האייפון 6s מתחיל להגיע ללקוחות הראשונים… בטעות…

ע״י

המכירות הרשמיות של מכשירי האייפון 6s יחלו רק ביום שישי הקרוב, אולם נראה כי לפחות הזמנה מוקדמת אחת כבר הגיעה ליעדה, כשנראה כי מכירות ה- 6s צועדות לכיוון מבטיח למדי.

 

 

iphone-6s

בשבועות שקדמו להצגת מכשירי האייפון החדשים, וגם אחרי שהם הוצגו, רבים הביעו ספקות לגבי יכולתם של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, להתעלות על ההצלחה האדירה של המכירות של ליין מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס בשנה שעברה, שדחפו את המכירות של מכשירי האייפון לשיאים חדשים. הסיבה לכך הייתה שאנליסטים רבים הביעו את הספקות שלהם, לגבי העובדה שהפיצ'רים החדשים של מכשירי ה- 6s שכוללים: חומרה משופרת, מצלמות טובות יותר ואת פיצ'ר ה- 3D Touch, יצליחו לדחוף את קהל המשתמשים של אפל לרכוש אותם בהיקפים גדולים יותר, מאשר את ליין מכשירי האייפון 6 שהגיעו עם עיצוב חדש, חומרה משופרת אולם בעיקר עם גדלי מסך גדולים יותר. באופן מעניין נראה כי גם ההזמנות המוקדמות למכשירי האייפון 6s שהחלו ביום שבת ה- 12 לספטמבר השאירו לא מעט מכשירים במלאי, זאת כשאפל החליטה שלא להתחיל את המכירות המוקדמות ביום שישי ה- 11 לספטמבר מטעמים ברורים, הביאו את סופ"ש המכירות המוקדמות לקצר מהרגיל, כשהוא כולל רק את יום שבת וראשון, כשבדרך כלל סופ"ש המכירות המוקדמות כולל גם את יום שישי. בדרך כלל עם פתיחת המכירות המוקדמות, האתר של אפל קורס ותוך מספר דקות קצרות המלאי הראשוני אוזל.

במקרה של המכירות המוקדמות של מכשירי ה- 6s, הדבר לא קרה ומשתמשים רבים בארה"ב שהחליטו שלא לקום בלילה, אלא לקחת את הסיכון ולהזמין בבוקר גילו שמלאי המכשירים הראשוני עדיין זמין ורק מספר מצומצם של דגמים החל להראות סמנים של זמינות מצומצמת וזמן אספקה של בין שבועיים לשלוש. אולם נראה כי הסיבה לכך לא כרוכה בפחות הזמנות ראשוניות למכשירי האייפון החדשים, אלא בכך שאפל פעלה מבעוד מועד להגדיל את המלאי הראשוני של מכשירי האייפון ובכך להגדיל את היקף המכירות הראשוניות של מכשירי האייפון 6s, שייצורם החל לפני מספר חודשים ובכך נתן לאפל מספיק זמן לבנות מלאי מכשירים גדול דיו. למעשה אחרי סופ"ש המכירות המוקדמות, אפל הודיעה לרשת CNBC, שהמכירות המוקדמות היו חזקות למדי ושהחברה נמצאת בדרך לשבור את שיא המכירות הראשוניות של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס של השנה שעברה, שעמד על 10 מיליון מכשירים שנמכרו בסופ"ש הראשון להשקתם.

iphone_6s_plus_2_3_weeks

באופן קצת תמוה אפל החליטה שלא לציין את כמות מכשירי האייפון 6s, שנמכרו בהזמנות המוקדמות, כפי שהיא עשתה בשנה שעברה, אולם החברה ציינה שאחרי סופ"ש ההשקה של המכשיר שיתקיים ביום שישי הקרוב, היא תגלה את היקף המכירות הכולל של מכשירי האייפון. כמובן שהודעה זו לא מחזקת את הסברות לפיהן המכירות של מכשירי ה- 6s הן נמוכות מהמצופה, למרות טענותיה של אפל שציינה כי המכירות המוקדמות דווקא היו טובות מהמצופה, ושהחברה פועלת קשה להדביק את קצב הייצור.

בכל אופן אחד מהדגמים המבוקשים ביותר השנה הוא דגם הזהוב-וורוד החדש, אותו אפל הציגה לצד הצבעים הנוכחיים של מכשירי האייפון: זהוב-לבן, כסוף-לבן ושחור-אפור חלל. האתר Macrumors דיווח שתוך זמן קצר המלאי של מכשירי האייפון 6s פלוס וה- 6s בצבע החדש, ובפרט עבור דגם ה- 6s פלוס בנפחים 64GB ו- 128GB אזל, וזמן האספקה הנוכחי עבור רוב הדגמים בצבע החדש עומד על בין שבועיים לשלושה. כאמור המכשירים מההזמנות הראשוניות צפויים להגיע ללקוחות הראשונים ביום שישי הקרוב, עם השקת המכשיר, כשסביר להניח שהסקירות והביקורות יצוצו ברשת ימים ספורים קודם לכן. אולם נראה כי לקוחה אחת שהזמינה את מכשיר ה- 6s בצבע הזהוב-וורוד התגלתה כברת מזל והיא קיבלה את המכשיר שלה מוקדם מהמצופה. הדבר התגלה כאשר Adrienne Alpern, מעצבת ויזואלית מסן-דיאגו, קליפורניה פרסמה בחשבון הטוויטר שלה תמונות המראות את המכשיר החדש באריזתו לצד הכלבלב שלה. Alpern גם פרסמה סרטון וידאו של 4K אותו היא צילמה עם המכשיר וגם מבחן Geekbench שמראה כי רכיב ה- A9 של המכשיר הוא עוצמתי ומהיר הרבה יותר מרכיב ה- A7 ושאכן האייפון 6s מגיע עם 2GB של זכרון RAM, בהתאם לשמועות ולדיווחים בנושא.

cpeuxmkuyaajynu cpex0whuwaavji7

סביר להניח שלקראת סוף השבוע הקרוב, כאשר האמברגו על הביקורות והסקירות יוסר, נראה שטף של דיווחים לגבי המכשיר החדש בגין הביצועים שלו, פיצ'ר ה- 3D Touch ואיכות המצלמות החדשות.

להמשך דיון

 

מקורות: Adrienne Alpert, Macrumors ו- CNBC
עריכה, תרגום ותוספות: natisho