זהירות! אפל מתחילה למכור מכשירי אייפון 6s סימפרי

ע״י

אפל החלה למכור בחנות האפלסטור המקוונת שלה בארה"ב, מכשירי אייפון 6s סימפרי. ממה צריך להזהר וכל מה שאתם צריכים לדעת על המספרי המודל השונים.

 

 

iPhone 6s Cellular info

נראה שבכל שנה אפל עושה שינויים כאלה ואחרים במספרי המודל של מכשירי האייפון החדשים אותם היא מציעה, דבר שלעיתים יכול לסבך משתמשים שרוכשים את המכשירים שלהם בחו"ל, תופעה שהיא נפוצה למדי בארצנו הקטנה במיוחד לאור העובדה שהמחיר של מוצרי צריכה אלקטרוניים בכלל ושל מכשירי אייפון בפרט הוא יקר להחריד בהשוואה למחיר שלהם בארה"ב, או למחיר שלהם באירופה (מינוס ה- VAT). אין ספק שבין אם הסיבות לכך מוצדקות (מיסים ועוד) או לא (רווח של המשווקות המורשות), ישראלים רבים רוכשים את מכשירי האייפון שלהם בחו"ל. אולם לכך יש לעיתים מחיר, זאת במידה והמודל שנרכש אינו זכאי לקבל אחריות בישראל או באירופה, מכיוון שבמדינות אלו נמכרים מכשירי אייפון עם מספרי מודל שונים.

הדוגמא הטובה ביותר היא עם מכשירי האייפון 6. מכשירים אפל נמכרו תחת מספר מספרי מודל שונים כשביניהם ניתן למצוא את המודל: A1549 עבור מכשיר האייפון 6 (או A1522 לאייפון 6 פלוס). מודל זה שנמכר עם השקת המכשיר בארה"ב ברשת T-Mobile במחיר מלא וללא התחייבות, כלומר המכשיר לא נעול למפעילה האמריקאית למרות שהוא הגיע עם כרטיס הסים שלהם. זאת בניגוד למכשירי האייפון 6 (או ה- 6 פלוס) שנמכרו ברשתות הסלולר של AT&T או ספרינט או Verizon, שנמכרו דאז במחיר מסובסד אולם נעולים לרשת הסלולרית הרלוונטית. הבעיה היא שבעוד מכשירי האייפון 6 עם מספר המודל A1549 או ה- 6 פלוס עם מספר המודל A1522 עובדים ברשתות הסלולר (כמעט) בכל מקום בעולם – כולל בישראל. מספר המודל של האייפון 6 והאייפון 6 פלוס שנמכרים באירופה ובישראל הם: A1586 ו- A1524 בהתאמה.

בהתאם לכך מי שרכש מכשיר אייפון 6 או 6 פלוס לא נעול ובמחיר מלא ברשת של T-Mobile, לא זכאי לקבל שירות, אחריות או תמיכה למכשיר שלו במידה והוא מתקלקל דרך המשווקות המורשות של אפל בישראל, קרי: אידיגיטל, פרטנר וכו'.iPhone 6s and 6s Plus

אולם השנה הדברים נראים אחרת ואפל שינתה את המודלים של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, כשהיא מצמצמת את מספרי המודלים לכדי 3 (לכל דגם) בלבד. מידע זה הוא חשוב במיוחד, מכיוון שהחל מאתמול אפל החלה למכור את מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס בארה"ב כסימפרי. כלומר ללא התחייבות ובמחיר מלא באופן ישיר מהחברה. הבעיה היא שהמודל של האייפונים הללו הוא A1633 עבור האייפון 6s ו- A1634 עבור האייפון 6s פלוס. מודלים אלו תומכים בתדר LTE נוסף (לרשתות דור 4) בו משתמשת חברת AT&T האמריקאית, ובהתאם לכך הוא מיועד באופן ייעודי לקהל המשתמשים האמריקאי. התוספת של התדר הנוסף מאפשרת ללקוחות של חברת AT&T להנות מתמיכה מלאה בתדרים של הרשת, כשבמקביל גם הלקוחות של החברות: Verizon, ספרינט ו- T-Mobile יכולים להשתמש במכשירים אלו ללא שום בעיה, הגבלה או מניעה.

הבעיה היחידה היא שבמידה ומכשירים אלו ירכשו על ידי צרכנים שהם לא אמריקאים, הם לא יוכלו לקבל עליהם שירות במדינות אחרות, בין אם מדובר באירופה בכלל וישראל בפרט.

מה שכן בעוד המודלים A1633 ו- A1634 נמכרים או ללקוחות של חברת AT&T או כסימפרי לקהל המשתמשים האמריקאי בכלל, ישנם עוד 2 מודלים. הראשון הוא 1700 עבור דגם ה- 6s ו- A1699 עבור דגם ה- 6s פלוס. אולם מודלים אלו מיועדים באופן ייעודי לקהל המשתמשים הסיני ובהתאם לכך הם נמכרים רק בסין ותומכים ברשתות הסלולר הסיניות: China Mobile, China Unicom ו- China Telecom.

iPhone 6s simfree

מה שמשאיר מודל אחד נוסף והוא A1688 עבור מכשיר האייפון 6s וה- A1687 עבור האייפון 6s פלוס. מודלים אלו נמכרים גם בארה"ב ברשתות T-Mobile, Verizon וספרינט, אולם גם בשאר המדינות בעולם וביניהם מדינות באירופה. מדובר באותן המדינות שזכו לקבל את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס בשנה שעברה, כך שסביר להניח שכשהמכשירים יושקו בישראל, יהיה מדובר במספרי מודלים אלו. כאמור מודלים אלו תומכים בכל רשתות הסלולר הקיימות בישראל, בין אם עבור תדרי 2G (שעדיין קיימים באופן כזה או אחר בחלק מהרשתות המקומיות), תדרי ה- 3G וכמובן תדרי ה- 4G (או LTE) שנפרשו ועדיין נפרשים בארץ. כך שאם אתם רוכשים מכשיר אייפון 6s או 6s פלוס בחו"ל, ובפרט בארה"ב. וודאו שמדובר במודלים A1688 ו- A1687, כדי שתוכלו לקבל עבורם שירות, תמיכה ואחריות יצרן מלאה במידת הצורך.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- Techwalls
עריכה, תרגום ותוספות: natisho
תודה לרונן על ההשראה 😉