ליין האייפונים הבא יכלול 3 גדלי מסך שונים

ע״י

דיווח מגלה שליין האייפונים שיוצג ב- 2016 יכלול גם מכשיר בעל מסך של 4 אינץ', כשדגם האייפון 7 פלוס יגיע עם 3GB של זכרון RAM.

 

 

iPhone lineup 2016

בשנים האחרונות השמועות לגבי מכשירי האייפון לא פוסקות לזמן רב ונראה כשתוך זמן קצר מהשקת דגמים חדשים של מכשירי אייפון, מתחילות להן השמועות על הדגמים הבאים. כך למשל עם השקת מכשירי האייפון 5s, החלו שמועות על מכשירי האייפון 6. כעת מספר חודשים ספורים אחרי השקתם של מכשירי האייפון 6s, שעדיין לא הושקו בכל העולם, כבר מתחילות להן השמועות על ליין מכשירי האייפון הבא – קרי האייפון 7. הדיווח מתייחס לדבריו של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI, לו היסטוריית דיווחים די אמינה לגבי ליין המוצרים של אפל. בימים האחרונים Kuo פרסם דו"ח בו הוא חושף פרטים מעניינים למדי על ליין האייפונים הבא. לטענתו של Kuo אפל עדיין מתנסה עם מכשיר אייפון בעל מסך בגודל של 4 אינץ', ששמועות לגביו התעופפו ברשת בימים שקדמו להשקת מכשירי האייפון 6s. לפי מקורותיו עולה כי המכשיר צפוי להיות בעל ממדים דומים לאלו של מכשירי האייפון 5/5s, אולם העיצוב של המכשיר לא יהיה עם ה"חלונות" הייעודיים בפאנל הגב עבור האנטנות השונות והוא צפוי להיות דומה יותר לזה של מכשירי האייפון 6/6s, כלומר מאלומיניום מלא כשיתכן מאוד שאפל תשתמש באלומיניום מסדרת 7000 בה החברה החלה לעשות שימוש עם קולקציית הספורט של השעון והרחיבה אותה למכשירי האייפון 6s, כדי להפוך אותם לעמידים יותר.

Kuo סובר כי הסיבה להצגת מכשיר אייפון בעל מסך של 4 אינץ', הוא הביקוש הרב שעדיין קיים למכשירי סמארטפון בעלי מסך קטן יותר מ- 4.7 אינץ'. כמו כן נראה כי מכשיר זה יהיה מבוסס על רכיב ה- A9 ומאפייני החומרה שלו יהיה דומים יותר לאלו שהוצגו השנה בדגמי האייפון 6s, במטרה להציג אותו בתור דגם מעט זול יותר, לצד מכשירי האייפון 6s שסביר להניח ימשיכו להמכר בשנה הבאה אם כי במחיר זול יותר, לפי מיטב המסורת של אפל. כדי לשמור על תג מחיר זול יחסית, נראה כי דגם האייפון הזה לא יגיע עם טכנולוגית ה- 3D Touch במסך שלו, דבר שאפל ככל הנראה תשמור לדגמי המכשירים הגבוהים והיקרים יותר בליין. יש לציין שכיום אפל עדיין מוכרת את האייפון 5s בעל מסך ה- 4 אינץ' ונראה כי ההחלטה של החברה אם אכן להשיק את המכשיר המדובר או לא, תעשה בהתאם להיקף המכירות של דגם ה- 5s ולביקוש שהחברה תראה עבור המכשיר, זאת כשעד להצגת מכשירי האייפון 6, האייפון גם עם מסך קטן יותר משל מכשירי סמארטפון מתחרים, הפך להיות מכשיר הסמארטפון הפופולרי ביותר בעולם.

לצד דגם האייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' הנ"ל, Kuo מציין שאפל גם תציג את מכשירי האייפון 7 החדשים. לפי הדיווח נראה כי בעוד דגם האייפון 7 ימשיך להגיע עם 2GB של זכרון RAM, דגם האייפון 7 פלוס יגיע עם 3GB של זכרון RAM כש- 2 הדגמים יגיעו עם רכיב ה- A10 הבא. עד כה, הן בליין מכשירי האייפון 6 והן בליין מכשירי האייפון 6s אפל שמרה על חומרה כמעט זהה בין דגם הפלוס בעל מסך ה- 5.5 אינץ' לבין הדגם הרגיל בעל מסך ה- 4.7 אינץ', כשמכשירים אלו נבדלו בגודל המסך וברזולוציה שלו ובתוספת של מייצב תמונה אופטי במצלמה של דגמי הפלוס. כעת נראה שאפל תרחיב את הבדלי החומרה בין המכשירים בגזרת ה- RAM, דבר שעל פניו נראה לא מובן, אולם נראה כי המסך הגדול יותר ועמוס הפיקסלים מצריך יותר זכרון RAM, דבר שנגלה במלואו בדגם האייפון 6 פלוס כאשר זכרון ה- RAM של המכשיר שעומד על 1GB, לא הצליח להתמודד בעומס של רינדור התוכן בזמן אמת מרזולוציה של x3 לרזולוציה של 1080p, והדבר גורם למכשירי האייפון 6 פלוס לגמגם מעט מבחינת הביצועים שלהם – במיוחד כאשר מעמיסים על הזכרון של המכשיר (טעינה מרובה של דפים בדפדף וכו').

iphone6splussizecompare

השמועות לגבי מכשירי האייפון 7 החלו כבר לפני מספר חודשים, כאשר עד כה ניטען שהמכשירים צפויים להיות מכשירי האייפון הדקים ביותר עד כה כשעוביים יתקרב לזה של מכשיר האייפוד טאץ'. כמו כן נטען שבעוד מכשירי האייפון 6s מציגים עמידות גבוהה יותר בפני נוזלים ומים, אפל תרחיב זאת בליין האייפונים הבא שיתכן ויהיה עשוי מחומר לא מתכתי ויציג עמידות מלאה בפני נוזלים ומים.

להמשך דיון

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho