האייפון 7 עשוי להיות דק כמו האייפוד טאץ'

ע״י

דיווח חדש טוען כי אפל תמשיך במאמציה להציג מכשירי אייפון דקים יותר, עם האייפון 7, שלפי הטענות של האנליסט Ming-Chi Kuo יהיה דק (כמעט) כמו האייפוד טאץ'.

 

 

iPhone-7

מכשירי האייפוד טאץ' תמיד התהדרו בעובי דקיק למדי. כך שבעוד רוב תשומת הלב הייתה נתונה למכשירי האייפון, כמעט בכל סקירה של דגם חדש של אייפוד טאץ', נגן המדיה/ קונסולת המשחקים הניידת זכה לשבחים לגבי העיצוב המרשים שלו ובפרט לגבי העובי הדקיק. שבחים אלו גם נשמעו לגבי הדגמים האחרונים של מכשירי האייפוד טאץ' – הלוא הם הדור החמישי והשישי, שמגיעים בעובי דקיק של ממש שעומד על 6.1 מילימטר בלבד. כמובן שלא מדובר במכשירי המובייל הדקים ביותר בעולם, הישג ששייך ליצרניות סמארטפונים סיניות כמו למשל Oppo, Vivo או Huawei, אולם נראה שבעוד אפל כבר לא יכולה להתמודד על תואר מכשיר הסמארטפון הדק ביותר בעולם, או אפילו מכשיר הטבלט הדק ביותר בעולם – מאחר וסמסונג וסוני כבר הציגו טבלטים דקים יותר, אם כי על חשבון חיי הסוללה וכו' – הדבר לא הולך להפריע לאפל להמשיך במאמציה להציג אייפון דק יותר, דבר שלטענתו של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities יקרה בשנה הבאה עם ליין האייפון 7. כאשר המכשירים צפויים להגיע בעובי של בין 6 מילימטר לבין 6.5 מילימטר בלבד.

בדיווח שלו Kuo מזכיר את מכשירי האייפוד טאץ' כייחוס לעובי של מכשירי האייפון 7 המדוברים, אם כי יש לציין שגם האייפד אייר 2 מגיע בעובי דקיק של 6.1 מילימטר בלבד.

לשם השוואה מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס מגיעים בעובי של 6.9 מילימטר ושל 7.1 מילימטר בהתאמה, בעוד השמועות והדיווחים מגלים כי מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס יהיו עבים בכ- 0.2 מילימטר, בגלל שינויים במכלול המסך של המכשירים כחלק מהטמעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch שבמכשירי האייפון תקרא בשם 3D Touch. סביר להניח שמה שיאפשר את העובי הדקיק יותר הוא השימוש באלומיניום מסדרת 7000, שלפי הדיווחים והעדויות ישמש את פאנל הגב האחורי של מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס ויהפכו אותם לעמידים וחזקים כמעט פי 3, מהאלומיניום המשמש את מכשירי ה- 6 וה- 6 פלוס שניתנים לכיפוף במידה ומופעל עליהם לחץ של 30 קילו ומעלה, במה שנודע בשם "בנדגייט".

כמו כן Kuo מציין שמה שיאפשר את העובי של מכשירי האייפון 7 הוא המשך שימוש בטכנולוגיית ה- in-cell למסכי האייפון, זאת אחרי שלאחרונה האתר הטיוואני Digitimes דיווח שלפי מקורותיו אפל שוקלת לחזור ולהשתמש בטכנולוגיית ה- Glass on Glass (או בקיצור G/G) בה החברה השתמשה עבור המסכים של מכשירי האייפון עד לדגם האייפון 5. היתרון של טכנולוגיית ה- G/G הוא בכך שהוא מאפשר טווח פעולה נרחב יותר של חיישני המולטי טאץ' של המסך, דבר שיאפשר לאפל להציג אייפון עם מסך מקצה לקצה, אולם החיסרון שלה הוא העובי הדרוש לשם השימוש ב- 2 מסכי זכוכית הדבוקים זה לזה. מצד שני טכנולוגיית ה- in-cell, שמטמיעה את חיישני המולטי טאץ' בתוך הזכוכית עצמה, מאפשרת להציג מסכי מולטי טאץ' דקים יותר. אולם החסרון שלה הוא שחיישני המולטי טאץ' לא מסוגלים להגיע עד לקצה של הזכוכית, ובהתאם לכך קשה מאוד להציג מסכים מצד לצד שחיישני המולטי טאץ' בהם פעילים גם בקצותיהם.

maxresdefault

דבר נוסף ש- Kuo מציין בדו"ח שלו הוא שלאור ההשקעה של אפל ושותפותיה לייצור רכיבי האייפון בטכנולוגיית ה- 3D Touch של מכשירי האייפון והאייפד, החברה תמשיך להשתמש בטכנולוגיה הזו גם במכשירי האייפון 7. מה שכן נראה כי הטכנולוגיה הזו תזכה לשיפורים כלשהם, מאחר ואם היא מצריכה עובי נוסף להטמעתה במכשירי ה- 6s, שהרי יהיה צורך באיזשהו שיפור/מזעור כדי שאפל תוכל להציג את האייפון 7 עם טכנולוגיית ה- 3D Touch, במכשיר בעל פרופיל דק יותר, מבלי לפגוע בחיי הסוללה.

באופן מעניין בעוד השמועות לגבי מכשירי האייפון 6s וה- 6s החלו רק לפני מספר חודשים ספורים, נראה כי הדיווחים והשמועות לגבי מכשירי האייפון 7 מתחילים כבר עכשיו, אפילו לפני שאפל הציגה או השיקה את מכשירי האייפון הקרובים. באופן מעניין נראה כי עונת השמועות החלה מוקדם גם בהקשר של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס שזכו למבול של דיווחים, שמועות והדלפות זמן קצר מאוד אחרי השקתם של האייפון 5s וה- 5c. האם מדובר במגמה חדשה, לפיה דגמי אייפון שמגיעים עם עיצוב חדש זוכים לדיווחים ושמועות מוקדם יותר? בכל אופן זאת לא הפעם הראשונה בה הופיעה שמועה לגבי האייפון 7, ובטוח שגם לא הפעם האחרונה.

להמשך דיון

 

מקורות: Digitimes ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho