האייפון 6s | על סוללות, קופסאות ושאר שטויות

ע״י

ככל שחודש ספטמבר מתקרב, כך השמועות והדיווחים לגבי מכשירי האייפון הבאים גוברים. אולם בין הררי המידע, לא תמיד קל לברור בין התפל לעיקר ובין הנכון למזויף.

 

 

iPhone 6 box

קשה מאוד להפסיק את העניין של עולם הטכנולוגיה מלנסות ולהציג מידע נוסף על מכשירי האייפון הבאים, שככל הנראה יקראו בשם "אייפון 6s" ו"אייפון 6s פלוס". ואכן בחודשים האחרונים כמויות לא קטנות של מידע הודלף לרשת והוצג, אפילו שהשנה המכשירים לא צפויים לקבל עיצוב חדש. אולם בעוד חלק גדול מהמידע שהוצג נראה אמיתי, במיוחד כשהוא זוכה לאישוש ממקורות שונים המאפשרים להצליב מידע ולאשש אותו עד כמה שניתן, תמיד מתגנבים פריטי מידע מודלפים מזויפים. לפעמים קורה שהמידע, הזוי ומוזר ככל שיהיה מתגלה כאמיתי. אולם כשמידע זה מגיע ממקורות עלומי שם ולא מוכרים לרוב יש להתייחס אליהם בהתאם.

דוגמא טובה מאוד היא תמונה שפורסמה על ידי האתר cnBeta המציגה כביכול תמונה של הקופסא של מכשיר האייפון 6 פלוס. התמונה מציגה קופסא לבנה בגודל שנראה מתאים, כשעליה מוטבע או מודפס האייפון כשבקדמתו מוצג טפט מעניין ודי יפה של דג זהוב. בצידי הקופסא רשום "iPhone 6s Plus", כשה- s נמצאת בתוך מסגרת מלבנית עם פינות מעוגלות, דבר שעד כה אפל השתמשה לתוספת ה- s, של כל דגמי האייפון הרלוונטיים. בצד התחתון של הקופסא נמצא הלוגו של אפל בצבע מוזהב, דבר שמצביע כי מדובר בדגם המוזהב של האייפון 6s פלוס. על פניו הכל נראה טוב ויפה, אבל מבט קצת יותר מעמיק מגלה שקשה מאוד להתייחס לתמונה המטושטשת הזו כלגיטימית.

ההשוואה המיידית היא לקופסא של מכשירי האייפון 6 הנוכחיים. בקופסאות הללו לא מוצג שום טפט על ההטבעה של מכשיר האייפון בקדמת הקופסא. דבר שני, בעוד גרסאות הבטא של 9 ששוחררו עד כה אכן הכילו בבטא החמישית טפטים חדשים ויפהפיים, אף אחד מהם הוא לא הטפט שמוצג בתמונה הנ"ל. כמו כן בקופסאות של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, בצידי הקופסא לא מצוין הדגם וכל מה שמוצג הוא הלוגו של אפל – בהתאמה לצבע המכשיר – ולצידו הכיתוב "אייפון", בין אם מדובר בדגם הרגיל או בדגם הגדול יותר. בהתאם לכך בצד התחתון של הקופסא ובצד העליון לא מוטבע דבר, גם לא הלוגו של אפל. הדבר האחרון שבולט לעין הוא העובי של הקופסא, שבתמונה מוצגת פתוחה ומשוטחת, שנראית דקה יותר מהעובי של הקופסאות של מכשירי האייפון בכלל ובפרט הקופסאות של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. לאור העובדה שאפל שמה דגש גדול מאוד על איכות הקופסאות והאריזות של המוצרים שלה, קשה להאמין שהחברה תציג קופסא דקה יותר ופגיעה יותר למכשיר הדגל החדש שלה.

משמאל: הקופסא של "כביכול" האייפון 6s פלוס. מימין: הקופסא של האייפון 6.

משמאל: הקופסא של "כביכול" האייפון 6s פלוס.
מימין: הקופסא של האייפון 6.

האתר cnBeta גם מציין שהקיבולת של הסוללה של מכשירי האייפון בליין ה- 6s יהיו קטנים יותר מאלו של מכשירי האייפון בליין ה- 6. כך שהקיבולת של סוללת האייפון 6s תהיה 1715mAh, בהשוואה לקיבולת הנוכחית של האייפון 6 שעומדת על 1810mAh. ואילו הקיבולת של סוללת האייפון 6s פלוס תהיה 2750mAh, בהשוואה לקיבולת הנוכחית של סוללת האייפון 6 פלוס שעומדת על 2910mAh וזכתה לשבחים רבים על כך שהיא מאפשרת שימוש ממושך מאוד במכשיר, כשיש לציין שגם הסוללה של האייפון 6 מציגה חיי סוללה מצוינים. דיווח זה מהדהד דיווח קודם יותר שנשמע מהאתר Macotakara – שאמינות דיווחיו שנויה במחלוקת, אולם יש לציין שעדויות לסוללה בקיבולת של 1715mAh הוצגו לפני מספר שבועות על ידי האתר הצרפתי NWE, אם כי לא ברור האם מדובר בסוללה המיועדת עבור מכשיר האייפון 6s, או שמא עבור מכשיר אייפון אחר (6c למשל…), או האם מדובר בזיוף.

כמובן שתמיד ישנה האפשרות שאפל באמת תקטין את קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון הבאים, מסיבה כזו או אחרת, כשלאחרונה הדלפות החומרה של מכשירי האייפון 6s גילו שבין החומרה המשופרת שהמכשירים יכללו ניתן למצוא רכיבי קישוריות סלולרית חסכוניים יותר, כשלצד שימוש בשיטת ייצור חסכונית יותר של 14-16 ננומטר לרכיב ה- A9, יאפשרו חיסכון גדול עוד יותר בחיי הסוללה. מצד שני הדלפות של הלוגי'ק בורד של האייפון 6s הראה בברור כי הלוג'יק בורד של המכשיר הוא בעל ממדים קטנים יותר מאלו של הלוג'יק בורד של האייפון 6, דבר שמאפשר יותר מקום לסוללה בעלת קיבולת גדולה יותר.

בניגוד למכשירי האייפד, שמאז הצגתם אפל לא שינתה את חיי הסוללה של מכשירי הטבלט ושמרה אותם על כ- 10 שעות עבודה, נושא הסוללה במכשירי האייפון הוא נושא חשוב למדי עבור אפל, כשמדי שנה החברה מגדילה את חיי הסוללה של מכשירי האייפון לצד הצגת אופטימיזציות שונות למערכת ההפעלה לשיפור חיי הסוללה. השנה אפל אף הגדילה לעשות כשעם גרסה 9 החברה מציגה את האופטימיזציה הגדולה ביותר לחיי הסוללה במכשירי האייפון והאייפד, שכוללת גם את מצב ה- Low Power שמאפשר להאריך את חיי הסוללה באופן ניכר, אם כי על חשבון הביצועים של המכשיר.

iPhone 6 plus battery

כמובן שעוד מספר שבועות קצרים יתגלו כל פרטי המידע על מכשירי האייפון הבאים, אולם עד אז יהיה מעניין לראות אילו עוד פיסות מידע ידלפו לרשת, מי מהם יהיה שקרי ומי יתגלה כנכון.

להמשך דיון

 

מקור: cnBeta
עריכה, תרגום ותוספות: natisho