האייפון 6s שובר את שיאי המכירות

ע״י

אפל מפרסמת את נתוני המכירה של סופ"ש ההשקה של מכשירי האייפון 6s, ומגלה כי המכשירים שברו את שיאי המכירה הקודמים שנרשמו על ידי מכשירי האייפון 6.

 

iPhone 6s

זמן קצר לפני שאפל הציגה את מכשירי האייפון 6s החדשים אנליסטים ובעלי דיעה סברו, כי מכשירי האייפון החדשים לא יצליחו להעפיל על היקף מכירות השיא שנרשם על ידי מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס במהלך השנה האחרונה, כשהסיבה לכך היא שהפיצ'רים החדשים ובראשם 3D Touch לא יביאו לנהירה גדולה של משתמשים לכיוון מכשירי האייפון החדשים. הערכות אלו באו בניגוד לדיווחים לפיהם אפל בצעה היקף הזמנות ייצור גדול יותר עבור מכשירי האייפון לרבעון ההשקה של מכשירי ה- 6s, מבשנה שעברה מתוך ציפייה כי ברבעון זה היא תמכור בין 80 ל- 90 מיליון מכשירי אייפון, בין אם מכשירי אייפון 6s ו- 6s פלוס או בין אם מכשירי אייפון 6 ו- 6 פלוס, שנשארו בליין האייפונים אם כי במחיר מוזל יותר מה שהופך אותם לאטרקטיביים יותר.

ימים ספורים אחרי תחילת המכירות המוקדמות של מכשירי האייפון 6s, אפל ציינה כי הביקוש למכשירים החדשים הוא גבוה מהמצופה וכי נראה כי אם המגמה תמשך מכשירי האייפון החדשים צפויים לשבור את שיאי המכירות הראשונים שנקבעו בשנה שעברה על ידי מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס שעמדו על כ- 10 מיליון מכשירים שנמכרו בסופ"ש ההשקה של המכשירים. ואכן היום אפל פרסמה כי מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס שברו את שיאי המכירות הקודמים של מכשירי האייפון, כשבסופ"ש ההשקה הראשון של המכשירים החדשים, נמכרו למעלה מ- 13 מיליון מכשירי אייפון. בהודעה הרשמית לתקשורת ציין טים קוק שהמשוב של המשתמשים למכשירים החדשים הוא מדהים ושהמשתמשים אוהבים את הפיצ'רים החדשים ובראשם 3D Touch ו- Live Photos.

יש לציין שהיקף מכשירי האייפון 6s שנמכרו נמצא בטווח הגבוה של הערכות האנליסטים להיקף המכירות בסופ"ש ההשקה הראשון של המכשירים, אולם למרות ההצלחה המדוברת, המניה של אפל ירדה עם תחילת המסחר בוול סטריט. הסיבה לכך היא שבניגוד לשנה שעברה, מכשירי האייפון 6s הושקו בסין כבר בגל ההשקה הראשון. כך שבעוד בשנה שעברה מכירות הסופ"ש הראשון של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס לא כללו את סין וכאמור היקף המכשירים שנמכרו דאז בשלושת הימים הראשונים להשקת המכשירים עמד על כ- 10 מיליון, נראה שהשנה ההשקה של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס הצליחה להעפיל על זו של השנה שעברה בזכות העובדה שסין – השוק השני בחשיבותו ובגודלו עבור אפל אחרי ארה"ב – נכללה בגל ההשקה הראשון של מכשירי האייפון החדשים. בהתאם לכך נראה שאלמלא אפל הייתה משיקה את מכשירי האייפון 6s בסין כבר בתחילת דרכם, יתכן מאוד ונתוני המכירה הראשוניים של מכשירי האייפון היו דומים לאלו של השנה שעברה, או אפילו קצת יותר נמוכים.

20150925-apple-iphone-6-s-plus-launch-san-francisco-14

מצב זה מאשש את החשש המדובר של האנליסטים כי מכשירי האייפון 6s לא יצליחו להביא לגידול ניכר בהיקף המכירות של מכשירי האייפון השנה ובמיוחד לגידול המדהים אותו אפל רשמה במהלך השנה שעברה, בזכות מכשירי האייפון 6.

בהודעה שלה לתקשורת אפל ציינה שכבר בשבוע הבא ב- 9 לאוקטובר מכשירי האייפון יגיעו לעוד 40 מדינות נוספות וביניהן: אנדורה, אוסטריה, בוסניה, בולגריה, קרואטיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, יוון, גרינלנד, הונגריה, איסלנד, אירלנד, האי מאן, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, המלדיביים, מקסיקו, מונאקו, הולנד, נורווגיה, פולין, פורטוגל, רומניה, רוסיה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ וטיוואן, בחריין, ירדן, כווית, קטאר, ערב הסעודית והאמירויות יקבלו את מכשירי האייפון 6s ב- 10 לאוקטובר. כשבוע לאחר מכן האייפון 6s יושק בהודו, מלזיה וטורקיה ועד לסוף השנה מכשירי האייפון 6s ימכרו בלמעלה מ- 130 מדינות ברחבי העולם.

עדיין לא ברור מתי מכשירי האייפון 6s יושקו בישראל, כשנראה כי בהתאם למידע שאפל ציינה השקתם של מכשירי האייפון החדשים בישראל תתקיים לכל המוקדם בסוף אוקטובר.

להמשך דיון

 

מקור: אפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho