האייפון ממשיך להתחזק גם בארה"ב

ע״י

למרות הגעתם הצפויה של מכשירי ה- 6s, ליין מכשירי האייפון ממשיכים להתחזק בארה"ב ובעיקר על חשבונה של אנדרואיד. בנוסף, מהן האפליקציות הפופולריות ביותר.

 

 

iphone-6-image

בדרך כלל בחודשים שקודמים להשקת מכשירי אייפון חדשים, היקף המכירות של מכשירי האייפון הנוכחיים רואים ירידה די משמעותית, דבר שזוכה לפיצוי די ניכר ברבעון ההשקה של מכשירי האייפון החדשים שהוא גם רבעון החגים האמריקאי/ נוצרי. בסוף חודש יולי חברת IDC פרסמה את ממצאיה לגבי מצב הסמארטפונים לרבעון השני של 2015 כשהיא מגלה כי מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, עדיין מציגים היקף מכירות חזק שמגדיל את נתח השוק של iOS בקרב הסמארטפונים מבין יצרניות הסמארטפון הגדולות. כעת דו"ח של חברת ComScore בוחן את המצב בשוק האמריקאי עבור חודש יולי, זאת אחרי שבחודשים הראשונים של 2015 נראה כי נתח שוק של מכשירי האייפון לא צמח בארה"ב, בניגוד לשווקים הגדולים האחרים בהם אפל פועלת ביניהם: סין, אירופה, אוסטרליה ויפן. כעת נראה כי שבהשוואה לחודש אפריל יש גידול בנתח השוק של מכשירי האייפון, דבר שהוא כאמור מפתיע למדי, במיוחד לאור הגעתם הצפויה של מכשירי האייפון החדשים.

הדו"ח של ComScore מגלה שבחודש יולי נתח השוק של מכשירי האייפון צמח ביותר מ- 1%, כשכעת הוא מגיע לכ- 44.2% מכלל שוק הסמארטפונים האמריקאי שמתקרב לרוויה, כאשר לכמעט 80% מכלל המשתמשים בארה"ב יש סמארטפונים. הרחק מאחור נמצאת סמסונג עם נתח שוק של 27.3%, המהווה ירידה של כ- 1.3%, כשבמקום השלישי נמצאת LG עם נתח של 8.7% – המהווה צמיחה של פחות מחצי אחוז, מוטורולה עם נתח של כ- 5% – שלא מציג צמיחה חיובית או שלילית בהשוואה לחודש הקודם, ו- HTC עם נתח של 3.5% – המהווה צמיחה שלילית של כ- 0.2%. באופן כללי ניתן לראות שבעוד אנדרואיד נותרה להיות הפלטפורמה השולטת בשוק האמריקאי עם יותר מ- 50%, נראה כי אחיזתה של אנדרואיד הצטמצמה בכ- 1%, בעוד זו של מכשירי האייפון גדלה בקצת יותר מ- 1%.

כפי שניתן לראות, ובאופן מאוד לא מפתיע, אנדרואיד ו- iOS הן הפלטפורמות השולטות בנוף הסמארטפונים האמריקאי, כאשר נתח השוק של Windows Phone מבית מיקרוסופט מציגה דעיכה קלה של 0.1% לכדי נתח שוק של 2.9%, כשגם הפלטפורמה של בלקברי – שבקרוב צפויה להציג מכשיר ראשון תחת מטריית האנדרואיד – יורד בכ- 0.2% אל מתחת לרף 1.5% של חודש אפריל.

9-6-2015 11-48-39 AM

המידע ש- ComScore לא אמור להפתיע אף אחד, אולי למעט העובדה שמעניין לראות שהביקוש למכשירי האייפון ממשיך להיות חזק, גם במהלך חודשי הקיץ (או לפחות חלק מהם) ובעיקר על חשבונה של אנדרואיד. אולם בנוסף למצב שוק הסמארטפונים בארה"ב ComScore גם סיפקה מידע לגבי האפליקציות הפופולריות ביותר על 2 הפלטפורמות: אנדרואיד ו- iOS. יש לציין שמדובר באפליקציות הפופולריות בקרב משתמשים שהם בגיל 18 ומעלה, כך שהן לא מייצגות קהל לא קטן של משתמשים שנמצא תחת הגיל הזה, ובהתאם לכך אופי השימוש במכשירי הסמארטפון ובאפליקציות השונות הוא שונה בתכלית. בכל אופן הרשימה לא אמורה להפתיע אף אחד שביקר בטאב האפליקציות החינמיות הפופולריות ביותר לפלטפורמה שלו, בין אם מדובר באנדרואיד או iOS/אייפון.

בראש הרשימה נמצאת פייסבוק עם 73% (!!!). אחריה נמצאת פלטפורמת ההודעות של פייסבוק – מסנג'ר ובפער קטן מעל יוטיוב, שמובילה בקרב האפליקציות/שירותים של גוגל שלוקחים את כל המקומות הבאים וכוללים את: חיפוש, פליי והמפות. האפליקציה של שירות הרדיו פנדורה מנצחת את ג'ימייל על קרב המקום השביעי בפער קל, כשלאחר מכן ניתן למצוא את אינסטגרם ואת אפליקצית המניות של יאהו שסוגרת את עשרת הגדולים. בחמשת המקומות האחרונים ניתן למצוא את: המפות של אפל, אמזון, טוויטר, אפליקצית המוזיקה של אפל ואת Snapchat – בהתאמה. מי שבולטת בהעדרה היא Whatsapp שרק לאחרונה חצתה את רף 900 מיליון המשתמשים, מה שהופך את העובדה שהיא לא נמצאת ברשימה למוזרה מאוד, אולם יתכן מאוד שבארה"ב היא לא פופולרית כפי שהיא בשאר העולם. בכל אופן ניתן לראות את השליטה הדי ברורה של ענקיות הרשת: גוגל ופייסבוק שהאפליקציות שלהן מובילות באופן ברור למדי את החלק הראשון ברשימה.

9-6-2015 11-48-26 AM

כמו כן הרשימה מגלה באופן ברור את נתח השוק והשימוש הגדולים של מכשירי האייפון בארה"ב, דבר שמתבטא בכך שהשירותים של אפל ובפרט שירות המפות ואפליקצית המוזיקה שכוללת גם את שירות אפל מיוזיק ואפל רדיו, נמצאים במקום גבוה יחסית ברשימה ובכלל מופיעים בה, במיוחד כשאפליקציות/שירותים אלו זמינים נכון לעכשיו אך ורק על מכשירי האייפון, בעוד השירותים/האפליקציות של גוגל, פייסבוק ושאר אלו שברשימה זמינים לשתי הפלטפורמות.

אפל מבחינתה צופה שהביקוש למכשירי האייפון ימשיך ויגדל עם השקת מכשירי ה- 6s וה- 6s, אותם החברה צפויה להציג באירוע המדיה הקרב ובא, אולם אין ספק שהמתחרות של אפל לא עושות לחברה חיים קלים, כאשר השנה נראה כי היצע מכשירי הסמארטפון תחת מטריית האנדרואיד הוא מהטובים שנראו עד כה.

 

מקור: ComScore
עריכה, תרגום ותוספות: natisho