גרסה 9.0.1 באה לתקן מספר באגים

ע״י

אפל משחררת את גרסה 9.0.1, גרסת התחזוקה הראשונה של גרסה 9, שכוללת מספר תיקוני באגים קטנים במערכת ההפעלה החדשה.

 

 

iOS901

כשבוע אחרי שיחרורה של גרסה 9, אפל משחררת באופן די מפתיע וללא כל הודעה מוקדמת את גרסה 9.0.1 לכלל המשתמשים. הגרסה שזמינה כעדכון דרך האוויר שוקלת כמה עשרות מגהבייטים בודדים ונראה שכל עיקרה הוא לתקן מספר באגים קטנים אך קריטיים במערכת ההפעלה. הראשון ואולי החשוב ביותר הוא תיקון בעיה שמנעה ממספר משתמשים להשלים את השדרוג לגרסה 9, כאשר המכשיר שלהם נתקע במהלך תהליך ה- Set Up Assistant, אחרי העדכון. באג נוסף שתוקן הוא בגזרת השעונים המעוררים, שמנע מהשעון המעורר לצלצל בצורה תקינה באופן ספורדי. באג נוסף שתוקן הוא באג שגרם לסרטונים שנוגנו במכשיר או דרך דפדפן הספארי להציג תמונה מעוותת בעת השהייתם. והבאג האחרון שתוקן, לפי מסמכי השיחרור הרשמיים של 9.0.1, הוא באג שגרם למשתמשים שעושים שימוש בפרופיל APN ייעודי ומקוסטם, לאבד Data סלולרי.

במקביל לשיחרורה של גרסה 9.0.1, אפל שיחררה גם לקהילת המפתחים שלה (וסביר להניח שהיום גם למשתמשי הבטא הפומבית) את הבטא השניה של גרסה 9.1, שצפויה להיות עדכון התחזוקה הגדול הראשון של גרסה 9. הבטא החדשה מגיעה כשבועיים אחרי שיחרור הבטא הראשונה של 9.1, תחת המספור: 13B5119e. על פי הנראה ייעודה העקרי של גרסה 9.1 הוא להביא למערכת ההפעלה תמיכה בפיצ'רים ייעודיים עבור מכשיר האייפד פרו החדש, שלפי אפל השקתו צפויה להתקיים במהלך חודש נובמבר. כמו כן נראה כי הגרסה גם קשורה באופן עמוק למערכת ההפעלה החדשה של האפל TV, אותה אפל מכנה בשם tvOS, המבוססת ברובה על iOS בכלל ועל גרסה 9 בפרט, כשגרסה 9.1 צפויה לאפשר למכשירי האייפון להתממשק בצורה טובה יותר כשלט או בקר למערכת ההפעלה של האפל TV החדש שיושק אף הוא במהלך החודשים הקרובים.

iOS 901 notes

מעבר לכך גרסה 9.1 כוללת תמיכה רחבה יותר ב- Unicode 8 ובהתאם לכך היא מביאה אייקונים חדשים של אמוג'י למקלדת האמוג'י של מכשירי האייפון, ביניהם אייקונים של טאקו, בוריטו ואצבע משולשת. דבר נוסף שהתווסף בבטא השניה של 9.1 הוא בהגדרות עבור אפליקצית ההודעות, כאשר כעת משתמשים יכולים לבחור האם להציג תמונות פרופיל של אנשי הקשר שלהם, באפליקצית ההודעות, דבר שעד כה היה מופעל כברירת מחדל.

showcontactsoption

עד כה קצב האימוץ של גרסה 9 היה המהיר ביותר עד כה עבור גרסה חדשה של iOS, כשלפי הודעה רשמית מאפל, תוך פחות משבוע למעלה מחצי ממשתמשי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ' הפעילים שדרגו את המכשירים שלהם לגרסה החדשה. סביר להניח שעם שיחרור 9.0.1 שמתקנת באג שמונע ממספר משתמשים לסיים את תהליך השדרוג שלהם לגרסה החדשה, קצב האימוץ רק ילך ויגדל, כשבמקביל מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס וכן מכשירי האייפון החדשים שימכרו יגיעו עם הגרסה החדשה מותקנת.

אתם מוזמנים לבדוק האם אתם מגלים תיקונים נוספים שגרסה 9.0.1 מביאה עימה ולשתף אותם עימנו בתגובות.
להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho