מחיר האייפון 6s בישראל ובהודו הוא הגבוה בעולם

ע״י

המחירים של מכשירי האייפון 6s בין אם דרך אידיגיטל או ספקיות הסלולר כבר התגלו. וכעת עולה שמדובר במחירים מהגבוהים בעולם, השווים למחיר המכשיר בהודו.

 

 

iPhone 6s colors

בימים האחרונים המחירים של מכשירי האייפון 6s עבור השוק הישראלי התגלו ופורסמו, כאשר עולה שהמחיר הגבוה ביותר יוצע על ידי אידיגיטל שתציע את המכשירים ממחיר התחלתי של 3,750 ש"ח, עבור דגם ה- 6s בנפח של 16GB בעוד המחיר ההתחלתי של מכשירי ה- 6s פלוס יעמוד על 4,350 ש"ח עבור נפח ה- 16GB. שדרוג לנפח של 64GB יתאפשר בתוספת של כ- 600 ש"ח. על פי הנראה חברת פלאפון תציע את מכשירי האייפון 6s במחירים דומים לאלו של אידיגיטל, בעוד סלקום מציעה את המכשיר במחיר קצת יותר זול העומד על 3,690 עבור דגם ה- 6s בנפח של 16GB ושדרוג נפח האחסון בין אם ל- 64GB או ל- 128GB מוצע כאמור תמורת 600 ש"ח או 1200 ש"ח נוספים – בהתאמה.

מי שמציעה מסלול שונה משאר המתחרות היא חברת פרטנר שבחרה ללכת אחרי אפל וספקיות הסלולר האמריקאיות ולהציע מסלול ליסינג אותו היא מכנה SmartLease. במסלול זה ניתן ל"השכיר" את מכשיר האייפון החדש לתקופה של שנה, כשבמהלך תקופה זו יעשה תשלום חודשי קבוע שיעמוד על כ- 200 ש"ח. בסיום תקופה זו הלקוח יוכל להחליף את המכשיר שלו במכשיר אייפון מדגם חדש (לכשיושק בארץ) במכשיר הישן, ולחדש את תקופת ההשכרה שלו בשנה נוספת. באופן זה המחיר השנתי של מכשיר אייפון חדש יעמוד על כ- 2,400 ש"ח, על פניו מחיר זול יותר מרכישת מכשיר אייפון חדש בין אם בארץ או אפילו בחו"ל. אולם משמעות הדבר היא שהמכשיר החדש מוחזר לפרטנר, אם כי סביר להניח שהלקוח יוכל לשמור אותו, תמורת תשלום של הפרש המחיר – בדומה לנהוג בתחום הליסינג בעולם הרכבים.

מקורותינו ציינו כי המודלים של מכשירי האייפון הצפויים להמכר בישראל הם אכן A1688 עבור דגם ה- 6s ו- A1687 עבור דגם ה- 6s פלוס שהם אותם המודלים של מכשירי האייפון שנמכרים באירופה, יפן וארה"ב – אולם לא כסימפרי או ברשת AT&T, קרי רק ברשתות של T-Mobile, ספרינט ו- Verizon. משמעות הדבר היא שמי שרכש מכשירי אייפון 6s עם מספרי מודל אלו, יזכה לשירות מלא בארץ עבור המכשירים.

iPhone 6s Partner

בדומה לשנים הקודמות, גם השנה המחיר של מכשירי האייפון 6s הוא מהיקרים ביותר בעולם ונראה שנכון לעכשיו – בעוד המכשיר עדיין לא הושק בכל 130 המדינות אליהן הוא מתכונן להגיע – נראה כי המחיר הוא הגבוה ביותר עד כה והוא שווה למחיר של מכשירי האייפון 6s בהודו. שם מכשירי האייפון 6s שצפויים להתחיל ולהמכר בקרוב יתחילו במחיר של 955$ השווים ל- 3665 ש"ח עבור דגם ה- 6s ובנפח ה- 16GB ובאופן כללי נראה כי המחירים של כל ליין מכשירי ה- 6s בהודו דומה למחירי המכשיר בישראל. האירוניה היא שהמחירים הגבוהים בהודו, נובעים מאג'נדה מכוונת של הממשלה ההודית, שגובה מס גבוה במיוחד על מוצרים שנמכרים במדינה, על ידי חברות שלא מייצרות בה. מסיבה זו אפל מחזרת אחרי הממשלה ההודית בחודשים האחרונים, כדי שזו תאפשר לאפל לייצר את המוצרים שלה, בין אם מכשירי האייפון, האייפד או כל מוצר אחר, בהודו. באופן זה אפל תוכל להציע את המוצרים שלה במחירים זולים יותר במדינה המתפתחת, אותה רבים רואים בתור השוק הגדול הבא אחרי סין.

השותפה הגדולה ביותר של אפל לייצור מכשירי האייפון והאייפד – פוקסקון כבר מייצרת מוצרי אלקטרוניקה שונים במדינה, כשלאחרונה התגלה שפוקסקון תייצר את מכשירי הסמארטפון של חברת OnePlus במפעל שלה בהודו, כדי שיצרנית הסלולר הסינית הפופולרית תוכל להציע את הסמארטפונים שלה במחירים זולים יותר בהודו.

האירוניה היא שבישראל המחירים הגבוהים אינם נובעים מאג'נדה ברורה של הממשלה, למעט מזו שנועדה לגבות מיסים גבוהים על מוצרי צריכה אלקטרוניים אם כי באופן די חכם וערמומי, כאשר המחירים של מכשירי האייפון 6s בשיראל קצת יותר זולים מהמחיר של המכשיר ביחד עם תשלום המכס עליו והמשלוח מחו"ל. כדי לוודא שמי שנפשו חשקה במכשיר אייפון חדש (או כל סמארטפון אחר), יעדיף לרכוש את המכשיר בארץ במקום בחו"ל. אלא אם כן הדבר יעשה באופן פרטי ללא הצהרת מכס.

iPhone 6s iDigital

בכל אופן, מכשירי האייפון 6s יחלו להמכר בישראל ב- 15 לאוקטובר, כאשר אידיגיטל תקיים מכירת חצות כהרגלה, בעוד שאר ספקיות הסלולר יחלו למכור את המכשיר לאחר מכן.

להמשך דיון