האפל TV החדש הוא מכשיר המדיה הסלוני הטוב ביותר

ע״י

הביקורות על האפל TV החדש משבחות את המכשיר, כשנראה שאפל אכן פיצחה את חווית המשתמש זאת לצד אפליקציות שימושיות שמרחיבות את יכולות המכשיר.

 

 

apple-tv

מכשיר האפל TV החדש החל להמכר באופן רשמי לפני כשבוע, וביום שישי האחרון הוא הגיע ללקוחות הראשונים לצד השקתו הרשמית בחנויות האפלסטור והמשווקים המורשים. לצד השקת המכשיר, אפל אישרה לאתרי הטכנולוגיה לפרסם את הביקורות שלהן ולמרות שיש נקודות לשיפור, נראה כי הביקורות מציינות (כמעט) פה אחד שמדובר במכשיר המדיה הסלוני הטוב ביותר בשוק כיום, דבר שמשאיר מאחור מכשירי מדיה סלוניים פופולריים כמו Roku, האמזון Fire TV ועוד. אחד המאפיינים הגדולים ביותר של האפל TV החדש הוא היצע האפליקציות שמגיע עבור המכשיר, כאשר נראה שהיצע זה צפוי לגדול באופן משמעותי בשבועות ובחודשים הקרובים כאשר מפתחים נוספים יציגו אפליקציות תואמות עבור המסך הגדול.

ימים ספורים אחרי השקת המכשיר אפל הפעילה את רשימת אפליקציות הפופולריות ביותר בחנות האפסטור של האפל TV, כשניתן לראות באופן ברור כי האפליקציות הפופולריות ביותר הן משחקים כמו: Galaxy On Fire, Does Not Commute, Lumino City, Beat Sports ו- Alto’s Adventure המצוין שמככבים ברשימה זו. כמו כן יש לציין את שיחרורה של האפליקציה הרשמית של Plex – שירות ניהול תכני מדיה פופולרי מאוד – שצפוי להפוך את חווית השימוש באפל TV החדש למהנה עוד יותר. כמו כן בעוד האפליקציה עצמה היא חינמית, היא תעבוד באופן טוב רק בשימוש עם שרת Plex ייעודי בין אם מקומי או מרוחק, כשבמקביל ניתן לרכוש מנוי Plex Pass להפעלת יכולות מתקדמות יותר. אך עם זאת יש לציין ביקורות פחות חיוביות לגבי הפעלת תכני מדיה בשירותי מדיה דרך האפל TV, כאשר מאוד לא נוח להכניס את שם המשתמש והססמא בשימוש עם השלט החדש בין אם באפליקציה של נטפליקס, Hulu ודומיהן. מהצד השני פעולה זו נעשית רק פעם אחת ותמיד ניתן לחבר לאפל TV מקלדת אלחוטית להקלדת תכנים באופן מהיר ונוח, אם כי סביר להניח שאחרי ההגדרה הראשונית לא יהיה בכך צורך רב מאחר וסירי יכולה לתת מענה נרחב למדי לחיפוש של תכנים.

התוספת של סירי היא נקודת מפנה משמעותית לכשעצמה, כאשר העוזרת הוירטואלית מסוגלת לבצע חיפוש תכנים מעמיק למדי בתכני הוידאו באיטיונס, נטפליקס, הולו ועוד. בהמשך אפל צפויה להרחיב את היכולות של סירי ולהעמיק את החיפוש שלה לתחומים שונים וביניהם גם שימוש עם שירות האפל מיוזיק, שבאופן מוזר למדי כעת לא עובד בשימוש עם העוזרת הוירטואלית של האפל TV שיכולה גם להציג מידע כמו תוצאות של משחקי ספורט ומזג האוויר, תוך כדי צפיה בסרט ו/או סדרה. השימוש בסירי נעשה דרך שלט חדש וייעודי המכונה "Siri Remote" בו יש לחצן ייעודי להפעלת העוזרת הוירטואלית וכמובן מיקרופון עבור הקלט הקולי. מעבר לכך השלט כולל ממשק טאץ' וחיישנים שמאפשרים שליטה וניווט נוחים יותר וכן שימוש בשלט כבקר שליטה למשחקים השונים, כשבמקביל ניתן גם לחבר מכשיר אייפון כשלט משני, אולם הדבר יכול להשפיע על ממשק המשחק, כמו למשל במשחק Beat Sports, כאשר חיבור של אייפון כשלט משני יוצר מצב בו הממשק הופך להיות ממשק מבוסס על חיישני השלט (אקסלומטר והג'יירו) לממשק מבוסס טאץ'.

כמובן שמדובר בעדכון המשמעותי הראשון של האפל TV מאז ההשקה המחודשת של המכשיר בשנת 2010, כמכשיר סטרימינג. כמו כן מדובר בגרסה הראשונה של tvOS – מערכת ההפעלה הייעודית של האפל TV החדש המבוססת על iOS – כשלטענת קרייג פדריקי 95% ממנה היא iOS והשאר הוא הממשק הייעודי, שכולל אלמנטים רבים המוכרים מ- iOS כמו למשל אפקט הפרלקס התלת ממדי, ועוד אם כי נראה שהממשק של tvOS הוא מלוטש למדי ונראה לפעמים אפילו טוב יותר מזה של iOS עצמה או משל watchOS. מעבר לכך נראה כי לאור העובדה שמדובר בגרסה ראשונית של tvOS, למערכת ההפעלה יש עדיין הרבה לאן להשתפר ולהתפתח, כשסביר להניח שהמערכת תקבל פיצ'רים ויכולות זהות לאלו של iOS ואולי אפילו דברים מתקדמים יותר בגרסאות הבאות. בהתאם לכך יתכן מאוד שאפל תוסיף ל- iOS יכולות מתקדמות יותר שישרתו גם את tvOS, כמו למשל תמיכה בריבוי משתמשים – פיצ'ר שיכול להיות שימושי למדי עבור מכשירי האייפד שהשימוש בהם הוא לרוב משפחתי או מרובה משתמשים במגזר הארגוני והאקדמי/חינוכי.

האפל TV החדש מגיע ממש לפני עונת החגים האמריקאית ונראה שהיכולות שלו צפויות להפוך אותו למתנת חג מצוינת.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל, buzzfeed ועוד.
עריכה, תרגום ותוספות: natisho