עכשיו זה רשמי – אפל שולחת הזמנות לאירוע ספטמבר

ע״י

בהתאם לדיווחים בנושא, אפל שולחת הזמנות רשמיות לאירוע ספטמבר ונראה כי לסירי יש חלק חשוב באירוע.

 

 

apple_invite_sept_2015_large

אפל שלחה היום הזמנות רשמיות לאירוע ספטמבר, שבהתאם לדיווחים הראשונים בנושא, יתקיים בתאריך ה- 9.9.2015 שהוא בדיוק התאריך בו האירוע התקיים בשנה שעברה, אז אפל הציגה לעולם את ליין האייפון 6 ואת השעון. באופן מעניין למדי אפל החליטה לקיים את האירוע באודיטוריום Bill Graham Civic שבסן פרנסיסקו, מקום חדש בו אפל עד כה לא קיימה אירועי מדיה בעבר. הדיווחים הראשונים לגבי האפשרות שאפל תשתמש באולם הנ"ל החלו במהלך השבוע, כאשר האתר Hoodline ציין שלפי מקורותיו אפל תשתמש באולם כדי לקיים אירוע, כאשר החברה השתמשה בשם אחר: Adams and Associates, לשכור את האולם בין ה- 4 לספטמבר עד ל- 10 או ה- 12 לספטמבר. אולם למרות ניסיונותיה של אפל לשמור על מעטה של סודיות, הדבר התגלה זאת כאשר מסיבות בטחוניות וטכניות החברה נאלצה להשתמש בשירותי לוגיסטיקה כדי להתאים את האולם ובפרט החלונות כדי שיציגו את הלוגו של אפל, כשבנוסף לכך עולה שמשטרת סן פרנסיסקו נתנה אישור לסגור את הרחוב בו האודיטוריום נמצא בין ה- 8 לספטמבר משעות הערב ועד לבוקר של ה- 10 לספטמבר.

אודיטוריום Bill Graham Civic הוא האולם הגדול ביותר שאפל השתמשה עד כה לאירועי מדיה שהיא קיימה. אולם האירועים המוכר ביותר בו אפל נהגה לקיים את אירועי המדיה שלה הוא אולם Yerba Buena Center שמכיל כ- 1,500 איש, כשבשנה שעברה אפל קיימה את אירוע ספטמבר באולם Flint בו ג'ובס הציג לראשונה את המקינטוש הראשון שמכיל כ- 2,500 איש. בהשוואה לכך אודיטוריום Bill Graham Civic מכיל מקום לכ- 7,000 משתתפים.

בהתאם לפועלה גם ההזמנה של אירוע המדיה של ספטמבר מכיל רמז אניגמטי שמצביע ישירות לכיוונה של העוזרת הוירטואלית של אפל – סירי. הלוגו של אפל מכיל בצדדיו גלים צבעוניים שנראים כמו הממשק של סירי על השעון, שצפוי להגיע גם למכשירי האייפון והאייפד בגרסה 9 שתשוחרר מספר שבועות קצרים אחרי האירוע. כמו כן ההזמנה כוללת את המשפט: "היי סירי, תני לנו רמז" המכוונים באופן ישיר לעוזרת הוירטואלית של אפל. האתר Macrumors גילה שכששואלים את סירי לרמז, העוזרת הוירטואלית מתייחסת באופן מרומז לאירוע שיתקיים ב- 9 לספטמבר, אולם מסיטה באופן לגלגני המתאים לאופיה את השאלה ומציינת שמשהו גדול הולך לקרות באירוע.

Screen Shot 2015-08-27 at 11.25.38 PM

בשנתיים האחרונות אפל שמה דגש גדול מאוד על העוזרת הוירטואלית שלה, כשהחברה שדרגה את התשתיות שעומדות מאחורי סירי באופן ניכר. באירוע WWDC סגן הנשיא הבכיר ל- iOS ו- OS X, קרייג פדריקי, ציין שרק בשנה האחרונה אחוזי הדיוק של סירי השתפרו בכ- 40% וכי העוזרת הוירטואלית של אפל עונה על כמיליארד שאילתות בשבוע. במקביל אחד הפיצ'רים העיקריים של גרסה 9 צפוי להתמקד על שיפור האינטיליגנציה של מערכת ההפעלה כשלסירי יש תפקיד חשוב בכך, בין אם להציע אפליקציות ואנשי קשר בזמן הנכון ובמקום הנכון או לקשר בין פריטי המידע השונים שמערכת ההפעלה מזהה כמו למשל פגישות ביומן, שמאפשרות לסירי לתזכר את המשתמש לצאת בזמן, בהתאם למצב התנועה. כמו כן אחת הסברות היא שאפל תציג באירוע דגם חדש של אפל TV, שיגיע אחרי זמן ממושך בו מכשיר המדיה הסלוני של אפל לא שודרג. דיווחים שונים מציינים כי אחד השיפורים המשמעותיים ביותר בדגם החדש של האפל TV יהיה הטמעתה של העוזרת הוירטואלית בממשק השימוש של מכשיר המדיה הסלוני שצפוי להיות לא רק מכשיר מדיה סלוני גרידא, אלא לקבל תפקיד גדול יותר של מרכז השליטה של הבית דרך פלטפורמת HomeKit שתאפשר דרך האפל TV לשלוט על הרכיבים השונים של הבית החכם, דרך סירי ובחיבור ל- iCloud.

siri-inline-582x416

הממשק של סירי בגרסה 9

אפל תשדר את האירוע בשידור חי, כפי שהיא עשתה באירועי המדיה שלה בשנים האחרונות. האירוע ישודר כאמור בשידור חי בתאריך ה- 9 לספטמבר בשעה 19:00. כמו כן האירוע ישודר למשתמשי האייפון, האייפד והמק שיוכלו לצפות בו דרך דפדפן הספארי, אולם הפעם אפל גם תשדר את השידור חי למשתמשי חלונות 10. כך שלמעלה מ- 75 מיליון משתמשים שכבר שדרגו את מחשבי ה- PC שלהם לחלונות 10 יוכלו לצפות באירוע דרך דפדפן ה- Edge החדש של מיקרוסופט.
בהתאם למסורת, אתר אייפונס ילווה את האירוע בשידור חי.

להמשך דיון

 

מקורות: hoodline, Macrumors ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho