(כמעט) כל מה שידוע על האייפון 6s

ע״י

האתר 9to5mac מסכם את כל המידע לגבי מכשיר האייפון 6s וליין האייפוןנים לשנת 2015-2016. בנוסף האתר Macrumors מאשש כי ה- 6s יהיה עבה במקצת וגדול במקצת מהאייפון 6.

 

 

iPhone 6s line

בחודשים האחרונים השמועות והדיווחים לגבי מכשיר האייפון 6s הלכו והתגברו, כשהם מגיעים לשיא של ממש בשבועות האחרונים. כך שבעוד נראה שאפל לא תשנה באופן מהותי את העיצוב מכשיר האייפון, שבהתאם למסורת דגם ה- s יגיע עם עיצוב זהה לדגם הקודם, פרטים רבים אחרים לגבי המכשיר דלפו לרשת. האתר 9to5mac שהיה אחראי לחלק ניכר מההדלפות לגבי המכשיר החדש מאשש ממקורותיו חלק גדול מהשמועות והדיווחים ולמעשה נותן סוג של סיכום לגבי המידע שידוע לגבי מכשיר האייפון 6s, שיוצג בעוד פחות משבוע.

הדבר הראשון שזוכה לאישור הוא נושא נפח האחסון של המכשירים. בחודשים האחרונים עלו שמועות לפיהן אפל עשויה להגדיל את נפח האחסון ההתחלתי של מכשירי ה- 6s ל- 32GB, זאת אחרי לא מעט ביקורות שהחברה זכתה להן בגין הצגת נפח אחסון התחלתי של 16GB בלבד, שבימינו לא מספק משתמשים רבים שבוחרים לשדרג לנפח של 64GB ולשלם בהתאם. כעת עולה שאפל תמשיך להציג את נפח האחסון 16GB בדגם הכניסה, כשיש לציין שנפח אחסון זה מלווה את מכשירי האייפון, כנפח אחסון התחלתי מאז שאפל הציגה את האייפון 3Gs בשנת 2009. במילים אחרות תצורת נפח האחסון של ליין האייפון 6s יהיה זהה לזה של האייפון 6, כך שיש לצפות למכשיר כניסה בנפח של 16GB, דגם ביניים בנפח של 64GB ודגם גבוה בנפח של 128GB. גם המחירים של המכשירים לא ישתנו, והדבר גם נכון לגבי מכשירי ה- 6s פלוס.

החלטתה של אפל לשמר את נפחי האחסון הללו ובפרט את נפח האחסון ההתחלתי היא קצת תמוהה, במיוחד לאור העובדה שמכשיר האייפון 6s יתמוך בצילום סרטוני וידאו ברזולוציה של 4K,כחלק משדרוג מכלולי המצלמה של המכשיר, דבר שיתפוס נפח גדול יותר על המכשיר וימלא מכשירים של 16GB מהר יותר. אפל ככל הנראה מסתמכת היכולות שהיא מציגה כחלק מגרסה 9 שתהיה קטנה יותר במשקלה ותדרוש רק כ- 1.3GB להתקנתה, במקום 4.6GB שגרסה 8 דרשה. בנוסף אפל מציגה למפתחים מספר כלים ביניהם: “App Slicing”. שמאפשרת למפתחים לציין איזה משאבים האפליקציה צריכה להוריד בהתאם למכשיר, On-Demand Resources או (ODR) שהיא למעשה הורדת משאבים בהתאם לדרישה שלהם ו- “Bitcode”.

455048252_101

9to5 גם מאשש את העובדה שמכשיר האייפון 6s יגיע עם שילדת אלומיניום מסדרת 7000, שנחשפה על ידי Lewis Hilsenteger מערוץ היוטיוב Unbox Therapy, דבר שיהפוך את מכשירי האייפון 6s לעמידים יותר וקשיחים יותר בפני כיפוף ושאר נזקים. אפל החלה לעשות שימוש באלומיניום המחוזק יותר עם קולקציית הספורט של השעונים שלה, ועד כה משתמשים רבים שבחרו בדגם הספורט של השעון, מציינים את העמידות של האלומיניום בפני מכות ושריטות – יותר מהרגיל.

האתר MacRumors מגלה שמקורותיו שלחו לו תמונות המציגות נתוני מדידה של מכשיר אייפון 6s מורכב. תמונות אלו מגלות את המידות של המכשיר והן מאששות את הדיווחים שנשמעו על ידי האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities, לפני מספר חודשים, שציין כי לפי המקורות שלו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, המכשיר יהיה עבה יותר וחזק יותר. מה שכן הבדלי העובי לא יהיו כה ניכרים, כאשר לפי התמונות עולה שהעובי של האייפון 6s יהיה 7.08 מילימטר, לעומת העובי של 6.9 מילימטר של האייפון 6. כלומר הפרש של פחות מ- 0.2 מילימטר בעובי. על פי הסברות ההבדל בעובי נובע מהטמעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch במסך האייפון, דבר שמצריך ככל הנראה קצת יותר מקום בציר ה- Z של המכשיר. התמונות מגלות שהמכשיר יהיה גם קצת יותר גבוה ורחב, כאשר הגובה של ה- 6s יהיה כ- 138.19 מילימטר ורוחבו יהיה 67.68 מילימטר, בהשוואה לגובה של 138.1 מילימטר ורוחב של 67 מילימטר של האייפון 6. מדידות אלו זהות לאלו שנעשו על ידי Lewis Hilsenteger בסרטון בו הוא הציג את הפאנל האחורי של ה- 6s לראשונה.

9-3-2015 9-34-57 AM

כאשר כמעט כל המידע לגבי מכשירי האייפון 6s ידוע, קשה מאוד לראות איך אפל תוכל להפתיע את הקהל עם ליין המכשירים החדשים, כשיתכן מאוד שלאור כל ההדלפות הללו אפל החליטה להפסיק את השקת הבטאות של גרסה 9 ולחכות עד אחרי אירוע ההצגה, כדי לצמצם את היקף המידע שדולף לגבי מכשירי האייפון החדשים.

להמשך דיון

 

מקורות: 9to5mac ו- MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho