המפרט של האייפד פרו נחשף

ע״י

מסך ענק, רכיב A9X, מינימום 64GB ועוד. פרטים חדשים נחשפים על המפרט של האייפד פרו/פלוס השמועתי, ולפי המפרט שלו מתחיל להיות ברור יותר למה הוא יקרא בשם "פרו".

 

 

iPad Pro

בשנתים האחרונות היו לא מעט שמועות לגבי מכשיר האייפד פרו או שמא פלוס, שעל פי הנראה ירחיב את ליין האייפדים לכדי משפחה שלמה של מוצרים, עם מסך מולטי טאץ' בגודל של 12.9 אינץ'. רוב הסברות הן שהטבלט הזה יאפשר לאפל לשפר את היקף המכירות ההולך והקטן של ליין האייפדים, מאחר והוא צפוי להיות אטרקטיבי יותר עבור מגזרים מסוימים כמו למשל: הארגוני הוהמקצועי, הודות למסך הגדול יותר ופיצ'רים נוספים. אולם עד כה לא הרבה ידוע על המכשיר, למעט העובדה שהוא יגיע עם מסך גדול יותר. השמועות והדיווחים לגבי האייפד פרו טענו עד כה שהוא יגיע עם מסך של 12.9 אינץ', 2 רמקולים שיאפשרו חווית האזנה סטריאופונית ואולי מחבר USB מסוג C. עם הזמן חלק מהשמועות זכו לחיזוק, בעוד אחרות נחלשו. כך למשל לאחרונה התגלה בקוד של גרסאות הבטא של iOS 9, כי רזולוציית המסך של האייפד פרו תהיה 2732×2048, דבר שזכה לאישוש מצד חברת האנליטיקה AppSee שראתה בלוגים שלה מכשירי אייפד חדשים בעלי רזולוציה של 2732×2048 המכונים בקוד iPad6,8. אולם מעבר לכך עד כה לא היו שום הוכחות או רמזים נוספים למפרט המיועד של האייפד פרו, שיאפשר אולי לגלות על שום מה ולמה הוא יזכה לשם "פרו".

כעת דיווח של מארק גורמן מהאתר 9to5mac, מגלה עוד פרטים על המפרט הטכני של המכשיר ומאפשר להבין במעט את המהות של השם של המכשיר. הדיווח מאשש כי אכן גודל המסך של האייפד פרו יעמוד על 12.9 אינץ' ושהוא יהיה עצום בגודלו, ביחס למסכים של מכשירי האייפד האחרים של אפל, קרי האייפד אייר והאייפד מיני. גודל מסך זה יאפשר לאייפד פרו להציג 2 אפליקציות זו לצד זו ובאופן מלא, הן במצב תצוגה אנכי והן במצב תצוגה אופקי. כמו כן נראה כי מבחינה ויזואלית האייפד פרו יהיה דומה למכשירי האייפד האחרים בליין, כשהוא אפילו צפוי להגיע ב- 3 צבעים שונים: אפור חלל, לבן-כסוף ולבן מוזהב. והוא לא יגיע בצבע הזהוב הוורוד שיוצג בליין מכשירי ה- 6s. כמו כן גם האייפד פרו יגיע עם מחבר ברק יחיד, ללא מחבר נוסף וגרסה התומכת בקישוריות סלולרית שתאפשר גלישה סלולרית וניידות גבוהה יותר, אם כי בתוספת של מחיר שתישק כבר למחירים של מחשבי המקבוק של אפל. מה שכן נראה כי בכל הפרמטרים האחרים האייפד פרו יתעלה מבחינת המפרט שלו על מכשירי האייפד האחרים בליין.

הדבר הראשון הוא בגזרת המעבד, כאשר הדיווח מציין שהאייפד פרו יגיע עם רכיב A9X שיהיה עוצמתי הרבה יותר מרכיב ה- A8X שנמצא באייפד אייר 2. עובדה זו לבדה היא די מרשימה, מאחר וה- A8X מכיל מעבד בעל 3 ליבות ומעבד גרפי בעל 8 ליבות. כך שיתכן מאוד וה- A9X יכיל לכל הפחות 4 ליבות, מה שמעלה את האפשרות שרכיב ה- A9 לכשעצמו יהיה רכיב ה- Ax הראשון מבית אפל שיגיע עם מעבד בעל 4 ליבות. הדבר השני הוא אכן שימוש ב- 2 רמקולים סטריאופוניים שיאפשרו חווית שימוש טובה יותר במכשיר לצפייה בתכני וידאו, דבר שללא כל ספק יקסום לעורכי וידאו או מוזיקה. יש לציין שבניגוד למכשירי האייפון והאייפד הנוכחיים בהם גודל המסך הוא קטן יחסית ובהתאם לכך הטמעה של רמקולים סטריאופוניים בהם הוא לא יותר מאשר גימיק, בגלל שגודל המכשיר לא באמת מאפשר לסאונד להגיע מ- 2 אזורים שונים ובכך להיות סטריאופוני, גודל המסך ובהתאם לכך האייפד פרו כן יאפשר חווית שמע סטריאופונית.

iPad Plus Dummy model

דבר נוסף שהאייפד פרו יתעלה על שאר חברי משפחת האייפדים הוא בנפח האחסון ההתחלתי של המכשיר. לטענת 9to5 עולה שאפל תציג את האייפד פרו עם נפח אחסון התחלתי של 64GB, זאת כאשר האייפד אייר והמיני מגיעים בנפחי אחסון התחלתיים של 16GB. אפל גם תציג גרסה עם נפח אחסון גדול יותר של 128GB. מה שכן כל אלו לא יגיעו ללא תג מחיר תואם, וכפי שצוין לעיל נראה כי האייפד פרו ירחיב את ליין האייפדים אולם כלפי מעלה, כלומר כלפי פלח השוק העליון של שוק הטבלטים. בהתאם לכך קשה לראות שהאייפד פרו יהיה אטרקטיבי למדי עבור השוק החינוכי/אקדמי, שלרוב מתקשה עם מוצרים בעלי תג מחיר יקר. מה שכן קל לראות כיצד טבלט גדול ממדים שכזה, יכול להיות אטרקטיבי עבור המגזר הצרכני, אולם גם עבור המגזר הארגוני ובפרט המקצועי שיוכלו לנצל את המפרט של המכשיר במלואו, ובמיוחד לאור השיפורים שגרסה 9 תביא עימה עבור מכשירי האייפד. חלק מהשיפורים הללו כולל בין היתר שיפורים בשימוש במקלדות אלחוטיות ונראה שאפל תמקסם את הנושא על ידי הצגת 2 מקלדות אלחוטיות חדשות: האחת שתהיה שיפור למקלדת האלחוטית הנוכחית של אפל, והשניה מקלדת חדשה שתגיע בדמות כיסוי/קייס ייעודי עבור האייפד – בדומה למקלדת החכמה שמיקרוסופט הציגה במחשבי/טבלטי ה- Surface שלה.

לצד מקלדת אלחוטית חדש וייעודית, האייפד פרו גם יגיע עם עט סטיילוס שינצל את יכולות החומרה של האייפד פרו ובפרט את פיצ'ר ה- Force Touch או ה- 3D Touch באופן מירבי. מה שכן נראה כי המקלדת ו/או העט לא ימכרו ביחד עם האייפד פרו, ומי שיהיה מעוניין בהם יצטרך לרכוש אותם בנפרד, כשתג המחיר שלהם עדיין לא ידוע.

iOS 9 iPad

בדיווח שלו, גורמן עדיין מתעקש על כך שאפל שוקלת להציג את האייפד פרו באירוע המדיה שיתקיים מחר, למרות שההשקה של האייפד פרו צפויה להיות רק לקראת סוף חודש אוקטובר – או בתחילת חודש נובמבר.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho