גרסה 11.3 כבר בדרך עם פיצ'רים חדשים

ע״י

אתמול אפל הציגה את הפיצ'רים החדשים שצפויים בגרסה 11.3, ותוך שעות ספורות הבטא הראשונה הייתה זמינה למפתחים. 

 

 

Animoji 113

בשבועות האחרונים אפל רמזה להגעתה של גרסה גדולה יותר שתשוחרר באביב ותביא עימה פיצ'רים חדשים, ביניהם אפשרות למשתמשים לשלוט בניהול משאבי המכשיר, בהקשר של האטת המעבד כאשר הסוללה מציגה ביצועים בעייתיים. בימים האחרונים אפל שיחררה את גרסה 11.2.5, אולם גרסה זו מכילה בעיקר תיקוני באגים ושיפורים קלים מתחת למכסה המנוע ולא פיצ'רים חדשים ומשמעותיים כאלה.
אתמול אפל שיחררה הודעה מקדימה לתקשורת לגבי גרסה 11.3. בהודעה אפל ציינה את הפיצ'רים החדשים שיוצגו בגרסה 11.3 הכוללים:

  • גרסה 1.5 של ARKit – הגרסה החדשה למפתחים תאפשר זיהוי מתקדם יותר של משטחים, כאשר בנוסף לזיהוי של משטחים אופקיים, ניתן יהיה גם לזהות משטחים אנכיים (כמו למשל קירות ודלתות) וכן של משטחים אופקיים לא אופייניים כמו למשל שולחנות מעוגלים. בנוסף זיהוי תכנים כמו פוסטרים או תמונות יאפשר שימוש מתקדם יותר של ARKit באפליקציות למוזיאונים וגלריות ויאפשרו חוויה אינטרקטיבית עם התוכן המוצג.
  • אנימוג'י חדשים – אחרי ששגעון האנימוג'י (Animoji) סחף את הרשת (ובעיקר את טוויטר), אפל צפויה להציג דמויות נוספות לליין האנימוג'י. הדמויות החדשות כוללות: אריה, דרקון, דוב (שנראה דומה מאוד לפנדה), גולגולת והן משלימות את סך דמויות האנימוג'י לכדי 16.

  • תמיכה לצ'ט עם חברות/מותגים דרך iMessage – פיצ'ר שהוצג על ידי אפל בגרסה 11 יושק סוף כל סוף ויאפשר לחברות ומותגים לבצע אינטרקציה עם משתמשים ישירות באפליקצית ההודעות המובנית ב- iOS. יכולת זו, שתושק בבטא די מצומצמת, תאפשר גם רכישה בשימוש עם שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל (Apple Pay) וקבלה של תמיכה ושירות במידת הצורך.
  • ביצועים וסוללה – אחרי פרשיית האטת מכשירי האייפון בגלל ביצועי סוללה בעייתיים, אפל תוסיף למערכת ההפעלה מידע ברור לגבי מצב הסוללה ותתן למשתמש לבחור שלא להאט את ביצועי המכשיר במידה ומערכת ההפעלה מחליטה לעשות זאת, באופן עצמאי לאור ביצועי סוללה ירודים. פיצ'ר זה יהיה זמין דרך הגדרות המכשיר -> הגדרות הסוללה.
  • מידע רפואי באפליקצית הבריאות – פיצ'ר חדש ומפתיע הוא יכולת לייבא מידע רפואי מרישומי מרפאות ובתי חולים לתוך אפליקציית הבריאות המובנית. כמובן שפיצ'ר זה יהיה זמין תחילה למשתמשים בארה"ב, ומבחר מסוים של מרפאות ובתי חולים. מדובר בפיצ'ר מעניין למדי המציג שוב את העניין הרב של אפל בתחום הבריאות והרפואה, אותו החברה מקדמת באופן די ניכר בשנים האחרונות ובפרט דרך השעון.

health-records-ios-11.3-800x735

  • וידאו באפליקציית אפל מיוזיק – החל מגרסה 11.3, אפליקציית אפל מיוזיק, תכיל וידאו של תכנים מגוונים מבית אפל, בין אם מדובר בתכנים בלעדיים כמו למשל תוכניות שאפל ייצרה בשנה האחרונה, ביניהן Planet of the Apps או Carpool Karaoke וכן תכנים נוספים הקשורים יותר למוזיקה. מדובר בצעד נוסף שאפל עושה בתחום התכנים ובפרט בתחום הוידאו, כאשר בשנה האחרונה אפל החלה לפעול בתחום תכני הוידאו באופן הולך וגובר.
  • אפליקצית החדשות של אפל (Apple News) – תתחיל להציג תכני וידאו עדכניים בנושאים רלוונטיים למשתמש וכן שיפור בהצגת הסיפורים החשובים ביותר.
  • HomeKit – עם גרסה 11.3, אפל תרחיב את היצע האבטחה דרך תוכנה שהיא הציגה לאחרונה, במטרה לאפשר ליותר יצרניות חומרה להטמיע תמיכה לפרוטוקול הבית החכם של אפל, במוצרים שלהן תוך שמירה על אבטחה ופרטיות המשתמשים. מהלך זה הוא חשוב מאוד, לאור הפופולריות הגוברת של אמזון וגוגל בתחום הבית החכם.

מעבר למידע הרשמי שאפל פרסמה, הבטא הראשונה של 11.3 מכילה עוד מספר פיצ'רים חדשים ומעניינים, ביניהם הגעת הפיצ'ר Messages on iCloud אותו אפל הציגה ב- WWDC אך מסיבות טכניות הוחלט שלא להשיק את גרסה 11 עם הפיצ'ר ולדחות אותו למועד מאוחר יותר, כאשר כעת נראה שמועד זה הוא השקת 11.3. בנוסף גרסה 11.3 תומכת באופן מסוים בפרוטוקול שידור התוכן AirPlay 2 אותו אפל גם הציגה ב- WWDC, אם כי החברה לא הרחיבה על היכולות של פיצ'ר זה למעט העובדה שעיקרו הוא שידור והזרמה של תוכן למספר מכשירים תומכים בו זמנית לחווית אודיו בסראונד. כמו כן אפל משנה את השם של אפליקצית iBooks ל- Books (מה שמעלה תהיות לגבי השימוש בשם iBook למוצר אחר…), משפרת את ממשק עדכון האפליקציות באפסטור שיציג מידע על גודל העדכון והגרסה של עדכונים לאפליקציות, וכן אייקון המסביר כיצד לאשר רכישות בשימוש עם Face ID במכשירי האייפון 10 (X), אחרי מספר תלונות לפיהן ממשק הרכישה (המצריך לחיצה כפולה על לחצן הכיבוי הדלקה) מבלבל.

בנוסף עם העדכון לגרסה 11.3, המשתמש יקודם במסך פתיחה המתייחס לנושא הפרטיות והמידע, תחום עליו אפל שמה דגש עצום כשלמעשה הוא מבדיל בין אפל לבין חברות טכנולוגיה אחרות.

newprivacyscreenios113

גרסה 11.3 כאמור צפויה להגיע לקהל המשתמשים הרחב במהלך האביב הקרוב, כאשר סביר להניח שמדובר יהיה בגרסה הגדולה האחרונה של iOS 11, לפני שאפל תציג את iOS 12 ב- WWDC.

 

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho