פרטים נוספים נחשפים על האייפון 6s – חלק 1

ע״י

נפח אחסון התחלתי של 16GB, צילום 4K, טפטים אינטרקטיביים חדשים וצבע חדש של זהוב-וורוד הם רק חלק מהדברים המדווחים על מכשירי האייפון הבאים. חלק 1.

 

 

iPhone 6s Back

אירוע המדיה בו אפל תציג את ליין האייפונים הבא מתקרב אלינו בצעדי ענק, כשהוא נמצא במרחק של כשבוע וחצי בלבד. בסוף השבוע האחרון מספר אתרים ברשת פרסמו פריטי מידע נוספים לגבי מכשירי האייפון הבאים, כשהם שופכים מידע נוסף על דברים שכבר נשמעו ובמקביל מעלים שמועות חדשות. הנושא הראשון הוא לגבי המצלמה של האייפון 6s, שלפי השמועות והדיווחים בנושא תשודרג ממצלמת 8MP למצלמת 12MP, שלפי דיווח של האתר 9to5mac יציג תמונות ברזולוציה גבוהה יותר אולם מבלי להרוס את איכות התמונה, דבר שקורה לא אחת בגין שימוש בחיישן בעל רזולוציה גבוהה יותר שמקטין את גודל הפיקסלים עליו ויוצר תמונות "דהויות". לפי המקור של 9to5 הסיבה לכך היא שימוש ברכיבים וטכנולוגיות נוספות כפיצוי, ביניהם שימוש ברכיב ISP (קיצור של Image Signal Processor) שיהיה מובנה ברכיב ה- A9 החדש. שימוש בחיישן של 12MP יאפשר לאפל לשפר גם את איכות סרטוני הוידאו בשימוש במצלמת ה- iSight של האייפון 6s שצפויה לתמוך בסרטונים ברזולוציית 4K, זאת כאשר מצלמת ה- iSight של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס מסוגלים לצלם סרטוני וידאו באיכות מקסימלית של 1080p, אם כי בקצב של 60 פריימים לשניה. יש לציין שנכון לעכשיו התמיכה לסרטוני 4K היא בהחלט לא נרחבת כשמספר די קטן של שירותי וידאו תומכים בה (ביניהם יוטיוב). אולם מעבר לכך נראה כי קצב האימוץ של מסכים ברזולוציה כה גבוהה הוא גם כן לא כה נרחב, כך שמעבר ליישור הקו עם יצרניות הסמארטפונים המתחרות הפיצ'ר צפוי להיות בעיקר גימיק.

מצלמה נוספת שתזכה לשדרוג היא מצלמת ה- FaceTime הקדמית של המכשיר, שבהתאם לשמועות תזכה אף היא לחיישן משופר יותר מחיישן ה- 1.2MP הנוכחי של המצלמה הקדמית. רמז עבה לכך ניתן למצוא בסרטון שהועלה על ידי ערוץ היוטיוב EverythingApplesPro, שמציג את מכלול הפאנל הקדמי של האייפון 6s מורכב כמעט לגמרי. בסרטון ניתן לראות שהעדשה של מצלמת ה- FaceTime של האייפון 6s תהיה גדולה יותר מזו שנמצאת במכשיר האייפון 6, דבר שמצביע כאמור שיפור המצלמה באופן ניכר. האתר 9to5 מציין שלפי מקורותיו החיישן המשופר של המצלמה הקדמית של האייפון 6s תאפשר צילומי וידאו טובים יותר ובפרט לשימוש בשיחות וידאו. אולם החיישן המשופר גם יתבטא בצילום תמונות סטילס בשימוש עם המצלמה הקדמית ובפרט תמונות סלפי, כשעל פי הנראה האייפון 6s יכלול יכולת פלאש לצילום תמונות בתנאי תאורה נמוכים יותר. מה שכן יכולת זו תתבצע לא בשימוש עם נורת פלאש LED ייעודית בקדמת המכשיר, אלא באופן דומה בו אפליקציות כמו Snapchat ו- Photo Booth משתמשות בתאורת המסך. במילים אחרות במקום נורת פלאש LED, מצלמת ה- FaceTime תתן טריגר למסך של מכשיר האייפון 6s וה- 6s פלוס (ואולי גם למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס) שיתן פלאש של צבע לבן (או בהתאם לגוונים הדרושים שיקבעו על ידי החיישן) להאיר את אובייקט הצילום.

במקביל לסרטון שהוצג על ידי EverythingApplesPro המראה את מכלול הפאנל הקדמי של ה- 6s, האתר Macrumors הציג תמונות מלאות יותר של המכלול שכולל גם את רכיב ה- Force Touch שמוטמע בחלק האחורי של מכלול המסך. רכיב זה שלא נמצא במכלול המסך של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס לא משאיר מקום לספק לגבי טכנולוגיית ה- Force Touch והגעתה למכשירי האייפון, זאת אחרי שלפני מספר ימים התגלו בקוד של גרסה 9 רמזים ברורים לכך. המקור של Macrumors מציין שמכלול המסך עבה יותר מזה של האייפון 6, הודות לרכיבים הנוספים הדרושים עבור Force Touch, זאת בהתאם לדיווחים הקודמים בנושא. כמו כן נראה כי מכלול המסך החדש הוא כבד בכ- 2 גרם והוא שוקל כ- 51.2 בהשוואה למשקל של מכלול המסך של האייפון 6 שעומד על 49.4. מה שכן העובי הכללי של האייפון 6s לא צפוי להיות שונה כשעל פי הנראה פאנל הגב האחורי של האייפון 6s העשוי מאלומיניום מסדרת 7000 קל יותר בכ- 2 גרם מזה של פאנל הגב הנוכחי של האייפון 6, כך שבסופו של דבר נראה שהבדלי המשקל מתאזנים.

iphone_6s_display_top_rear

להמשך דיון

 

מקורות: EverythingApplesPro, Macrumors ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho