האפל TV החדש | משחקים וסירי

ע״י

מידע נוסף על האפל TV הבא מתגלה, כשנראה שאפל תשים דגש גדול על תחום המשחקים – במטרה להתחרות עם קונסולות סלוניות – וסירי כחלק מהממשק החדש.

 

 

Apple TV gen 4

בשלושת הדורות הראשונים שלו, אפל לא ניסתה להתחרות עם מכשיר האפל TV שלה מול ה- Xbox של מיקרוסופט, ה- Wii של נינטנדו או הפלייסטיישן של סוני. במקום זאת החברה ניסתה להבין את מקומו של המכשיר, כמכשיר מדיה סלוני נטו. כזה שמציג סרטים, סדרות ומזרים מוזיקה בין אם דרך תוכנת האיטיונס שעל המחשב או המק, או דרך iCloud בדורות המתקדמים יותר של המכשיר. כעת כאשר הדיווחים לגבי הדור הרביעי של האפל TV הולכים ומתגברים, לקראת הצגתו הצפויה של המכשיר באירוע המדיה שיתקיים בעוד כשבוע בלבד, נראה כי נושא המשחקים יהיה חלק בלתי נפרד מהדגם החדש, כאשר דיווח חדש של האתר 9to5mac מציין שלפי מקורותיו המכשיר הבא של האפל TV יתחרה באופן ישיר עם קונסולות משחק סלוניות פופולריות, זאת הודות לשדרוג החומרה איתו המכשיר יגיע, שיפורים במערכת ההפעלה והתוכנה ותמיכה באביזרים פריפריאליים – כולם יוצגו על ידי אפל באירוע המדיה הקרוב.

נושא המשחקים יקבל את הדחיפה הגדולה ביותר הודות להצגת אפסטור ייעודי עבור האפל TV, כאשר קהילת המפתחים של אפל תוכל להציג אפליקציות ייעודיות אולם בעיקר משחקים עבור המכשיר שיגיע לפי הדיווחים עם רכיב ה- A8 העוצמתי שבניגוד להטמעתו במכשירי המובייל של אפל, לא יוגבל מעצם חיבור המכשיר לשקע החשמל. דבר שלא יצריך להאט את מהירות השעון שלו וכו'. בנוסף לכך המכשיר צפוי להגיע עם קישוריות בלוטות' מתקדמת בגרסה 4.2 וכן קישוריות WiFi מהירה מסוג 802.11ac, אלו יאפשרו חיבור מהיר ואמין יותר לרשת, כשבנוסף לכך גיימרים (ולא רק) יוכלו לחבר למכשיר האפל TV החדש בקרי משחק אלחוטיים. יש לציין שאפל פועלת בשנים האחרונות לאפשר שימוש בבקרי משחק צד ג' עבור המכשירים שלהם, כחלק מתוכנית ה- MFi של החברה, אולם עד כה המבחר היה די מצומצם והמחירים די גבוהים. כעת עם האפל TV החדש, נראה כי יותר יצרניות צד ג' יתעניינו בנושא והדבר גם יוביל לתחרות ובהתאם גם להורדת מחירים.

בנושא השליטה במכשיר כבר דווח שהמכשיר יגיע עם שלט חדש ואינטרקטיבי שיכיל אזור שליטה מבוסס מולטי טאץ', כשלאחרונה גם התגלה שהשלט יכיל חיישני תנועה שיאפשרו מימד נוסף לשליטה במכשיר, אולם גם לשימוש במשחקים ובאפליקציות, כשלמשל במשחקי נהיגה ניתן יהיה להשתמש בשלט בתור הגה. בדיווח שלו 9to5 מציין שהשלט יהיה מחובר לאפל TV דרך קישוריות הבלוטות' כך שיהיה ניתן להשתמש בשלט ממרחק רב יותר וגם כאשר יש בין השלט לבין המכשיר, חפצים שמפריעים. כך שאם הקלט שמגיע מהשלט הנוכחי (ולמעשה רוב השלטים שנמצאים בסלון) לא נקלט על ידי האפל TV דור 2 או 3, בגלל שיש איזה חפץ שחוצץ, כעת הבעיה הזו תפתר כשבנוסף לכך יהיה ניתן לשים את האפל TV בתוך ארון ועדיין להשתמש בו באין מפריע. השלט החדש ימשיך להגיע עם לחצנים פיזיים, כאשר נראה כי ביניהם יהיה לחצן בית, כשלחצן נוסף יפעיל את המיקרופון המובנה ובהתאם לכך גם את סירי שתהיה נדבך עקרי לממשק השליטה והשימוש באפל TV החדש, כאשר המקור של 9to5 ציין שיהיה ניתן להשתמש בסירי לעשות כמעט הכל לניווט ושליטה במכשיר המדיה הסלוני, הודות לעובדה שהעוזרת הוירטואלית של אפל תוטמע באופן ניכר במערכת ההפעלה המשודרגת של המכשיר.

appletv-pip_samsung_es8000_front

חשיבותה של סירי לאפל TV החדש, לא אמורה להפתיע שהרי בהזמנה שלה לאירוע המדיה, אפל התייחסה לעוזרת הוירטואלית שלה באופן ישיר בבקשה לרמזים. אחת הסברות היא שגם היכולות הפרו-אקטיביות החדשות והאינטליגנציה המשופרת שאפל הציגה עבור הגרסה התשיעית של iOS, שצפויה להגיע בקרוב לכלל המשתמשים, יגיעו גם לאפל TV החדש ובהתאם לכך המכשיר ינצל את האינטיליגנציה המשופרת של סירי כחלק מהממשק, לשם המלצות טובות יותר ומותאמות עבור המשתמש. יתכן מאוד שהממשק החדש של האפל TV יביא עוד מספר פיצ'רים מגרסה 9, כמו למשל את יכולת Picture in Picture אותה אפל הציגה בהקשר של יכולות המולטי טאסקינג המשופרות למכשירי האייפד, כאשר המשתמש יוכל להמשיך ולצפות בתכני וידאו תוך כדי ניווט בממשק של מכשיר המדיה הסלוני.

למרות שעד כה האפל TV לא נתפסה בתור אחד מהמוצרים המלהיבים בליין של אפל, נראה כי השנה הדברים עשויים להשתנות.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho