שמועה | האייפון 7 יהיה עמיד למים ועם מעטפת לא מתכתית

ע״י

אפל רק החלה למכור את מכשירי האייפון 6s באופן רשמי, אולם הדבר לא מונע על תחילת השמועות על מכשירי האייפון הבאים.

 

 

iPhone 7

בסוף השבוע האחרון אפל השיקה את מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס במספר מדינות ברחבי העולם, כשתוך 3 ימים בלבד המכירות של המכשירים שברו שיאים חדשים, כשאפל הכריזה על מכירה של 13 מיליון מכשירי אייפון במהלך סופ"ש ההשקה של מכשירי ה- 6s. בשבועות ובחודשים הקרובים מכשירי האייפון 6s צפויים להגיע לעוד כ- 40 מדינות, כשעד לסוף השנה המכשירים ימכרו בלמעלה מ- 130 מדינות ברחבי העולם. אולם כל אלו לא מפריעים לבלוגוספירה כבר להתחיל לעסוק במכשירי האייפון הבאים, קרי מכשירי האייפון 7. הבלוג היפני Macotakara פרסם בימים האחרונים מידע שהתקבל ממקור אלמוני ברשת המיקרובלוגינג הסינית – Weibo, הטוען כי מכשירי האייפון הבאים, קרי מכשירי האייפון 7 יגיעו עם מעטפת מחוזקת שלא תהיה מעטפת מתכתית וכי המכשירים יהיו עמידים בפני מים.

ליתר פירוט הדיווח, ספק השמועה, מציינים כי אחרי ההתנסות של אפל עם האלומיניום מסדרת 7000, המביא למכשירי האייפון 6s קשיחות גבוהה יותר ועמידות מרשימה הן בפני נזקי נפילה והן בפני כיפוף של המכשיר, אפל צפויה להציג את מכשירי האייפון הבאים עם מעטפת שהיא לא מעטפת מתכתית, שתהיה חזקה ועמידה אפילו יותר ממעטפת האלומיניום מסדרת 7000 של מכשירי האייפון החדשים. למעשה הדיווח מציין כי מכשירי האייפון 6s יהיו מכשירי האייפון האחרונים (לעתיד הקרוב) שיגיעו עם מעטפת מתכתית, כשאפל החליטה כי הגיע הזמן לשנות את השימוש בחומרים עבור מכשירי הסמארטפון הפופולריים שלה.

מכשירי האייפון הגיעו עם מעטפת מתכתית כבר מהדגם הראשון, שהגיע עם פאנל גב אחורי שהיה עשוי מאלומיניום מאולגן וחלקו התחתון פס פלסטיק להעברת האותות עבור האנטנות המובנות במכשיר. בשנתיים שלאחר מכן אפל בחרה להשתמש במעטפת פלסטיק עבור מכשירי האייפון 3G וה- 3Gs, וגם בדגמי האייפון 4 וה- 4s החברה לא השתמשה בפאנל גב ממתכת, אלא בזכוכית. אם כי המכשיר היה עטוף בפס מתכת שהיווה את האנטנות של המכשיר. עם מכשירי האייפון 5 אפל חזרה להשתמש באלומיניום עבור פאנל הגב, דבר שנמשך עד היום עם מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס שעושים שימוש כאמור באלומיניום מחוזק מסדרת 7000. בשנים האחרונות אפל עברה להשתמש באופן נרחב באלומיניום עבור ליין המוצרים שלה, בין אם מדובר במכשירי האייפוד, האייפון, האייפד, המק או השעון. בהתאם לכך יהיה מעניין מאוד לראות האם החברה אכן תמשיך להשתמש במתכות כאלה ואחרות עבור ליין המוצרים שלה, או שמא החברה תחליט לבצע שינוי משמעותי שישנה את שפת העיצוב שלה מקצה לקצה.

לגבי נושא העמידות למים, הדיווח ככל הנראה מסתמך על סרטוני הבדיקה של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס האחרונים שמגלים עמידות יוצאת דופן למים, למרות שבאופן רשמי אפל לא ציינה דבר בנושא בשום מקום. הדיווח החדש בנושא מציין כי מכשירי האייפון 7 יגיעו עם עמידות רשמית למים, דבר שיתאפשר הודות לחומר המעטפת החדש של המכשירים, שכאמור לא יהיה מתכתי. יש לציין שלמרות שנראה כי מכשירי האייפון החדשים מציגים עמידות מרשימה למים, הרבה יותר מכל דגם קודם של אייפון, עדיין לא מדובר במכשירים עמידים למים באופן רשמי ובהתאם לכך לא מומלץ להכנס איתם למים, אולם כפי שנראה במספר סרטונים ברשת, טבילה במים למספר דקות (ובמקרים קיצוניים אפילו שעה) לא צפויה לגרום לנזק משמעותי.

דבר נוסף שהשמועה מציינת היא שמכשירי האייפון 7 יגיעו עם מסכי LCD שטוחים לגמרי, זאת אחרי שליין מכשירי האייפון 6 וה- 6s מגיעים עם מסכים בעלי גימור מעוגל בקצותיהם, דבר שמאפשר שימוש נוח יותר עם מחוות ה"ניגוב" מקצה המסך לניווט. לאור העובדה שמכשירי האייפון 7 צפויים להגיע עם עיצוב שונה מזה של מכשירי האייפון 6 וה- 6s, מדובר בניחוש מושכל למדי, אולם למרות שאפל צפויה לשנות את העיצוב של המכשירים בדגמים הבאים, לא כל כך בטוח שהחברה תרצה לחזור ולהשתמש בגימור מרובע לחלוטין לאור השימוש ההולך והגובר במחוות הנ"ל לניווט במכשירים.

iPhone 6s

בסופו של דבר לאור העובדה שיש עוד זמן רב עד להגעת מכשירי האייפון הבאים, סביר להניח שעוד הרבה מאוד דברים יאמרו עליהם, ויש לאפל עוד מספיק זמן להתנסות עם המכשירים ולעשות שינויים, כך שהדברים רחוקים מלהיות סופיים.

להמשך דיון

 

מקור: Macotakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho