנראה לצד שימוש במודם לקישוריות סלולרית מסדרת MDM9635M  של קוואלקום שתומכת במהירויות גבוהות יותר של LTE (דור 4), האייפון 6s גם כולל רכיב שידור חדש מסדרת WTR3925 המלווה את רכיב המודם הנ"ל. על פי הנראה רכיב השידור החדש תומך באיכויות שידור גבוהות יותר המתבטאות באיכות שיחה משופרת על גבי רשת הסלולר. כמו כן היתרון של ה- WTR3925 הוא בתהליך הייצור של 28 ננומטר (אל מול 65 ננומטר ברכיב המקביל שנמצא במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס) חסכוני יותר שמאפשר לרכיב להיות קטן יותר. יכולת זו מאפשרת לקוואלקום לדחוס לתוך רכיב אחד את רכיב השידור וכן את הרכיב המלווה/תומך שלו לשבב אחד, דבר שחוסך מקום על הלוג'יק בורד וכן משפר אפילו עוד יותר את החיסכון בצריכת ההספק של רכיבי הקישוריות הסלולרית, מה שיסתכם בשיפור זמן הסוללה באופן די ניכר.

התמונות גם מציגות את רכיב ה- A9 החדש והמאוד מסקרן, שצפוי להביא לשיפור נוסף ביכולות העיבוד והביצועים של האייפון 6s. אולם באופן מעניין נראה שבניגוד לשנים הקודמות אפל החליטה שלא לסמן את הרכיבים שלא מיועדים למכשירים שנמכרים, כדי שלא לגלות מידע כזה או אחר על הרכיב. כך שלא ניתן לדעת בוודאות לפי התמונות הללו, את נפח זכרון ה- RAM של המכשיר, שלפי השמועות יעמוד על 2GB. מה שכן התמונות של ה- A9 מאפשרות לבצע השוואה בין הגודל של הרכיב לבין הגודל של ה- A8. השוואה זו מגלה שה- A9 גדול יותר בכ- 10% מהגודל של ה- A8 אם כי לאור העובדה שהרכיב עדיין לא נבחן באופן מעמיק, לא ניתן לגלות את הסיבה לכך. השמועות סביב ה- A9 מדברות על שימוש בתהליך ייצור של 16-14 ננומטר, דבר שעל פניו צפוי להקטין את שטח הפנים של ה- A9. אולם יתכן מאוד שאפל ניצלה את הקטנת הטרנזיסטורים המרכיבים את הרכיב, להכניס עוד רכיבים לתוך ה- A9, כמו למשל עוד RAM.

כאמור הדיווח גם כולל סרטון בו הלוג'יק בורד ומכלול התצוגה של האייפון 6s הורכבו על רכיבים קיימים של האייפון 6 וכן פאנל הגב של האייפון 6, בניסיון להפעיל את הרכיבים ואולי לקבל מידע נוסף על המכשיר ובפרט לראות האם ניתן להשתמש בפונקציונליות השמועתית של פיצ'ר ה- Force Touch. אולם לאור העובדה שנראה כי על הרכיבים המודלפים לא הותקנה גרסה כלשהי של iOS, בין גרסת אלפא, או בטא כלשהי של גרסה 9 הדבר היחיד שמתקבל ברגע שמפעילים את המכשיר ה"טלוי" הוא מסך לבן הכולל אייקון של גלגל שיניים, שלא מאפשר לבדוק בשום צורה את הפונקציונליות של המסך, למעט אולי לבחון את הרזולוציה שלו שלא צפויה להשתנות מהרזולוציה הנוכחית של האייפון 6. אולי בימים הקרובים יצליחו לצרוב על רכיבי החומרה גרסה כלשהי של iOS, אולם הסיכויים לכך קלושים.

בכל אופן לא נותר עוד הרבה זמן לחכות להצגת המכשיר, כשלפי הדיווחים אפל צפויה לקיים את אירוע המדיה השנתי שלה לחודש ספטמבר, בשבועיים (וקצת) הקרובים. כשבאירוע הזה החברה תגלה את כל הרבדים של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס שהם עדיין לא ידועים.

להמשך דיון

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho